Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#487476 Να πω και εγώ το δικό μου σεντ, απίστευτης, έξτρα ομορφιάς (και οδηγικής απόλαυσης σε σημεία) προς Βροντερό. Έχω πάρει τις καλύτερες φακές από το χωριό εκείνο.

Πηγαίνοντας προς Πρέσπες, σε αυτή τη φώτο είχα ανέβει ΠΑΝΩ στον τιράντα σε ένα ξέφωτο. 4 χρόνια μετά είδα οτι κάνανε παγκάκι ξύλινο μέρος για πάρκινγκ κτλ. Αξίζει.

Εικόνα

Επίσης αυτό που αναφέρθηκε, για απόλυτη ηρεμία, διανυκτέρευση στους Ψαράδες. Δε θυμάμαι που είχαμε μείνει ( ; ), αλλά τότε ο ιδιοκτήτης είχε και την ταβέρνα λίγο παραδίπλα. Είχαμε πάει 26-29 Οκτώβρη. Όταν φύγανε οι μάο μάο Θεσσαλονικείς που ζητούσαν εντόπια ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ σε υψόμετρο 900+ και το Βαρνούντα να αχνίζει τα χιόνια του στο Νοτιά, το βράδυ 28 προς 29 ζήσαμε την απόλυτη ηρεμία. Είχα κάτσει στο ξυλινο μπαλκονάκι με λιγοστή θέα από τα φώτα στον κόλπο, κοντά 1 λίτρο κρασί παρέα, αφουγκραζόμουν το τίποτα χαζεύοντας τη μοναδική ποικιλία των κοντούλων αγελάδων που βόσκαν αμέριμνες...

Την άλλη μέρα το πρωί όταν έφευγε η βροχή
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#487482
JimClark έγραψε:Επίσης αυτό που αναφέρθηκε, για απόλυτη ηρεμία, διανυκτέρευση στους Ψαράδες. Δε θυμάμαι που είχαμε μείνει ( ; ), αλλά τότε ο ιδιοκτήτης είχε και την ταβέρνα λίγο παραδίπλα.


Ψάξου και περιμένω πμ μέχρι το σ/κ :lol:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#487492 Δε χρειάζεται για τους Ψαράδες σε λένε. Θα βρεις. Πήγαινε και θα βρεις. Θα τα δεις κιόλας από κοντά. Πολλοί πηγαίνουν, ελάχιστοι διανυκτερεύουν. Η καλύτερη ταβέρνα (από τον πατέρα μου που πήγαινε για ψάρεμα εκεί) είναι η τελευταία - δε θυμάμαι όνομα - και νομίζω έχει και ξενώνα.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#487517 +1 . Πας λίγο Happy go lucky, και πάντα δουλεύει το κόλπο. Μάλλον για την ίδια λέμε, δεν πρόκειται ποτέ να θυμηθώ όνομα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#487538 Μπαίνοντας τυχαία στο θέμα, που δεν το παρακολουθώ, πέτυχα κάποια διαμαντάκια του JimClark. Ξιφνού πιστεύω ότι πρέπει να ανοίξεις ξεχωριστό θέμα με τις παρουσιάσεις σου :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#487632 Και που'σαι! Τσιρώνια. Χέσε τα γριβάδια. Τσιρώνια θα φας.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#487796 ετσι. Συν την άχαστη γεμιστή κοκκινη πιπεριά με λάχανο τουρσί σε μούστο. Ε Π Ο Σ
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#488347 Παίζει μονοημεράκι στομπόρο σε εξοδούχο ναύτη, τιμές με δελφίνι γελάω ακόμα, άρα θα παιχτούν 2 τουτού.
Και λέω 2 τουτού, γιατί η άνω ιδέα καλάρεσε σε τρία-τέσσερα άτομα + δίπλωματ & διπλωμάταινα όμπβιουσλυ.

Ο ναύτης είπε ότι από γαλατά για μπόρο είναι $1/κεφάλι $3-4/τουτού, άρα μονόδρομος. Υπάρχει τίποτε αξιοπερίεργο συμφορουμίται, ή ευκολάκι;

:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#488433 Καλύτερα να πάρει το αμάξι. Αν βγει πιο εξώ από την πόλη θα βρει καλύτερα μέρη να καθίσει για φαγητό, χωρίς να είναι παντού οι ναυτάρες :) :)

Το λέω από προσωπική εμπειρία.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#488449 Ε, ναι μωρέ, να πάμε και λίγο παραπέρα, να τον γυρίσουμε μετά και στη μονάδα και μεσσιέ λε πουλ.
Πέραν τούτου, δεν ενθουσιάζομαι στην ιδέα να αφήσω το ρδελάκι μου απροστάτευτο στο δημοτικό πάρκινγκ για μερικές ώρες.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#488539 Ευκολάκι φαντάζομαι θα εννοείς τα 5 λεπτά της παντόφλας και ουχί τις 2,5 ώρες μανικιού για να φτάσεις Γαλατά.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#488622
diplomat έγραψε:
edmond έγραψε:παντόφλας

Παντόφλα; Tί είναι αυτό; :hmmm:

:lipsealed: :lipsealed: :lipsealed:


Εικόνα