Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#604167 https://www.google.com/travel/hotels/%C ... &ap=MAFaAA

Αυτό; Δεν έχω πάει αλλά δείχνει πολύ ωραίο

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#604175
kostis20 έγραψε:Κοίτα και Du Lac.Παντως και Μέτσοβο δεν είναι άσχημη ιδέα να μείνετε...

< A3003 >
Du lac στα 140 /μερα Κωστή...
Εχεις μείνει;

.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#604179 Μέσα στο Κάστρο δεν έχει τίποτα; Όπως προαναφέρθηκε, τα ξενοδοχεία εντός κάστρου δίνουν κάρτα στάθμευσης.
Γιαννέναρες δεν υπάρχουν ρε!
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#604217 Το Haones το είχα δει και εγώ, αλλά όπως είπαν και οι υπόλοιποι είναι σε ένα χωριό έξω από τα Γιάννενα. Αν είναι να είσαι συνέχεια στην γύρα και να πας μια μέρα Ζαγοροχώρια, μια Μέτσοβο, μια Γιάννενα, ίσως είναι ΟΚ. Αν όμως θες να γυρίσεις κυρίως την πόλη καλύτερα να βρεις κάποιο ξενοδοχείο στο κέντρο, ώστε να μην χρειάζεται να μετακινείς το αυτοκίνητο.
Να σημειώσω, πως δύο φορές που έτυχε να πάω τον τελευταίο χρόνο, συνάντησα πολύ κίνηση και μποτιλιάρισμα στο κέντρο της πόλης. Και η φάση είναι πως ήταν καθημερινή, οπότε φαντάζομαι πως γιορτές και ΣΚ η κατάσταση θα είναι ακόμη χειρότερη.

Οι Καμάρες που αναφέρθηκε νωρίτερα έχει εξαιρετικές κριτικές, και από τις φωτογραφίες φαίνεται πολύ όμορφο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#604231 Οι Καμάρες είναι πολύ όμορφος ξενώνας και στην παλιά πόλη. Υπάρχει επίσης και η Πολιτεία που είναι στην οδό Ανεξαρτησίας.
Για ΚΑΝΕΝΑ λόγο δεν πας να μείνεις στο Πέραμα, που είναι ένα χάλι μαύρο για να γλιτώσεις 20€.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#604261 115; 130; Πλάκα κάνετε; Θα το αγοράσετε;

Στην εκδρομή για την οποία ανοίχτηκε το παρόν είχαμε μείνει στο AAR Hotel είναι στο Μπιζάνι κοντά στον Βρέλλη. Τοποθεσία αίσχος, ξενοδοχείο πάρα πολύ καλό, παροχές 4*, πισίνες μέσα έξω, δωματιάρα, πρωινό με χειροποίητα πράματα και 60 ευρώ τιμή. Φυσικά ήθελε κανένα τεταρτάκι για την πόλη, αλλά προτιμήσαμε να δώσουμε τα μισά λεφτά (κυριολεκτικά) σε δωμάτιο και τα άλλα μισά να τα φάμε παρα να ξηλωθούμε για ένα χώρο στον οποίο απλά θα κοιμηθούμε
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#604279 Αν είναι να κάνεις οικονομία στο δωμάτιο, να την κάνεις και να μείνεις στο Μπιζάνι με 60€. Αλλά στο Πέραμα με 115€ είναι κλοπή. Θεωρώ πως και στα Γιάννενα θα βρεθεί κάτι καλό μέχρι 100€. Αν όχι, τότε ας μείνουν και σε χωριό, τι να πω. Η όλη διαφορά είναι η ευκολία της βόλτας στην πόλη με τα πόδια. Τα Γιάννενα είναι όμορφα στο κέντρο τους, προσωπικά δεν θα έμενα ποτέ εκτός, πρέπει να είσαι σε walking distance. Αλλά συμφωνώ με την παραπάνω λογική, γιατί κι εγώ δεν θέλω να δίνω λεφτά στα ξενοδοχεία στις διακοπές μου.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#604287 Ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια και αποφασίζει ανάλογα .

Άλλος θα προτιμήσει να δώσει κάτι παραπάνω και να μείνει σε ένα ωραίο ξενοδοχείο μέσα στην πόλη, άλλος θα επιλέξει να πληρώσει λιγότερο για δωμάτιο και να μείνει σε κάτι που μοιάζει με πρώην αντιπροσωπεία αυτοκινήτων, 15 λεπτά έξω από την πόλη και να χρειάζεται να τρώει όλο το μποτιλιάρισμα και να ψάχνει για πάρκινγκ για να πάει μια βόλτα στην πόλη!

Συν ότι σχεδόν με τα ίδια λεφτά μπορείς να βρεις πολύ καλύτερα ξενοδοχεία, πολύ πιο κοντά στην πόλη (Ellopia, Filokalia, κλπ).
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#604289 Υπάρχει και το Ακτή κοντά στο Φιλοκαλία. Πολύ καλό και με άνετα δωμάτια, χωρίς να είναι κάτι ιδιαίτερο. Όπως είπαμε, είναι θέμα προτεραιοτήτων του καθενός.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#745221 Η ανάγκη εκδρομής είναι επιτακτική, γι αυτό κλείσαμε 3 διανυκτερεύσεις στα Γιάννενα. Δεν κλείσαμε κέντρο, όπως προτείνει κι ο HF, κυρίως επειδή δεν βρηκαμε κάτι να μας καλύπτει στο θέμα πάρκινγκ (αλλά και επειδή δεν θα καθίσουμε πολύ στην πόλη).

Θα έχουμε δύο γεμάτες ημέρες. Σκέφτομαι τη μια να πάμε Ζαγοροχώρια και την άλλη Μέτσοβο. Καμία πρόταση;

Λόγω των συνθηκών δεν σκοπεύουμε να καθίσουμε κάπου για φαγητό, εκτός κι αν επιτρέπει ο καιρός να καθίσουμε έξω. Αν έχει ωστόσο κανείς καμιά πρόταση, ας βρίσκεται.

< >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#745222 Αν Μέτσοβο, πας απέναντι στο Ανήλιο και τρώτε στη Νιαο. Έχεις θέα όλο το Μέτσοβο και τα βουνά και χωρίς κόσμο. Για μέσα Μέτσοβο, τέτοιες μέρες που θα βουλιάξει οτιδήποτε ποιοτικό έχω να προτείνω, πάει στράφι.
\
Εννοείται όπου πας κλείνεις πρώτα ή ρωτάς αν υπάρχουν τραπέζια (του λόγου μας προτιμάμε να πάμε κατά τι νωρίτερα από το συνηθισμένο)
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#745226 Edit: παϊδάκια αρνίσια μια μερίδα σίγουρα και ίσως το καλύτερο μοσχαρίσιο μπιφτέκι που έχω φάει σε όλη την Ελλάδα.