Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#765087 Κάνα update για Βουρβουρου;
Με ενδιαφέρουν καλές ταβέρνες και γενικά ότι τρώγεται (παγωτά γλυκά κτλ ) , και βέβαια καλές παραλίες . Αν υπάρχει κάποιο άλλο σημείο ιδιαίτερο να επισκεφθούμε οδικως κτλ κτλ.

Καραβάκι μονοήμερο να πάρω να κάνω ένα γύρω εκεί στις παραλίες απέναντι Διαπορο;
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#765197 Εννοείται νοικιάζεις Βάρκα κ εξερευνεις όλες τις παραλίες!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#765437 Εκτός από τα κλασσικά καρύδι κλπ πάρε με την σειρά όλες τις παραλίες μέχρι Καβουρότρυπες, ροδιά, μανασου
Άβαταρ μέλους
By dimitris
#765495
KiloMeater έγραψε:Κάνα update για Βουρβουρου;
Με ενδιαφέρουν καλές ταβέρνες και γενικά ότι τρώγεται (παγωτά γλυκά κτλ ) , και βέβαια καλές παραλίες . Αν υπάρχει κάποιο άλλο σημείο ιδιαίτερο να επισκεφθούμε οδικως κτλ κτλ.

Καραβάκι μονοήμερο να πάρω να κάνω ένα γύρω εκεί στις παραλίες απέναντι Διαπορο;


Ενοικιαζόμενη βάρκα θα έλεγα στα must, εχει ωραία μέρη να γυρίσεις κι ένα σκασμό ενοικιαζόμενα.

Ημερήσια εκδρομή με αυτοκίνητο ή βάρκα (δεν ξέρω αν επιτρέπουν αυτοί που τις νοικιάζουν) προς τις νότιες παραλιες όπως αναφέρθηκε.

Κλασικές ταβέρνες πάνω στη θάλασσα ο Παρης και η «Γοργόνα ή Πούλμαν», γύρο κλπ στο garlic. πίτσα στο fuenti (σε καμία περίπτωση στον Οβελίξ), πιο ανεβασμένη κουζίνα στο Melia και fine dining στο ekies.

Γενικά η βουρβουρου για βραδινή βόλτα είναι μια αηδία, γιατί έχει πολλή κίνηση από αυτοκίνητα και ουσιαστικά δεν έχει πεζοδρόμιο να περπατήσεις, όποτε για βραδινη βόλτα το καλύτερο είναι να πας με το αυτοκίνητο στην άνω Νικητη.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#765498 Ο άνθρωπος βγάζει 9χιλιάρικα το μήνα και βλέπω συστάσεις για πίτσα Οβελίξ και περαντσάδα στη βρβρ. Ρε Λιάκο, νοίκιασε ένα σκαφίδιο άνθρωπέ μου, 35άρι λογικά 3 κάμπινο και κατεβαίνεις σε 1 2 παραλίες με βαρκούλα. Κάτι μπαχία, Γκόα, Αρμενιστές, σβήστε τα έλεος.... :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimitris
#765508
JimClark έγραψε:Ο άνθρωπος βγάζει 9χιλιάρικα το μήνα και βλέπω συστάσεις για πίτσα Οβελίξ και περαντσάδα στη βρβρ. Ρε Λιάκο, νοίκιασε ένα σκαφίδιο άνθρωπέ μου, 35άρι λογικά 3 κάμπινο και κατεβαίνεις σε 1 2 παραλίες με βαρκούλα. Κάτι μπαχία, Γκόα, Αρμενιστές, σβήστε τα έλεος.... :lol:


Δεν του είπαμε εμείς να πάει βουρβουρου, αυτός το ξεκίνησε :lol:
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#765510 Κατ αρχήν η σύσταση ήταν να αποφύγει τον Οβελίξ και την περαντζαδα στη Βουρβουρού. Τώρα οι παραλίες στο δεύτερο πόδι από τη μεριά του Αγίου όρους αυτές είναι τι να κάνουμε; Φαντάζομαι αν ήθελε να νοικιάσει σκάφος με καπετάνιο θα ρωτάγε σχετικά.
Άβαταρ μέλους
By cordobaturbogt
#765540
KiloMeater έγραψε:Κάνα update για Βουρβουρου;
Με ενδιαφέρουν καλές ταβέρνες και γενικά ότι τρώγεται (παγωτά γλυκά κτλ ) , και βέβαια καλές παραλίες . Αν υπάρχει κάποιο άλλο σημείο ιδιαίτερο να επισκεφθούμε οδικως κτλ κτλ.

Καραβάκι μονοήμερο να πάρω να κάνω ένα γύρω εκεί στις παραλίες απέναντι Διαπορο;
Άριστος Όρμος Παναγιάς,
Manassu Σάρτη
Μπουκαδουρα Ελιά
Αρσανάς Νικήτη


< >
Άβαταρ μέλους
By dimitris
#765575
dimitris έγραψε:
JimClark έγραψε:Ο άνθρωπος βγάζει 9χιλιάρικα το μήνα και βλέπω συστάσεις για πίτσα Οβελίξ και περαντσάδα στη βρβρ. Ρε Λιάκο, νοίκιασε ένα σκαφίδιο άνθρωπέ μου, 35άρι λογικά 3 κάμπινο και κατεβαίνεις σε 1 2 παραλίες με βαρκούλα. Κάτι μπαχία, Γκόα, Αρμενιστές, σβήστε τα έλεος.... :lol:


Δεν του είπαμε εμείς να πάει βουρβουρου, αυτός το ξεκίνησε :lol:


Επίσης, αν θέλει κανεις να αποφύγει την ελληνοβαλκανικη πλεμπα, η βουρβουρου προσφέρει επιλογές για κάθε βαλάντιο, π.χ. https://tiamosecrets.com/lagoon-villa/
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#766461 το θεμα διαμονη το εχω λυσει, εχουμε βρει μια βιλιτσα με δικη της πισινα κτλ , γιατι καποτε τα περασμενα χρονια που ειχα παει εκει γυρω η επαφη με τις βαλκανιες ορδες ηταν τραυματικη . ειχα παει πρωτο ποδι και αυτο ηταν λαθος , απο οτι εμαθα αργοτερα. να δουμε τωρα με το 2ο προς ανατολη

με τα σκαφη δεν τα παω καλα γενικα, ζαλιζομαι ευκολα. μεγαλα σκαφη κτλ δεν εχω δοκιμασει ποτε αλλα μου ακουγεται εφιαλτης
εχω καταφερει να ζαλιστω οδηγωντας και το μικρο το οικογενειακο να φανταστεις στα αγρια νερα της Λευκαδας, απο τη μεσα μερια .... οποτε εκει ειναι το οριο μου , μια ημερησια να κανουν βουτιες τα παιδια και πισω , να παμε σε καμια παραλια απομονομενη

βασικα με ενδιαφερουν τιποτα παραλιες με φυσικη ομορφια (οχι το να εχει το τρομερο μπαρακι, αδιαφορα αυτα) και καλο ποιοτικο κλασσικο ελληνικο μεσογειακο φαγητο .
αυτα που μας λειπουν

ευχαριστω για τους pointers οταν κοντευω στις μερες θα κατσω να τα μελετησω ενα ενα
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#766532 Για φαγητό εγώ θα προτείνω Ψαράς στο Πόρτο Κουφό και Λέων στην Τορώνη, παραλίες και για μπάνιο Καρύδι, Καβουρότρυπες (πολύ νωρίς το πρωί όμως), Αγριδιά, Τηγάνια, Πόρτο Κουφό.
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#767203 https://seleo.gr/seleo-thema/%CF%81%CF%8E%CF%83%CE%BF%CE%B9-%CE%BF%CF%8D%CF%84%CE%B5-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B3%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CF%87%CE%B1%CE%BB%CE%BA%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AE/

δεν πειραζει

τα μπαλκανς να ειναι καλα. Ναι, αυτα που τοσα χρονια σνομπαραμε βαυκαλιζοντας οτι ειμαστε παιδια ενος ανωτερου θεου.