Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#593533 Έχουμε τίποτα προτάσεις για παραλίες, φαγητό και διασκέδαση στο ν. Ρεθύμνου? Θα κάτσω 2 μέρες μέχρι να πάω Χανιά και θέλω να τις γεμίσω όσο γίνεται περισσότερο. Από όχημα θα είμαι με test drive Opel Grandland οπότε ας πούμε ότι πάει λίγο παραπέρα σε σχέση με το Seat.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#593547 Στα νότια του νομού θα κινηθώ για τις παραλίες περισσότερο (Πρέβελη κτλ) αλλά θα μένω κέντρο Ρεθύμνου.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#593552 Απλά είναι μακριά ο νότος οπως γνωρίζεις και θα πρέπει να ξεκινάς πολύ πρωί. Εμείς είχαμε δει διάφορες, καμία δεν με ξετρέλανε, χωρίς να πω πως δεν ωραίες, μην παρεξηγηθώ.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#593554
Deleted User 1 έγραψε:Στα νότια του νομού θα κινηθώ για τις παραλίες περισσότερο (Πρέβελη κτλ) αλλά θα μένω κέντρο Ρεθύμνου.
Δαμνόνι, Αμμούδι, Κόρακας από παραλίες.
Πλακιάς πολυκοσμία, Πρέβελη κακός χαμός.

Από μαγαζιά για φαγητό δεν ξέρω, πάνε χρόνια πολλά που πήγα.

Να πας στην Αργυρούπολη για φαγητό και δροσιά στα πλατάνια

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#593560 Δαμνόνι και Αμμούδι..
Πήγαινε πιο δεξια (ανατολικά) προς Λέντα αν μπορεις...

Αν μιλάγαμε για Ν. Ηρακλείου
Κερατοκαμπος, Τσουτσουράς, Μονή Κουδουμά ....
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#593569
Deleted User 1 έγραψε:Στα νότια του νομού θα κινηθώ για τις παραλίες περισσότερο (Πρέβελη κτλ) αλλά θα μένω κέντρο Ρεθύμνου.


Νότιο Ρέθυμνο αξίζει το Ροδάκινο (σύνορα με Χανιά), Πρέβελη για την ομορφιά αλλά έχει πολύ κόσμο, Τριόπετρα (δεν υπάρχει σκιά, Πήγαινε στο "Ναυαγό" που το χει φίλος), Σούδα και βέβαια Αγ.Παύλος. Με ελάχιστο κόσμο αξίζουν και οι Λίγκρες (ωραίο και το μοναδικό ταβερνάκι εκεί).
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#593570 Ξέχασα να γράψω ότι αν φυσάει δυνατός βοριάς, μην πας πουθενά. Σηκώνει τα πάντα στο νότο και κάνεις μία αξιοπρεπέστατη αμμοβολή στην παραλία!
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#593577 Ναι ναι τα ξέρω, τα χω πάθει πολλάκις σε Φαλάσαρνα, Ελαφονήσι κτλ. Γενικά επειδή είναι 2 μέρες όλες κι όλες, θέλω να δούμε τα SOS στο Ρέθυμνο. Οι αποστάσεις δεν με νοιάζουν τόσο μιας και έχουμε πει ότι θα είμαστε φρόνιμοι τα βράδια ώστε να ξεκινάμε τα πρωινά από νωρίς.

Χανιά έχω 3 χρόνια να πάω...έχουμε κάνα νέο entry που αξίζει?
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#593607 Ανάμεσα στο Δαμνόνι και τον Πλακιά είναι το ξενοδοχείο Καλυψώ, στο οποίο αξίζει να πας για μια βουτιά :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#593618 Κάνε μια βόλτα μέχρι τη λίμνη του Κουρνά...να κάτσεις για φαγητό στον Αγαπηνάκη!!Μη και δε φας απάκι....θα το μετανιώσεις!!
Άβαταρ μέλους
By rafi
#593690 Νέο entry στα Χανιά, τι είδους;

.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#593706 Φαί, ποτό κυρίως.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#593726 το νου σου οι Κρητικές ειναι καπάτσες... :shifty:
Κοίτα μην πουλήσεις πουθενά γαμπρηλίκι και σου βάλουν το Leon στον λώκο .. :lol: εκεί στην Ασή Γωνιά δεν αστειεύονται.. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#593727 Είπαμε θα είμαι με Opelαρα Grandland! Σιγά μην πάω με το Σούφρα να αφήσω 3 ζάντες και 2 λάστιχα στο διάδρομο για το σπίτι. Κοίτα που μένω -->

ΕικόναΕικόναΕικόνα

Οι λοιπές φαιδρότητες για γάμους και πανηγύρια, ασχολίαστες...