Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#389081
Dodger έγραψε:Διαβάστηκε το παρόν τοπικό και μεταφέρθηκαν όλα τα σχόλια σε 3 φίλους που θα πάνε Ιωάννινα. Προτείνετε όμως και κάποιο ξενοδοχείο, family friendly (παιδιά ηλικίας 2 - 8 ετών), να έχει σίγουρα parking. Κατά προτίμηση μέσα στη πόλη ή σε κοντινή απόσταση (όχι 10 χιλιόμετρα :lol: )

Στα ποσα λεφτα ? Το Du lac ειναι καλο, αλλά ακριβο

dimviii έγραψε:Tριτη βραδυ είμαι Γιάννενα. Ειμαι μεσα σε όλα.Απο καφε, μεχρι παρτουζα με πουτανες και ναρκωτικα.

Για καφε ειμαι μεσα. Απο τα υπολοιπα απέχω
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#389189 Αλεχάντρο σε normal πλαίσια, δεν είμαστε για πολλά πολλά. 3-4 οικογενειάρχες, εγώ θα είμαι σόλο
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#389199 Είναι δύσκολο για ντόπιο να προτείνει ξενοδοχείο γιατί συνήθως δεν τα βλέπουμε εκ των έσω. Πάντως και εγώ du lac θα πρότεινα ή κάποιο άλλο από τα 2 που είναι στην παραλίμνια περιοχή, το du lac έχει αρκετούς ελεύθερους χώρους, ενώ τις προάλλες που ήμουν εκεί σε συνέδριο ακούγονταν σκηνικό με παιδιά να χορεύουν και να τα ξεσηκώνει κάποιος entertainer αλλά δεν ξέρω αν ηταν παιδικό πάρτι ή κάτι που διοργανώνει το ξενοδοχείο για τα παιδιά σε τακτική βάση. Το καλό με την παραλίμνια περιοχή είναι ότι έχει κοντά και παιδότοπους και σινεμά αν θέλουν τα παιδιά να παίξουν κλπ.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#389200
dimviii έγραψε:Tριτη βραδυ είμαι Γιάννενα. Ειμαι μεσα σε όλα.Απο καφε, μεχρι παρτουζα με πουτανες και ναρκωτικα.

Συνονοματε την άλλη εβδομάδα θα είμαι εκτός Ιωαννίνων οπότε δυστυχώς δεν θα τα πούμε αυτή την φορά
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#389209 Grand Serai
Palladion Hotel
hotel olympic (δεν ξερω ποσο καλο παρκινγκ εχει)
Ξενοδοχείο Βυζάντιο (φθηνο)

epirus palace (καλο, αλλά 8-9 χλμ εξω απο τα Γιαννενα)

Για ποτε ειναι? Αν ειναι για τωρα το 3ημερο , θα δυσκολευτείτε να βρειτε δωματια

Απ ολα αυτα, Θα προτιμουσα το Du lac και το epirus palace
Εχουν το πιο ανετο παρκινγκ
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#389220 Για το Βυζάντιο που μείνανε πρόσφατα γνωστοί μου, ναι μεν φθηνό αλλά μέτριο προς κακό γενικά μου είπαν. Αντιθέτως τα καλύτερα άκουσα για το Filokalia. Είναι κοντά στη λίμνη και είναι φθηνότερο από το du lac, καινούριο και καθαρό. Έχει κι έξω τύπου παιδική χαρά/παιδότοπο για τα πιτσιρίκια, σε 1 λεπτό περπατάτε δίπλα στη λίμνη, νομίζω πρέπει να του ρίξετε μία ματιά.

@dimviii

Κάτι θα κανονίσουμε :innocent:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#389228 Dodger, ριξτε μια ματιά και στο hotel alexios για budget επιλογή, είναι στα όρια του Κέντρου, έχει πάρκινγκ και έχει μπροστά του ενα αλσυλιο όπου συχνάζουν πολλά παιδιά και έχει παιδική χαρά. Δεν ξέρω πως είναι τα δωμάτια αλλά μπορείς να ρίξεις μια ματιά

< >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#389249
bibendum έγραψε:Αν δεν εχει ανακαινιστει απο το μακρινο 2007 περιπου θα ειναι υπερβολικα τραγικο αυτο... :(

Δεν αποκλείεται, είπα εκ των έσω δεν μπορώ να κρίνω, μόνο προτάσεις σε σχέση με τοποθεσία και γειτνιασεις. Από δωμάτια έχω δει μόνο του du lac και του epirus palace λόγω συνεδρίων που έρχονται φίλοι από άλλες πόλεις.Αυτά είναι και τα 2 πολύ καλά, απλά το epirus palace είναι πολύ έξω, αν θέλει κανείς να κινηθεί στην πόλη ια κάνει πολλά χιλιόμετρα στο μπες βγες (20+)
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#389252 Με αντιστοιχη επιφυλαξη ειχα απαντησει και εγω στον Dodger οταν ειχε ρωτησει για Πατρα. Προσπαθησα να θυμηθω κριτικες γνωστων... Ευτυχως ολα καλα τοτε.

Περι Alexios, καπου στο 2006 - 2007 ειχαμε ερθει εκδρομη με κατι φιλους μ ενα προγραμμα της Νεας Γενιας και ειχαμε μεινει εκει. Το δωματιο ηταν σχεδον καταθλιπτικο, περασμενων δεκαετιων με κακο μπανιο. Οι φιλοι που εμεναν εκει ειχαν ελαχιστα καλυτερο δωματιο αλλα οχι κατι φοβερο.

Τοτε ηταν ακριβως ετσι

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από bibendum και 28 Απρ 2017, 00:11, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#389261 Dodger, δείτε και το Φιλοκαλια, από ότι λέει έχει παιδότοπο, ειναι από αυτά που έγραψα για δίπλα στη λίμνη, θέλει αμάξι όμως για κέντρο
https://www.agoda.com/filokalia-hotel/h ... 27c36851e4
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#389264
belgarion έγραψε:Dodger, δείτε και το Φιλοκαλια, από ότι λέει έχει παιδότοπο, ειναι από αυτά που έγραψα για δίπλα στη λίμνη, θέλει αμάξι όμως για κέντρο
https://www.agoda.com/filokalia-hotel/h ... 27c36851e4

Έχει παιδότοπο ναι (υπαίθριο) και είναι καινούριο ξενοδοχείο γι αυτό και το πρότεινα παραπάνω. Μείνανε πρόσφατα συγγενείς μου και μου είπαν τα καλύτερα. Για μένα χίλιες φορές σε κάτι τέτοιο παρά στα παλιά του κέντρου.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#389268
bibendum έγραψε:Με αντιστοιχη επιφυλαξη ειχα απαντησει και εγω στον Dodger οταν ειχε ρωτησει για Πατρα. Προσπαθησα να θυμηθω κριτικες γνωστων... Ευτυχως ολα καλα τοτε.

Περι Alexios, καπου στο 2006 - 2007 ειχαμε ερθει εκδρομη με κατι φιλους μ ενα προγραμμα της Νεας Γενιας και ειχαμε μεινει εκει. Το δωματιο ηταν σχεδον καταθλιπτικο, περασμενων δεκαετιων με κακο μπανιο. Οι φιλοι που εμεναν εκει ειχαν ελαχιστα καλυτερο δωματιο αλλα οχι κατι φοβερο.

Τοτε ηταν ακριβως ετσι

Εικόνα


το ιδιο ακριβως είναι ακομα.Θελει επειγωντος ανακαινηση. Ευγενέστατοι όμως οι υπαλληλοι.