Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By sknipper
mirage έγραψε:Θα χάσει ο ΟΗΕς χρήμα λεμε.
Δε θα θέλουν όμως να τον χάσουν από πελάτη.
Άβαταρ μέλους
By Chris
Scotch έγραψε:Και στην easyjet πάντα βγαίνει πιο ακριβό το εισιτήριο το 10ήμερο 25/8-5/9 (για επιστροφή Ελλάδα), οπότε κι εγώ κλείνω είτε λίγο πριν είτε λίγο μετά (συνήθως το δεύτερο :innocent: ).

sknipper έγραψε:Αρχές Σεπτεμβρίου στις περισσότερες χώρες έχει επιστροφή από διακοπές και αρχή σχολείων αλλά και ερχομό-επάνοδο των φοιτητών. Βασικά μην περιμένεις να φτηνύνει τότε.

@ both. Μαλλον λυνεται μονο του το προβλημα μου :lol:

Ειχα κλεισει 2 βδομαδες για Πασχα, 10 Απρ klm με 27 Απρ transavia, την klm την αλλαξα δωρεαν για Σεπτεμβρη, η transavia εχει δωρεαν αλλαγη για πτησεις μεχρι 23 Απρ. Οποτε περιμενω λιγο μηπως επεκταθει το οριο και πιασει την 27η. Αλλιως, και κανονικη αλλαγη να κανω, ειναι 200 ευρω (για τη συγκριση, ολο το πακετο για 2 ατομα το Σεπτεμβρη εβγαινε 460+ (500+ για πιο βολικες πτησεις)
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#634009 Με προβληματίζει το θέμα των διακοπών. Όπως έχουν τα πράματα με τον ιό, το Πάσχα το ξεχνάμε, το halfterm (εβδομάδα που κλείνουν τα σχολεία ανάμεσα σε τρίμηνα) τέλος Μαΐου το ίδιο αλλά το καλοκαίρι θα μου κακοφανεί πολύ να την βγάλω στην Αγγλία.... Προσπαθώ να σκεφτώ σενάριο σχετικά ασφαλών θερινών διακοπών. Δεν είναι ότι υπάρχει κάποιο μέρος/χώρα που δεν κινδυνεύεις. Το καλύτερο ίσως είναι να μπω σε ένα ιστιοπλοϊκό και να κυκλοφορήσω σε βραχονησίδες κι έρημες παραλίες.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#634028 Δεν ακούγεται άσχημη ιδέα, αν είσαι φαν του ήλιου. Εγώ μόνο που το σκέφτομαι να τριγυρνάω με σκάφος μέσα στον ήλιο και τη ζέστη --> μένουμε σπίτι.
Κι εμείς δυστυχώς δε βλέπω να ανεβαίνουμε φέτος το καλοκαίρι, οπότε δε με χαλάει και πολύ να μείνουμε σπίτι.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By bebes
#634086 και εν μέσω των γεγονότων, και της αβεβαιότητας για τις καλοκαιρινές διακοπές... στέλνει μνμ η easyjet για το χειμερινό πρόγραμμα κι εχει και μερικές καλούτσικες τιμές.
Με τι ψυχολογία να κλείσεις όμως...
Πιθανότατα του χρόνου με το που θα πιασουν τα κρύα να έρθει "ενημερωμένος" ο κορωνοϊός όπως έρχεται κάθε χρόνο η γρίπη :(

Αυτόν τον χειμώνα τον περίμενα, ήταν η μοναδική ευκαιρία (λόγω εκπαιδευτικών υποχρεώσεων των παιδιών) να πάμε κεντρική Ευρώπη στις Χριστουγεννιάτικες αγορές.