Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#389284
koubeast έγραψε:
belgarion έγραψε:Dodger, δείτε και το Φιλοκαλια, από ότι λέει έχει παιδότοπο, ειναι από αυτά που έγραψα για δίπλα στη λίμνη, θέλει αμάξι όμως για κέντρο
https://www.agoda.com/filokalia-hotel/h ... 27c36851e4

Έχει παιδότοπο ναι (υπαίθριο) και είναι καινούριο ξενοδοχείο γι αυτό και το πρότεινα παραπάνω. Μείνανε πρόσφατα συγγενείς μου και μου είπαν τα καλύτερα. Για μένα χίλιες φορές σε κάτι τέτοιο παρά στα παλιά του κέντρου.

Τα μεγάλα πνεύματα συναντώνται! Είχα αφήσει ανοιχτό το τοπικό στο κινητό και μου διέφυγε το ποστ σου.

< >
Άβαταρ μέλους
By fot
#390021 Χαιρετώ, μετά απο πολύ καιρό!
Προέκυψε ταξιδάκι στα Γιάννενα αυτή την εβδομάδα και ψάχνω για καλό φαγητό.
Στις προηγούμενες επισκέψεις, κατά κανόνα έτρωγα μέτρια..

Έχουμε προτάσεις?
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#390030 Το καλύτερο θα το φας στην Φρόντζου Πολιτεία, πάνω στο δασάκι. Στην λίμνη, ο Φίλιππας έχει απλώς τυπικό φαγητό, θα πρότεινα την Μυροβόλο. Ωραία περίπτωση είναι να πάτε Ντραμπάτοβα, απέναντι για ψητή πέστροφα, χέλι και βατραχοπόδαρα, είναι η εποχή τους τώρα αν θυμάμαι καλά.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#390031
Anonymous Founder έγραψε:Το καλύτερο θα το φας στην Φρόντζου Πολιτεία, πάνω στο δασάκι. Στην λίμνη, ο Φίλιππας έχει απλώς τυπικό φαγητό, θα πρότεινα την Μυροβόλο. Ωραία περίπτωση είναι να πάτε Ντραμπάτοβα, απέναντι για ψητή πέστροφα, χέλι και βατραχοπόδαρα, είναι η εποχή τους τώρα αν θυμάμαι καλά.

Για Μυροβολο και Πολιτεία συμφωνώ. Ντραμπατοβα δεν έχω πάει. Καλή επιλογή για σούβλες / ψητά ο Χασκος, δίπλα στο Πολεμικό Μουσείο στο Καλπάκι.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#455158 προγραματίζω διήμερη εξόρμηση με την :inlove: μεταξυ χριστουγέννων και πρωτοχρονιάς κάπου στα ζαγοροχώρια.

Ψάχνουμε ενα πολύ όμορφο ξενοδοχείο, κάτι γραφικό ρε παιδί μου και ιδεες για το που θα κινηθούμε. Θα παίζει τετρακίνητο ιμπρεζα 1.6 δεν έχουμε θέμα με χιόνια :inlove:
:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#458124 Δε φταίω εγώ, ο @#$ ο μοδερέιτορ φταίει που αντί να βάλει μια τάξη και να κρατάμε το ταξιδιωτοπικό σε σειρά σας έχει λυτούς :adminpower:

Να αναφερθώ λοιπόν, μιας κι απ όταν ρώτησα, κατέληξα εδώ

https://www.booking.com/hotel/gr/archon ... en-gb.html
2 διανυκτερεύσεις/3 μέρες

γιατί την άλλη μεριά των ζαγοροχωριων την έχω δει (όχι ότι δεν θα ξαναπάω βέβαια)

Το Κουκούλι με τα καλύτερα λουκάνικά που έχω φάει στον Βικογιατρό στην πλατεία, και το πολύ κουκλίστικο Δίλοφο.


λέω να κινηθώ προς γεφύρι μίσιου, καπέσοβο βραδετο, τσεπέλοβο
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#458132 Εχει την ταβερνα στο Διλοφο που ειναι σπεσιαλ αν και δεν καθησαμε να φαμε. Εχω γραψει για Ζαγορ και εγω πριν 2 χρονια.

Καπεσοβο τρως στον Ιπποκρατη η καπως ετσι.

Αξιζει τον κοπο να ξεκινησεις με τα ποδια απο το Βραδετο και να φτασεις στην Μπελοι οπου θ απλωθει ολο το φαραγγι στα ποδια σου. Ψαξε το αυτο και δες πως θα σου βγει με το χρονο και ποσο εφικτο θα ειναι τοτε λογω καιρου.

< >
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#458151
bibendum έγραψε:Εχω γραψει για Ζαγορ και εγω πριν 2 χρονια.

Το θυμομουν, αλλα δεν μπορεσα να βρω το ποστ σου στην προχειρη αναζητηση.

Sent >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#458155
rx8_drifter έγραψε:Δε φταίω εγώ, ο @#$ ο μοδερέιτορ φταίει που αντί να βάλει μια τάξη και να κρατάμε το ταξιδιωτοπικό σε σειρά σας έχει λυτούς :adminpower:

Να αναφερθώ λοιπόν, μιας κι απ όταν ρώτησα, κατέληξα εδώ

https://www.booking.com/hotel/gr/archon ... en-gb.html
2 διανυκτερεύσεις/3 μέρες

γιατί την άλλη μεριά των ζαγοροχωριων την έχω δει (όχι ότι δεν θα ξαναπάω βέβαια)

Το Κουκούλι με τα καλύτερα λουκάνικά που έχω φάει στον Βικογιατρό στην πλατεία, και το πολύ κουκλίστικο Δίλοφο.


λέω να κινηθώ προς γεφύρι μίσιου, καπέσοβο βραδετο, τσεπέλοβο
Εγώ δεν έγραψα , γιατί ως κλασσικός ντόπιος, στο Ζαγόρι πηγαίνω περιστασιακά για συγκεκριμένα πράγματα και όχι πολύ συχνα. Οπότε πολλά μέρη έχω να τα επισκεφθώ πολλά χρόνια, ενώ για φαΐ, όποτε έχω καθησει, μάλλον απογοητευμένος έφυγα. Το μόνο που θα προτείνω , μιας και πήγα πρόσφατα, είναι το μοναστήρι στην είσοδο των Άνω Πεδινων, όχι για θρησκευτικούς λόγους αλλά γιατί η καλόγρια που είναι εκεί, όντας απόφοιτη καλών Τεχνών με μεταπτυχιακό στο Παρίσι, αν την πετύχετε σε καλή μέρα , μπορεί να σας πει αρκετά πράγματα και για το μοναστήρι αλλά και διάφορες τεχνικές, τεχνοτροπίες ενω φτιάχνει και ψηφιδωτά, που μπορεί να σας δείξει αν το ζητήσετε.

< >
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#458159
rocsta έγραψε:
bibendum έγραψε:Εχω γραψει για Ζαγορ και εγω πριν 2 χρονια.

Το θυμομουν, αλλα δεν μπορεσα να βρω το ποστ σου στην προχειρη αναζητηση.

Sent >


θα το βρει ο rx8, ειναι γατος στο ψαχτηρι.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#458184 αμα ειναι για κανα μανοσκυ να κανουμε χάζι να ψάξω, εδώ μιλάμε για σοβαρά θέματα που θα πρεπε να είναι όλα στην εντέλεια :adminpower:

Κανα ψαγμένο μέρος για τσιπουράκι μας βρίσκεται ρε belgarion? Ξέρεις, μπαρμπαδέλια, τζάκι :inlove:

Επίσης τί να περιμένω απο δρόμους εκει πάνω? Θα είμαι με subaru 1.6 4x4 :s_airkiss αμα πέσει χιόνι γενικά τους ανοίγουν?
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#458185
rx8_drifter έγραψε:αμα πέσει χιόνι γενικά τους ανοίγουν?


Ναι
Εικόνα

Ναι
Εικόνα

Ναι
Εικόνα

Ναι
Εικόνα

Ναι
Εικόνα

Έχει λεφτά για αυτά ο Καχριμάνης. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#458192
rx8_drifter έγραψε:αμα ειναι για κανα μανοσκυ να κανουμε χάζι να ψάξω, εδώ μιλάμε για σοβαρά θέματα που θα πρεπε να είναι όλα στην εντέλεια :adminpower:


Ε τα εχουμε πει για την ταξη απο την day 1.

Κανονικα επρεπε να υπαρχει ολοκληρο θεμα "Ο Jim Clark ταξιδεψε..." και μετα καθε topic για το που πηγε τι ειδε τι ανταμωσε...

Μετα ενα αλλο ταξιδια εντος Ελλαδας με topic καθε περιοχη που μπορει να χωρεσει ο νους μας...Του πουστη τους τουριστικους προορισμους θα τους πιανουμε και θα ειχαμε ομορφη ταξινομηση.

Αλλα ... αλλα λεω... πρεπει να ν αναλαβει ο g γι αυτα τα πραγματα.