Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#77918
CARυοθραύστης έγραψε:Δε με ανοίγει η φωτο...

Γάντια έχω σχετικά καλά, τι να σε πω... Αν έχεις και εδώ καλά πρόταση, ευχαρίστως να τα δω.

Υπάρχουν και σκουρες χουφτιτσες, αλλά και να γρατζουνιστουν δε με ενδιαφέρει καθόλου. Το ερώτημα είναι ήταν και θα παραμείνει ένα: ΘΑ ΚΆΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΆ;;

http://www.motoraid.eu/image/cache/acer ... 50x550.jpg
Σαν αυτές, ελπίζω να φαίνεται

Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By JBT
#77921
rx8_drifter έγραψε:Λεπτά ισοθερμικά


Πχ;;
Άβαταρ μέλους
By JBT
#77931 Και είναι λεπτά αυτά ρε σεις;; :lol:

Δε θα χωράει από πάνω το γαντακι μου, στανταρ.

Δοκτωρα θα δώσεις κάποιο γάντι της προκοπής; κάτω από 100 ε :lol:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#77932
CARυοθραύστης έγραψε:Και είναι λεπτά αυτά ρε σεις;; :lol:

Δε θα χωράει από πάνω το γαντακι μου, στανταρ.

Δοκτωρα θα δώσεις κάποιο γάντι της προκοπής; κάτω από 100 ε :lol:



Σε συνδυασμό με καλά χειμωνιάτικα και δε κάνουν τίποτα?

Ρε παιδιά θα με τρελάνετε, χτες γύριζα όλη μέρα με θερμοκρασίες γύρω στο 0 (και ταχύτητες που δεν τις λες και σκούτερ) και δεν κρύωσα καθόλου :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#77938 Πήγαινε άνθρωπε μου σε ένα μαγαζί με είδη ski/snowboard και πάρε από εκεί ένα ζευγάρι με 50-100 ευρώ. Αλλά όντως, τόση ώρα μιλάμε για πάνω ή κάτω από τον αρκτικό κύκλο; Εγώ στην Αθήνα, με το ίδιο μηχανάκι δεν τα έχω χρειαστεί ποτέ του βουνού, με κάτι παλιά δερμάτινα με γουνάκι εσωτερικά κυκλοφορώ


< using some app
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#77940 Μήπως έχεις θερμαινομενα γκριπ ;;

Στο ψάξιμο είμαι και εγώ ριξε καμία ματιά στο fc Moto. Revzillia, motocard διαβασε κριτικές και μετά ξαμολιεσαι στα μαγαζιά να δοκιμάσεις

Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By JBT
#77941 Μαγαζί για σκι για να πάρω γάντια για μηχανάκι;;

Σε λίγο θα με προτείνετε και μπλοΓΚέ ρε σεις :lol:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#77944 Ε άμα κρυώνεις τόσο πολύ με γάντια μηχανής, πας μια κατηγορία πάνω, στα γάντια σκι. Άμα κρυώνεις και με τέτοια, πάμε σε γάντια εσκιμώου μετά, and so on, and so on

https://hestragloves.com


< using some app
Άβαταρ μέλους
By JBT
#77947 Άσε Χεστρα όλα :lol:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#77948
CARυοθραύστης έγραψε:ποιο θα πέρνατε; σίγουρα το 1ο μοιάζει πιο χάι τεκ κλπ, αλλά αξίζουν τα 100+ ευρώ; Να πω εδώ ότι πάνω από 100, βαριά 110 χάω δεν πηγαίνω.

Για να το πω και αλλιώς... Το 2ο θα μπορούσε να γίνει επικίνδυνο για κάποιο λόγο;


Αν εγκατασταθεί σωστά δεν υπάρχει κίνδυνος, και για τις ταχύτητες που πας δύσκολα θα δεις διαφορά. Το μόνο που με χαλάει στο 2 είναι ότι δεν φαίνεται να έχει οπή χαμηλά για να εμποδίζει τους στροβιλισμούς από την υποπίεση.

Αλλά με 110Κm/h, κλάιν μάιν. Μπορείς να πάρεις και κάτι πιο χαμηλό (να μη φτάνει μέχρι το πρόσωπο) για να μη μοιάζεις και μπάρμπας με townmate και καφάσι πίσω.

+1 για χούφτες πάντως. Μη τολμήσεις όμως να μη φορέσεις ταυτόχρονα σοβαρά γάντια πάντως.

Chris έγραψε:Πήγαινε άνθρωπε μου σε ένα μαγαζί με είδη ski/snowboard και πάρε από εκεί ένα ζευγάρι με 50-100 ευρώ.

Κατηγορηματικά όχι. :thumbsdown: Αυτά τα γάντια είναι ζεστά μεν, αλλά δεν προσφέρουν επαρκή προστασία από ενδεχόμενο πέσιμο, ούτε αφήνουν καλή αίσθηση στα χειριστήρια.