Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#534440 Πετρο υπαρχει μια λεπτη διαφορα μεταξυ του παω διακοπες στην καραϊβικη και του παω με το αμαξι για διακοπες και κλεινομαι στα χιονια με μωρο παιδι. Και νομιζω οτι το τελευταιο μαλλον πιο κοντα στο σεναριο νικητης πλησιαζει :lol:

Επαναλαμβανω το σεναριο να φας χιονι και να ταλαιπωρηθεις πολυ δεν ειναι κατι απιθανο :)
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#534444 Και στην Καραϊβική μπορεί να πιάσει κάνας τυφώνας από το πουθενά.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#534469 Δεν ξέρω εγω Χριστούγεννα θα το εκανα μεσω Ανκονας. Πιο απλο και σίγουρο.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#535197 Πέτρο, προτίμησε Ανκόνα-Ηγουμενίτσα με το καράβι να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Πάνω κατω οι ώρες είναι ίδιες.


< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#535438
Thomas_C200K έγραψε:Πέτρο, προτίμησε Ανκόνα-Ηγουμενίτσα με το καράβι να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Πάνω κατω οι ώρες είναι ίδιες.


< >


θα δω. όταν είχα ανεβεί μετανάστης πριν 8 χρόνια με την πολάρα ακούγοντας Καζατζίδη ήταν 31 Δεκέμβρη. το καράβι ήταν άδειο. οπότε θα δω κ θα πράξω εκείνες τις μέρες. ακόμη δεν ξέρω αν θα ταξιδέψω, οπότε δεν αξίζει να αγοράσω εισιτήρια. είναι όλα στο φλου, γι' αυτό σκέφτηκα οδικώς.

καλές διακοπές Θωμά!
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#535482
PeterPan έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε:Πέτρο, προτίμησε Ανκόνα-Ηγουμενίτσα με το καράβι να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Πάνω κατω οι ώρες είναι ίδιες.


< >


θα δω. όταν είχα ανεβεί μετανάστης πριν 8 χρόνια με την πολάρα ακούγοντας Καζατζίδη ήταν 31 Δεκέμβρη. το καράβι ήταν άδειο. οπότε θα δω κ θα πράξω εκείνες τις μέρες. ακόμη δεν ξέρω αν θα ταξιδέψω, οπότε δεν αξίζει να αγοράσω εισιτήρια. είναι όλα στο φλου, γι' αυτό σκέφτηκα οδικώς.

καλές διακοπές Θωμά!

Μην αγχεσαι με την διαθεσιμοτητα των εισιτηριων. Ειδικα χειμωνα δεν πολυταξιδευει ο κοσμος. Να ξερεις παντως καπου στις αρχες Δεκεμβρη θα σκασει μυτη και το early booking οποτε τσιμπας και ποιο φθηνα εισιτηρια. Στην ιδια χειμερινη σκεψη ειμαι κι εγω, αλλα ταυτοχρονα κανω οικονομια στις αδειες γτ δεν εχω μεγαλη καβα φετος για μεταβιβαση το επομενο ετος. Χρυση την εχω κανει την Μινοαν, εχω και και καβα ποντους για τζαμπα καμπινα πλεον .
Ευχαριστω για τις ευχες καλα κουραγια πανω.
Δεν εμειναν πολλες βδομαδες μπροστα


< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#551640
KiloMeater έγραψε:Ευτυχώς δε μου κράτησαν το ελληνικό, οπότε σε αντίστοιχη φάση θα δοθεί ελληνική γραφή:-)



Άμα δε..... έσκασε επιστολή σήμερα και μου λέει έτοιμο το δίπλωμα σας (τελικά συνεννοήθηκαν με τις ελληνικές αρχές) αλλά δεν ήρθε ταχυδρομικά όπως μου είχανε τάξει, πρέπει να πάω εκεί να παραδώσω το ελληνικό και να το πάρω....
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#551676
KiloMeater έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Ευτυχώς δε μου κράτησαν το ελληνικό, οπότε σε αντίστοιχη φάση θα δοθεί ελληνική γραφή:-)

Άμα δε..... έσκασε επιστολή σήμερα και μου λέει έτοιμο το δίπλωμα σας (τελικά συνεννοήθηκαν με τις ελληνικές αρχές) αλλά δεν ήρθε ταχυδρομικά όπως μου είχανε τάξει, πρέπει να πάω εκεί να παραδώσω το ελληνικό και να το πάρω....
Θα περίμενα να είχαν ήδη πάρει το ελληνικό στα χέρια τους προτού ξεκινήσουν τη διαδικασία. Έτσι γίνεται στας Αγγλίας αλλά σημειωτέον ότι εκεί δεν υποχρεούσαι να κυκλοφορείς με το δίπλωμα.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#552045
KiloMeater έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Ευτυχώς δε μου κράτησαν το ελληνικό, οπότε σε αντίστοιχη φάση θα δοθεί ελληνική γραφή:-)



Άμα δε..... έσκασε επιστολή σήμερα και μου λέει έτοιμο το δίπλωμα σας (τελικά συνεννοήθηκαν με τις ελληνικές αρχές) αλλά δεν ήρθε ταχυδρομικά όπως μου είχανε τάξει, πρέπει να πάω εκεί να παραδώσω το ελληνικό και να το πάρω....

Γερμανία ακριβώς το ίδιο, πάς στην υπηρεσία δίνεις το ελληνικό και σου δίνουν το γερμανικό.
Είχε προσφορά η ΜΙΝΟΑΝ χθές 30% έκπτωση λόγω Black Friday :( ΄και είδα το μέηλ σήμερα :( .
Με την κανονική έκπτωση του Early Booking είναι 385€ αμάξι και μονόκλινη εσωτερική καμπίνα σε σχέση με τα 471€ που είναι η κανονική τιμή, με κάρτα μέλους της Minoan Club. Με ADAC κάρτα η τιμή είναι γύρω στα 363€.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#552136
PeterPan έγραψε:Έκλεισα τελικά αεροπορικά. Μπορεί να πετάξει η :inlove: :)

Βρε οδήγα εκεί πέρα τελευταίοι μήνες για τα Euro 5 :svivhaha: :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#552141 το ταξίδι θα το έκανα οδικώς μόνο κ μόνο αν η :inlove: δεν είχε κλείσει τον τρίτο μήνα εγκυμοσύνης.
επειδή τα καταφέραμε κ είμασταν κ τυχεροί, θα είμαστε 3+ οπότε θα πετάξουμε :)

ευτυχώς λειτουργεί το μοτέρ του '85 ακόμη καλά θα έλεγα :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#552142
PeterPan έγραψε:το ταξίδι θα το έκανα οδικώς μόνο κ μόνο αν η :inlove: δεν είχε κλείσει τον τρίτο μήνα εγκυμοσύνης.
επειδή τα καταφέραμε κ είμασταν κ τυχεροί, θα είμαστε 3+ οπότε θα πετάξουμε :)

ευτυχώς λειτουργεί το μοτέρ του '85 ακόμη καλά θα έλεγα :lol: :lol: :lol:

Με το καλό αγαπητέ :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :inlove: