Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#98868
CARυοθραύστης έγραψε:Στο βίδεο βλέπουμε τι κάνει ΕΝΑΣ με το συγκεκριμένο σκούτερ.

Έχει μεγάλη διαφορά :s_bye
λάθος ...Στο βίντεο βλέπουμε τι μπορεί να κάνει το συγκεκριμένο σκούτερ. το αν μπορώ εγω εσύ η ο Χ να. το κάνει είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Το αυτό ισχύει σε κάθε δίτροχο η Αυτοκίνητο. Το βίντεο το έβαλα για να τονίσω το point μου που είναι το εξής. Τα σκούτερ δεν είναι πια απλά μηχανάκια για μετακίνηση μέσα στην πόλη. έχουν τεράστια εξέλιξη και κάνουν τα πάντα,από απλη μετακίνηση μέχρι ταξίδια ακόμα και πίστα για χαβαλέ

< with smoke signals cause New tapatalk sucks
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#99019 Αν ο οδηγός το κατέχει και με c50 κανει παπάδες...

Το bmw δεν το εχω οδηγήσει, εχω οδηγήσει ομως τα περισσότερα ανταγωνιστικά και κανένα μα κανένα δεν πλησιάζει τον όρο σπορτιβ. Χαβαλέ σε σφιχτές καμπές και σκούτερ ειναι έννοιες ασυμβίβαστες
Άβαταρ μέλους
By JBT
#99318 Θέλω να αλλάξω μπαταρία στο αρκουδάκι και αναρωτιόμουν ποια είναι η ακριβής ονομασία του τέρατος...

http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha ... 0_2010.php

Αυτό εδώ ακριβώς είναι, δεν μπορώ να βρω όμως το πλήρες ονοματεπώνυμό του :lol: (ΥΡ.... κλπ κλπ)

Κάποια ιδέα κάποιος;;
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#99351
bujinkan έγραψε:
CARυοθραύστης έγραψε:Στο βίδεο βλέπουμε τι κάνει ΕΝΑΣ με το συγκεκριμένο σκούτερ.

Έχει μεγάλη διαφορά :s_bye
λάθος ...Στο βίντεο βλέπουμε τι μπορεί να κάνει το συγκεκριμένο σκούτερ. το αν μπορώ εγω εσύ η ο Χ να. το κάνει είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Το αυτό ισχύει σε κάθε δίτροχο η Αυτοκίνητο. Το βίντεο το έβαλα για να τονίσω το point μου που είναι το εξής. Τα σκούτερ δεν είναι πια απλά μηχανάκια για μετακίνηση μέσα στην πόλη. έχουν τεράστια εξέλιξη και κάνουν τα πάντα,από απλη μετακίνηση μέχρι ταξίδια ακόμα και πίστα για χαβαλέ

< with smoke signals cause New tapatalk sucks


To avensis να δεις τί χαβαλέ κάνει στην πίστα :s_crazy

Κάποιος εδω μέσα (djet?) είχε ποστάρει βίντεο με αρχαίο CBR250, εκεί να δεις γέλια αν είσαι χεράς. Αν λοιπόν θες να συγκρίνεις, δώσε και ένα οποιοδήποτε ανάλογης αξίας μοτοσακό στον ίδιο και μέτρα. Στο μόνο πράγμα που θα κάνει χαβαλέ είναι στα 20 πρώτα μέτρα
Άβαταρ μέλους
By leonp
#99387
red_monster έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
red_monster έγραψε:άντε και τις πήρες (με την ψυχή στο στόμα) ποιο το νόημα ? :dizzy:

Η χαρα της οδηγησης ειναι το νοημα και ειναι ασχετη απο κυβικα και ιπποδυναμεις.
Απο ανθρωπο που εχει monster δεν το περιμενα :thumbsdown:


Άνθρωπος που ξέρει να απολαμβάνει ελάχιστα ένα 2τροχο δεν βρίσκει ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ διασκέδαση να οδηγάει ένα πανίβαρο καναπέ... Πόσο μάλλον να προσπαθεί να τον οδηγήσει σβέλτα σε στροφοδιαδρομή :thumbsdown:
Άσχετη με κυβικά και ιπποδυνάμεις είναι, άσχετη με βάρος, γεωμετρία κλπ ΟΧΙ...

Δοκίμασε κάποιο μεγάλο σκούτερ σε στροφοδιαδρομή και θ' αλλάξεις γνώμη.
Συνεχίζουν να μοιάζουν με καναπέδες αλλά έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ.
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#99840
leonp έγραψε:Δοκίμασε κάποιο μεγάλο σκούτερ σε στροφοδιαδρομή και θ' αλλάξεις γνώμη.
Συνεχίζουν να μοιάζουν με καναπέδες αλλά έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ.

Το θέμα είναι που θα πας έτσι και πατήσεις καμια τρύπα...
Έκαστος στο είδος του, ΙΜΗΟ, όπως λέει και ο rm, δε μου αρέσει ιδιαίτερα το μαρκετινίστικο πλασάρισμα ως σπορ σε κάτι που εξ ορισμού είναι για την πόλη (να πεις ότι στις μηχανές δεν έχεις επιλογές... και σε αυτά τα λεφτά κιόλας!).

Κατά τα άλλα, ειδικά στα μηχανάκια, ό,τι χέρια έχει ο καθένας είναι...
https://www.youtube.com/watch?v=opbyD8nF6U4
sutzuki inazuma με 24 άλογα και 200 κιλά *τάφος* :lol: :lol:

Εγώ ψήνομαι εδώ και μέρες (άτιμε koubeast) σε χαμηλή φωτιά σιγά σιγά... :vava:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#99849
D-Jet έγραψε:Το θέμα είναι που θα πας έτσι και πατήσεις καμια τρύπα...
αν τα πράγματα ήταν οπ ς τα λες τότε στις άπειρες φορές που έχω περάσει από τρυπαρες στην Αθήνα θα έπρεπε κάθε φορά να αγοραζα οικόπεδο

< with smoke signals cause New tapatalk sucks
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#99853
bujinkan έγραψε:
D-Jet έγραψε:Το θέμα είναι που θα πας έτσι και πατήσεις καμια τρύπα...
αν τα πράγματα ήταν οπ ς τα λες τότε στις άπειρες φορές που έχω περάσει από τρυπαρες στην Αθήνα θα έπρεπε κάθε φορά να αγοραζα οικόπεδο

Ισως είσαι πολύ καλός οδηγός, οπότε με μια μηχανή ενδεχομένως να πήγαινες ακόμα πιο γρήγορα και με μεγαλύτερη ασφάλεια. Εγώ έχω αγοράσει οικόπεδο, που λες, από σκονισμένο οδόστρωμα (της Γιάννας, πρώτη μούρη στο Πασαλιμάνι), όταν το fazer που ήταν μπροστά μου ούτε που κατάλαβε τι έγινε...
Τεσπα, μακριά από εμάς...

Στα καθ'ημάς, midnight blue:
Εικόνα
και λιγότερο
Εικόνα
http://acescooters.com.au/wp-content/up ... ers-18.jpg
Grigio Dolomiti

ε;
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#100049
Anonymous Founder έγραψε:Πάρε κάτι έντονο και άσε τα grigi! :rtfm:
A, και θέλω βόλτα όταν με το καλό!

Συμφωνώ απολύτως με αυτή την άποψη και ευχαρίστως θα την έπαιρνα σε πορτοκαλί ή κόκκινο αλλά οι cornuti οι ιταλιάνοι τα περίεργα χρώματα τα βάζουν μόνο στις ακριβές εκδόσεις μπας και τσιμπήσουν κανα φράγκο παραπάνω...
Η παλιά η 250 έβγαινε σε κάτι πραγματικά απίθανα χρώματα... :(
Η συγκεκριμένη (όπως και η 300) βγαίνει μόνο σε αυτά τα δύο χρώματα και σε μαύρο.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#100070
D-Jet έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Πάρε κάτι έντονο και άσε τα grigi! :rtfm:
A, και θέλω βόλτα όταν με το καλό!

Συμφωνώ απολύτως με αυτή την άποψη και ευχαρίστως θα την έπαιρνα σε πορτοκαλί ή κόκκινο αλλά οι cornuti οι ιταλιάνοι τα περίεργα χρώματα τα βάζουν μόνο στις ακριβές εκδόσεις μπας και τσιμπήσουν κανα φράγκο παραπάνω...
Η παλιά η 250 έβγαινε σε κάτι πραγματικά απίθανα χρώματα... :(
Η συγκεκριμένη (όπως και η 300) βγαίνει μόνο σε αυτά τα δύο χρώματα και σε μαύρο.

Χαλαρα το μπλε !!
Αυτη φοραει το 250αρι μοτερ των beverly ;;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#100082 Τώρα είδα τι λες! :vava:
Όντως, τα ωραία και έντονα χρώματα είναι στις πιο ακριβές! :tomato:
Πολύ ωραία μηχανάκια, αλλά όχι να δώσεις και 5500 χιλιάρικα. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#100096
Anonymous Founder έγραψε:Τώρα είδα τι λες! :vava:
Όντως, τα ωραία και έντονα χρώματα είναι στις πιο ακριβές! :tomato:
Πολύ ωραία μηχανάκια, αλλά όχι να δώσεις και 5500 χιλιάρικα. :rtfm:

@ΝΠ, ναι πρέπει να είναι το ίδιο (άλλο το τι λένε), euroIII quasar 244κ.έκ. με 21-22 άλογα.
Ούτε κρύο ούτε ζέστη σα μοτέρ, το 300 (που ειναι 280 δλδ) δεν έχει μεγάλη διαφορά σε δύναμη αλλά είναι πιο οικονομικό στις βενζίνες, από ό,τι γνωρίζω.
Αν σκεφτείς ότι η απλή 300gts abs/asr έχει 4750 (1200 ευρώ παραπάνω) είναι 35%ακριβότερη από τη 250 στα 3550.
Προσωπικά, πιστεύω ότι η διαφορά είναι λογική μόνο και μόνο για το abs αλλά σχεδόν 5 χιλιάρικα για σκούτερ νομίζω ότι ξεφεύγει αρκετά και μάλιστα για βεσπί που είναι αποκλειστικά για μέσα στην πόλη (δεν έχω, άλλωστε και να τα δώσω).

Το γκρι είναι απίθανο και είναι και της μπίχλας βέβαια.... :lol: