Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By mirage
#584636 Καταγραφω την πρόταση του HiFi για Κουφονήσια και περιμένω προτάσεις
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#585232 Nammos κτλ μακρυά εκτός κι αν πρέπει να κοινοποιηθούν στα social. Οπότε συστήνονται:

Διαμονή

http://www.hotel-palladium.gr/

Παραλίες - Brunch/Φαγητό - Early Drinks

Φτελιά (Alemagou), Πάνορμος (Principote), Super Paradise (Jackie O'), Παράγκα (Scorpios), Καλό Λιβάδι (Solymar)

Με μια μικρή επιφύλαξη τα παραπάνω γιατί έχω να πάω και 2 χρόνια αλλά λογικά είναι όλα στη θέση τους. Για βράδυ δεν προτείνω παρά μόνο κάνα Interni για φαί και χαλαρό ποτό. Τα υπόλοιπα θα τα βρούνε στο περπατητό.
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#585466 Φαγητό Κική στον Άγιο Σώστη και φάρμα στην φτελιά, παραλία Κάπαρη αν δεν θέλουν beach bar ftelia αν θέλουν, early drinks 180 μοίρες και scarpa στην χώρα, αργά βράδυ Moni και Astra, διαμονή Bill & Coo.
Αν σκουπιδιαστούν από τα πολλά ξενύχτια/πάρτυ μια επίσκεψη IV Mykonos σου δίνει καλό refill.
Φέτος το νησί έχει αρκετό κόσμο ήδη από τώρα και δεν ξέρω τι θα κάνουν με μεταφορικό μέσο εκεί και με διαμονή.
Edit: τα απογευματινά πάρτυ του σκορπιού αξίζουν ειδικά αν πετύχουν μέρα με live performance που έχει συχνά πυκνά με ethnic theme τις περισσότερες φορές
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#585495 Bill & Coo κορυφή. Είναι φοβερά και για φαγητό.

Astra τελευταία φορά που πήγα ήταν σα να είχαν ξεφορτώσει 5 μεσανατολίτικα κότερα τις οικογένειες και τους είχαν βάλει εκεί να βοσκήσουν Midas μαζί με ναργιλέδες. Γενικά η ποιοτική φάση πλέον νομίζω είναι τα διάφορα απογευματινά πάρτυ στα μπιτσόμπαρα όπως αυτό στο Scorpio που λες. Κυριακές έχει κλαρίνο Σαλέα και γίνεται πολεμος! :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#585556 Στην αρχή νόμισα έκανες πλάκα, αλλά το googlαρα και... Ισχύει !
Να τι χάνω να μην έχω πάει ποτέ Μύκονο!
Ίσως σε μια επόμενη ζωή, ποιος ξέρει.
Έγινα λίγο σοφότερος σήμερα...
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#585625 HF πάρε. Βάλτο απόγευμα και κάτσε στο μπαλκόνι/αυλή με κρασάρα
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#586020 Αν θέλουν το party life είναι όντως καλή επιλογή νησιού και απλά θα follow the flow, ντάπα ντούπα από το πρωί ως το βράδυ κι από το βράδυ ως το πρωί. Κι αν υπάρχει χρήμα (βέβαια στη Μύκονο αυτό είναι σχετικό γιατί κυκλοφορεί και το προκλητικά πολύ χρήμα με δεκάδες χιλιάδες ευρώ για ξαπλώστρες/περίπτερα με σαμπάνιες κλπ) και θέλουν να το ακουμπήσουν μπορούν να περάσουν χλιδάτα (αν δεν ξέρουν τι και που και πως όμως απλά θα τα σπαταλήσουν). Σε αυτό νομίζω πρέπει να τους βοηθήσετε όσοι ξέρετε.
Δεν είμαι party animal και με ενοχλεί ο πολύς κόσμος αλλά θεωρώ τη Μύκονο πολύ όμορφο και προικισμένο νησί και αυτό που με χαλάει είναι οι τιμές και οι ορδές κόσμου. Για τις τιμές δεν μπορείς να κάνεις πολλά, επιλέγεις σωστά. Για τις ορδές όμως είχα δει σημαντική βελτίωση διατηρώντας κανονικό ωράριο, βασικά ζεις σε διαφορά φάσης. Ξυπνάς το πρωί που οι άγριοι πάνε για ύπνο και πας στις παραλίες μόνος σου. Τρως μόνος σου όταν οι άλλοι ξυπνάνε. Το βράδυ τρως όταν οι άλλοι ακόμα χοροπηδάνε στις παραλίες, πίνεις ποτάκι όταν οι άλλοι δεν έχουν ακόμα φάει και κοιμάσαι όταν οι άλλοι ετοιμάζονται για το βράδυ τους.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#586023 Αν δεν κάνω λάθος αυριο γυρίζουν. Ευχαριστώ παντως για τις πληροφορίες. Πήγαν και μια βόλτα Νάξο τελικά.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#588393 Πάρο για πρώτη βδομάδα Σεπτέμβρη (πάτσελορ) εχει νόημα ή θα ειναι ερημιά? Τι λέει ο παρογνώστης Στέφαν? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#588411 Ερημιά δεν είναι ούτε τον χειμώνα στην Πάρο. Μια χαρά θα είναι από κόσμο, δεν θα γίνεται και πανικός όπως τον Αύγουστο που είναι το νησί ταλαιπωρία.
Η Αντίπαρος παίζει να είναι άδεια, ένας λόγος επιπλέον να πας φυσικά! Δίπλα είναι.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#588416
rx8_drifter έγραψε:Πάρο για πρώτη βδομάδα Σεπτέμβρη (πάτσελορ) εχει νόημα ή θα ειναι ερημιά? Τι λέει ο παρογνώστης Στέφαν? :hmmm:


θα εχει αρκετο κοσμο,καμια σχεση με ερημια.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#588486 Προφανώς και θα έχει κόσμο και σίγουρα καλύτερο κόσμο απ' ότι Αύγουστο. Αντίπαρο δε θα έχει ψυχή. Πρώτη βδομάδα Σεπτέμβρη κλείνουν και τα μαγαζιά βασικά. Ανοίγουν μόνο για ΣΚ.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#588571 Απ ο,τι βλέπω τα δρομολόγια έχει ειτε πολυ πρωί είτε απόγευμα.
Βασικά ελπίζω να μπορέσουμε να μπούμε καράβι Κυριακή απόγευμα και να γυρίσουμε είτε πέμπτη είτε Παρασκευή.

Αν υπάρχει κάτι καινούργιο να αναφερθεί σε γίνει :adminpower: