Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#571505
mirage έγραψε:Ναι αλλα ούτε μέλι δεν βρίσκεις.


Εμ για αυτό λέω, άμα με ρωταγαν εμενα π@π@ρια θα βγαίνανε
Θα έβγαζα την Πελοπόννησο με τα πρεμιουμ μέλια πρώτη
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#571609
KiloMeater έγραψε:Θα έβγαζα την Πελοπόννησο με τα πρεμιουμ μέλια πρώτη

Btw, πήρα μια εκπληκτική βανίλια τις προάλλες. Ίσως την καλύτερη και πιο αυθεντική των τελευταίων ετών (έμαθα ότι το Μαίναλο βγάζει πάλι κάποιες ποσότητες).


< >
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#587586 Kilo, τι προτιμάμε για διαμονή, Neubau (σχεδόν δίπλα στο westbanhof) ή Landstrasse (σχεδόν μέσα στο Belvedere) ; Θα χρειαστεί να πάρουμε και το τραίνο προς St Pölten μια μέρα, οπότε ίσως γέρνει λίγο προς το Neaubau ; Πρώτη φορά στην Βιέννη, χαλαρά βαράμε 15αρια χλμ περπατώντας την ημέρα, το μετρό καλό είναι να υπάρχει αλλά όχι ότι θα έχουμε θέμα αν δεν είναι και δίπλα.

Να φανταστώ ο 15Αύγουστος δεν ερημώνει την πόλη όπως την, Αθήνα. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#587601 Αντιστοιχες τοποθεσιες ειναι, ιδια αποσταση απο το ring εχουνε αν θελετα να το πατε περπατητα, ειναι κεντρικοι σταθμοι με καλη προσβαση σε ΜΜΜ κτλ
οποτε θα αποφαισιζα με κριτηριο το ξενοδοχειο , ποιο ειναι καλυτερο για τα λεφτα που ζηταει.

μεσα αυγουστου ειμαστε ενα τσικ πριν την επαναφορα σε νορμαλ ρυθμους χειμωνα, σιγουρα δεν ερημωνει (ποτε) , μαγαζια ανοιχτα κτλ
ο 15γουστος δεν ειναι και τοσο μεγαλη γιορτη οπως σε εμας , αλλα μιας και ειναι αργια και πεφτει Πεμπτη, φτιαχνει ενα 4ημερο και μια ακομα ευκαιρια για εκδρομες
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#587653 Danke!
Τα ξενοδοχεία είναι παρόμοια, το ίδιο και οι τιμές (πιο φθηνές από ότι πίστευα) οπότε ίσως πέσει coin flip. Έχω περάσει ήδη μια το thread από την αρχή του, τα σημαντικότερα τα έχεις καλύψει θαρρώ. :thumbsup:

Πέρασα μια από τα sites των μουσείων δεν αναφέρουν κάτι για τις 15/8 (νομίζω το Leopold λέει κιόλας ότι είναι ανοιχτό καθημερινά ΟΛΟ το καλοκαίρι) , οπότε φαντάζομαι θα είναι ανοικτά.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#588224 Ξέρω ότι δεν πρόκειται κανείς να πάει στην Βιέννη και να ψάξει ελληνική ταβέρνα, αλλά το βάζω για αναφορά
Είναι ΤΟ μαγαζί, ακόμα και Ελλάδα να ήταν θα πήγαινα μια στο τόσο για φαγητό, εδώ είναι μακράν ότι καλύτερο έχω βρει

http://www.taverne-amsachsengang.at/Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#588228 37,90 το καλαμαρι με σκορδαλια.

ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ. :omg:
Άβαταρ μέλους
By taxidiwtis
#588243
KiloMeater έγραψε:Ξέρω ότι δεν πρόκειται κανείς να πάει στην Βιέννη και να ψάξει ελληνική ταβέρνα, αλλά το βάζω για αναφορά
Είναι ΤΟ μαγαζί, ακόμα και Ελλάδα να ήταν θα πήγαινα μια στο τόσο για φαγητό, εδώ είναι μακράν ότι καλύτερο έχω βρει

http://www.taverne-amsachsengang.at/Εικόνα


Βλεπω τασακι πανω στο τραπεζι ;;;;;;;;
:vava:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#588248
taxidiwtis έγραψε:Βλεπω τασακι πανω στο τραπεζι ;;;;;;;;
:vava:

Τι Greek Restaurant θα ήταν χωρίς; :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#588324 Σε εξωτερικό χώρο ειναι η φωτογραφία, που το περίεργο;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#588334 On 26 March 2006, Scotland prohibited smoking in enclosed (more than 50% covered) public places, which includes public buildings, workplaces, sports stadiums, bars and restaurants. The law restricts smoking in bus shelters, phone boxes or other shelters that are more than 50% enclosed.

Αν η Βιέννη ήταν στη Σκωτία, ίσως και να μην επιτρεπόταν :ninja: (ναι, κι αν η γιαγιά μου είχε καρούλια, κλπ)