Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By xenos
#473219
Morx έγραψε:Φτανει ρε αρχαιολαγνοι με τα σαπια 10ετιας+ ΚΤΜ !!!


Αει απο δω μαρή με τη γεννήτρια με ρόδες που καβαλάς. :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#473287 Φυγατε πολυ offtopic.
Εαν ηταν να το παω τερμα yolo τσιμπαω ενα CBR600RR 07-08 που ειναι πιστολακι στην κατηγορια του, τραβαω ενα πουλημα ολα τα φερινγκ, φαναρια κωλοφαναρο κλπ, κοτσαρω πολυεστερικα και καθε Κυριακη θα βρισκομαι Σερρες. Το 'χω κατα νου και αυτο, αλλα οχι ακομα.

Τι να το κανω το 990 ... ημαρτον, μιλαω για καθημερινο που θα κανει οσα και το σκουτερ χωρις να μου κανει τη ζωη πατινι.
Ποσο μαλλον για καποια που ειδα να συζητατε πριν με καρμπυρατερ, με car.gr απο τον καθε κανιβαλο και παει λεγοντας.
ΔΕ ΘΕΛΩ ΜΠΕΛΑΔΕΣ ΜΩΡΕ!!!

Με τη μπανιερα βολευτηκα, μου αρεσει, ψηνομαι να το παντρευτω εκτος και αν το διωξω επειδη το μονο που δε μου αρεσει πλεον ειναι το λιγο γκαζι που εχει για τα εκτος+δικαβαλος+φορτωμενος.
Εαν την ανοιξη παιξει καμια καλη εκδρομη γιατι εχω ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ να ταξιδεψω με το κοριτσι επανω (το τελευταιο ηταν 600+600χλμ περσυ το Πασχα) και δω οτι δεν δυσανασχετω ιδιαιτερα θα το κρατησω, τελος! Σε επαρχιακους με καλυπτει, σε εγνατια, ειναι πολυ βαρετο το cruise στα 120... ΜΟΝΟ εκει μου μπαινουν ψυλλοι στ'αφτια για ενα μεγαλυτερο, κατα τ'αλλα ειμαι κομπλε!

Επανερχομαι στο CBR ... εαν δεν διωξω το μικρο και δεν αντικατασταθει λοιπον με κατι all-around θα προστεθει και ενα 600cc SS που το μοναδικο δρομολογιο του θα ειναι Θεσ/νικη - Σερρες - Πιστα - Θεσ/νικη. Ολα τα χιλιομετρα του με το γκαζι on-off. Πορτοφολι, κλειδια, τσιγαρα, κινητο, backpack και δρομο. Ολα πανω του μπορω να τα κανω μονος και με το πασο μου λογω χρησης του επομενως τα λεφτα που θα ζητησει σε αναλωσιμα θα ειναι απλα αστεια!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#473297 γιατι οχι ενα cbr λιγο μεγαλυτερο σε κυβικα? εχουν διαφορα τιμης μεγαλη,ή κατι αλλο?
Άβαταρ μέλους
By Morx
#473303
dimviii έγραψε:γιατι οχι ενα cbr λιγο μεγαλυτερο σε κυβικα? εχουν διαφορα τιμης μεγαλη,ή κατι αλλο?

Suzukιος δεν θελω να ξαναδοκιμασω. Εχουν κανιβαλιστει αρκετα οσα μεταχειρισμενα GSXR1000/600 εμειναν στα λεφτα που θελω να δωσω.

Το 600άρι, γιατι σε πιστα ειναι ευχαριστηση να το δουλευεις ψηλα για να αποδωσει.
Με ενα 1000άρι δεν σε απασχολει και τοσο αν εισαι μια πανω...
Εκτος αυτου, τα 600άρια εχουν μικροτερο κοινο γιατι ολοι οι VR46 της καφετεριας θελουν 150+ αλογα στον τροχο για κανουν "μπαντιλικια" επομενως αυτα που κοιταω, τα βρισκω λιγοτερο κανιβαλισμενα. (μεχρι 4500€)

Κατα πασα πιθανοτητα παντως, επειδη ο χρονος ειναι περιορισμενος... θα παραμεινει το σκουτερ ως εχει, θα συνεχισει να ειναι σε κατασταση βιτρινας, ωστε να εχω ενα fun bike να μαλακιζομαι να ξεδινω εκει που πρεπει, μιας και πλεον βρισκομαι σε αποσταση αναπνοης απο τις Σερρες.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#474483 Πίσω στο θέμα μας, σήμερα είχε αλλαγή λαδιών (motul 5100 scooter expert) και φίλτρου λαδιών από τα χεράκια μου.
Όλα κομπλέ, τώρα ψήνω την αλλαγή του ιμάντα κλπ. :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#474495 Αν και overkill για μερικους, αλλαζετα με 7100 και στα οσα χλμ λεει ο κατασκευαστης. Ουτε νωριτερα ουτε με αγχος...

Τα 5100 πολυ μετρια..
Άβαταρ μέλους
By xenos
#474552 Θέλει Jaso MB και δεν υπάρχουν πολλά.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#474702 Μαλιστα...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By xenos
#474756 Για τη χρηση τη δικη μου (μια στο τοσο) νομοζω ειναι οκ. Ή θα πας στα 150€ τπυλαχιστον ή θα παρεις καποιο πιο αμφιβολης ακριβειας.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#474821
Morx έγραψε:Μια χαρα ειναι, για κοντρα στο βαριατορ/συμπλεΚΧτη τι θα κανεις;;;


Ακομα το ψαχνω γιατι παιζει κ να φυγει το sh σε λιγο καιρο. Μην φορτωθω εργαλειο τσαμπα.
Προς το παρον λεω να ανοιξω καπακι να τσεκαρω κατασταση του ιμαντα.