Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#550682
KiloMeater έγραψε:Τα δυο τελευταία που έγραψες εναι το ίδιο πράγμα, ναι πέρνα μια απο την πλατεία Αγ.Στέφανου και μετά θα πας με τα πόδια στην όπερα όποτε θα περάσεις και απο τον εμπορικό δρόμο , σαν την Ερμού και καλά (kärtner) . Επίσης mariahilfestrasse πολυ ωραίος εμπορικός για περπάτημα

Ναι όντως μετά το είδα :lol:

Πρακτικά είναι 2 γεμάτες ημέρες (Π απόγευμα με Κ απόγευμα) οπότε θα δώσω έμφαση στο να δούμε την πόλη και την κουλτούρα, την γιορτινή ατμόσφαιρα (έχουν στολίσει απ'ότι ξέρω, σωστά;). Επίσης θέλω και βόλτα στον Δούναβη, όχι εν πλω. Τι προτείνεται; Υπάρχει κάποιο τραμ που να κάνει την παράκτια γραμμή όπως στην Βουδαπέστη;

Αξίζει να πάρω την dslr; Το 'χω στο μυαλό μου σαν μαγευτικό τοπίο :inlove:

Χιόνια θα έχει για να πάρω μποτάκια; Ο καιρός προβλέπεται νεφελώδης με ελαφριά βροχή και εώς 6°, αλλά χιόνια/χιονόνερο εντός της εβδομάδας βλέπω

Last but not least, ΦΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :lol: :eat:

Σνίτσελ εννοείται και οτιδήποτε άλλο τοπικό μεζέ :eat:
Τελευταία επεξεργασία από Dimitris_P και 19 Νοέμ 2018, 11:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#550683 Α και βέβαια πλέον έχουν ανοίξει οι χριστουγεννιάτικες αγορές, αρκετές έχουν κάποιο ιδιαίτερο χαρακτήρα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#550688 Για τον καιρό τι να σου πω, δες την πρόβλεψη πριν έρθεις... Μέχρι πριν μια εβδομάδα είχαμε ζέστη, για την εποχή. Το πρωί σήμερα ξυπνήσαμε και είχε χιονίσει 5-10 πόντους. Επειδή θα είσαι έξω στο περπάτημα καλό είναι να έχεις ζεστά ρούχα, αν μιλάς για το ερχομενο ΣΚ είναι ψιλό νορμάλ (2-5 C)
Άβαταρ μέλους
By g8777
#550702 Ας φορεσει κατι προχειρο και ας ψωνισει απο εκει μποτακια, πολυ καλυτερη ποιοτητα σε αυτες τις χωρες τα χειμερινα. Εδω τι να παρεις,μονο εσπαντριγιες.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#550707 Columbia ειναι τα περίφημα μποτάκια νομιζω. Εγώ θα τα έπαιρνα μαζί μου πάντως.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#550711 Δεν θα εμπιστευομουν Columbia απο Ελλαδα, εδω εχει 9 μηνες καλοκαιρι πλεον. :s_dunno

Ντμιτσπαν εσυ αποφασιζεις. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By mirage
#550925 Πάρτα μαζι σου αν ειναι άνετα και ζεστα θα τα ευχαριστηθεις.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#551357 Από αεροδρόμιο προς κέντρο μάλλον το S7 είναι η καλύτερη λύση. Επίσης uber δεν έχει ε; :(
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#551412
Dimitris_P έγραψε:Από αεροδρόμιο προς κέντρο μάλλον το S7 είναι η καλύτερη λύση. Επίσης uber δεν έχει ε; :(
Κατέβασε το Google trips. Βοηθάει φουλ!

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#551433 Προτάσεις για φαΐ/γλυκό δεν έχω δει ακόμα :(

Όχι δεν τρώγονται τα μποτάκια :lol:
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#551469 Σνίτσελ φίλε μου δοκίμαζε σνίτσελ παντού :lol: Πέρα από την πλάκα εμείς και κατά τύχη που μπήκαμε σε κάποια εστιατόρια το σνίτσελ ήταν πάντα κορυφαίο σε σχέση με ότι έχω φάει Ελλάδα.