Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#401307 Όσοι έκαναν βελτιώσεις σε σκούτερ ή τα κατέστρεψαν ή γύρισαν στο μαμά σεταπ γιατί αυξήθηκε η κατανάλωση, μειώθηκε η αξιοπιστία κτλ.
Επαγγελματικό μηχανάκι δεν το πειράζεις

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By edmond
#401371
Mad_Max_Geo έγραψε:
edmond έγραψε:30 χλμ και εύκολα χλμ προφανώς. Έτσι μπαίνει και η παράμετρος να κρατήσεις αυτό που έχεις.

Ευκολα δε τα λες, αλλα χιλιομετρα Αθηνας δεν ειναι.

Ναι εν συγκρίσει με την Αθήνα το λέω.

Νίκος Παππάς έγραψε:Όσοι έκαναν βελτιώσεις σε σκούτερ ή τα κατέστρεψαν ή γύρισαν στο μαμά σεταπ γιατί αυξήθηκε η κατανάλωση, μειώθηκε η αξιοπιστία κτλ.
Επαγγελματικό μηχανάκι δεν το πειράζεις

Από το Redmi Note 4

Λίγο πολύ χρυσός κανόνας. Τα σκούτερ δεν πολυ σηκώνουν βελτιώσεις και "βελτιώσεις".
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#401376 Ξερω απο φιλο μου που "ασχοληθηκε" αλλα εμπλεξε με μαστορους οτι να'ναι. Πρεπει το μηχανακι να το εχει λυσει πανω απο 10 φορες και δε μιλαω μονο για μεταδοση. Απλα σκεφτηκα μιας και ειμαι σε λιγοτερο αγριες καταστασεις, μηπως και του εκανα καλο αντι για κακο.
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#401385
edmond έγραψε:Χλωμό. Ένα σκούτερ δεν έχει την μηχανική απλότητα ενός παπιού.


Ωραια καταληγουμε οτι χρησιμοποιω οτι εχω δηλαδη? :lol:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#401391 Φίλε μου τι να σου πω; :roll:
Με τα δεδομένα που έδωσες, εγω μάλλον θα το κράταγα και θα πορευόμουν μ' αυτό. Κάποια ζημιά λογικά δεν θα βγάλει, ίσως να μπαχαλέψει(πλαστικά, τριξίματα δλδ). Και πάλι όμως θα έχεις χωθεί στην δουλειά με ξοδευμένο κεφάλαιο μηδέν.
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#401546
edmond έγραψε:Φίλε μου τι να σου πω; :roll:
Με τα δεδομένα που έδωσες, εγω μάλλον θα το κράταγα και θα πορευόμουν μ' αυτό. Κάποια ζημιά λογικά δεν θα βγάλει, ίσως να μπαχαλέψει(πλαστικά, τριξίματα δλδ). Και πάλι όμως θα έχεις χωθεί στην δουλειά με ξοδευμένο κεφάλαιο μηδέν.


Κοιταξε να δεις, ποσο να κρατησει ενα σκουτερ το οποιο εκανε 1800 ευρω ετσι και αλλιως καινουριο? Ετσι και αλλιως εγω πιστευω πως το συγκεκριμενο μηχανακι πανω απο 10 χρονια δε προκειται να βγαλει. Και το προσεχω πολυ και ο πατερας μου επισης, το πλενει ανα βδομαδα, οτι βγαζει μεσα στη μερα το μηχανακι ειναι φτιαγμενο και λειτουργει παλι.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#401565 Κράνος έχεις;

Κι αν έχεις, το φοράς;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#401580
Mad_Max_Geo έγραψε:
edmond έγραψε:Φίλε μου τι να σου πω; :roll:
Με τα δεδομένα που έδωσες, εγω μάλλον θα το κράταγα και θα πορευόμουν μ' αυτό. Κάποια ζημιά λογικά δεν θα βγάλει, ίσως να μπαχαλέψει(πλαστικά, τριξίματα δλδ). Και πάλι όμως θα έχεις χωθεί στην δουλειά με ξοδευμένο κεφάλαιο μηδέν.


Κοιταξε να δεις, ποσο να κρατησει ενα σκουτερ το οποιο εκανε 1800 ευρω ετσι και αλλιως καινουριο? Ετσι και αλλιως εγω πιστευω πως το συγκεκριμενο μηχανακι πανω απο 10 χρονια δε προκειται να βγαλει. Και το προσεχω πολυ και ο πατερας μου επισης, το πλενει ανα βδομαδα, οτι βγαζει μεσα στη μερα το μηχανακι ειναι φτιαγμενο και λειτουργει παλι.

Κρατα το λοιπον αφου το προσεχεις και ξεκινα με αυτο δουλεια.
Αν πεθανει σε 6 μηνες το αλλαζεις με παπι.
Ετσι και αλλιως αν το βαλεις για πουλημα ψιχουλα θα παρεις τωρα.
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#401582
JBT έγραψε:Κράνος έχεις;

Κι αν έχεις, το φοράς;


Κρανος φυσικα και εχω και το φοραω, εχω μηχανακι γενικα απο 14 χρονων. :lol:
Νίκος Παππάς έγραψε:
Mad_Max_Geo έγραψε:
edmond έγραψε:Φίλε μου τι να σου πω; :roll:
Με τα δεδομένα που έδωσες, εγω μάλλον θα το κράταγα και θα πορευόμουν μ' αυτό. Κάποια ζημιά λογικά δεν θα βγάλει, ίσως να μπαχαλέψει(πλαστικά, τριξίματα δλδ). Και πάλι όμως θα έχεις χωθεί στην δουλειά με ξοδευμένο κεφάλαιο μηδέν.


Κοιταξε να δεις, ποσο να κρατησει ενα σκουτερ το οποιο εκανε 1800 ευρω ετσι και αλλιως καινουριο? Ετσι και αλλιως εγω πιστευω πως το συγκεκριμενο μηχανακι πανω απο 10 χρονια δε προκειται να βγαλει. Και το προσεχω πολυ και ο πατερας μου επισης, το πλενει ανα βδομαδα, οτι βγαζει μεσα στη μερα το μηχανακι ειναι φτιαγμενο και λειτουργει παλι.

Κρατα το λοιπον αφου το προσεχεις και ξεκινα με αυτο δουλεια.
Αν πεθανει σε 6 μηνες το αλλαζεις με παπι.
Ετσι και αλλιως αν το βαλεις για πουλημα ψιχουλα θα παρεις τωρα.



Αμα σκεφτεις την αρχικη του τιμη και το τι μπουρδελ@ υπαρχουν στο car και τα πουλανε ψηλα, και αυτο καπου εκει θα φυγει (1200 ευρω δεν ειναι λιγα) ειναι 5 χρονων μηχανακι.
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#401599
koubeast έγραψε:Πάνω από 1000 εξαιρετικά δύσκολα. 2ετιας με λιγότερα από 15κ έφυγε με το ζόρι 1000ρικο.



Ιδιο μηχανακι? Χιλιομετρα?
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#401602 Symphony 150 sr σε γκρι ματ μοντέλο 2015 με περίπου 15.000 χλμ (αν θυμάμαι καλά), 1.000€ ! Είναι και πώς θα σου κάτσει. Αν το δώσεις στο χιλιάρικο καλά θα είσαι, πάντως κι εγώ θα σου έλεγα ότι από τη στιγμή που τώρα δεν θα αγοράσεις κάτι άλλο αλλά έχεις ήδη το sym, κάντο με αυτό. Στα μείον η κατανάλωση του δυστυχώς.
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#401603
koubeast έγραψε:Symphony 150 sr σε γκρι ματ μοντέλο 2015 με περίπου 15.000 χλμ (αν θυμάμαι καλά), 1.000€ ! Είναι και πώς θα σου κάτσει. Αν το δώσεις στο χιλιάρικο καλά θα είσαι, πάντως κι εγώ θα σου έλεγα ότι από τη στιγμή που τώρα δεν θα αγοράσεις κάτι άλλο αλλά έχεις ήδη το sym, κάντο με αυτό. Στα μείον η κατανάλωση του δυστυχώς.



Σε σχεση με παπι ναι. Κατσε εσυ το ειχες? Θυμαμαι καποιος απο εδω μεσα ειχε παρει το ιδιο μηχανακι με εμενα και ειχε γραφτει και στο scooter club hellas.
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#401606 Όχι, δεν ήταν δικό μου, απλά γνωρίζω την συγκεκριμένη περίπτωση. Ο bihlas το είχε πάρει και το πουλάει/πουλησε, αυτός θα σε κατατοπίσει καλύτερα.