Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#418568 Κράνος, μπουφάν, γάντια για αρχή.

Νίκο θα ελέγξω και τιμές προφανώς. Αν είναι σχετικά κοντά θα προτιμήσω τις άτοκες.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#418587 https://www.motorparts.com.gr/

http://www.megastockbazaar.gr/

Αυτα τα δυο τα εχω τιμησει. Καλη ποικιλια, τιμες στον μεσο ορο, καλη εξυπηρετηση.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#418799 Τον πρώτο τον είδα χθες που έψαχνα. Έχει και άτοκες. Θα πάω και από εκεί να δω αν έχει αυτά που ψάχνω.

Στο δεύτερο έχω πάει με ένα φίλο αλλά δεν ξέρω τι επιλογές πληρωμής έχει γιατί πληρώνει μόνο cash αυτός! :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#444809 Διάβασα πάλι το θέμα αλλά πλέον πολλά links δεν δουλεύουν.
Ψάχνω χειμωνιάτικα γάντια, ιδανικά γύρω στα 50 με 60€, με όσο καλύτερη προστασία γίνεται.
Καμία πρόταση?
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#444857 Έχω ήδη καλοκαιρινά.
Δεν νομίζω γενικά να με βολέψει το διπλό γάντι.
Άσε που δεν θα είναι και αδιάβροχα τα καλοκαιρινά.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#444862 https://www.skroutz.gr/s/7895379/Nordcap-Race-WP.html

Γενικα τιμια μαρκα.
Πρεπει να τα δεις απο κοντα ομως να τα δοκιμασεις. Μπορει να ειναι πολυ ζεστα για εσενα :lol:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#444879 Φαίνονται ψιλοχοντρα είναι η αλήθεια. :s_tongue
Μην χάσω και όλη την αίσθηση!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#444881 Νικολη εγω ειμαι κρυουλιαρης πλεον. "Ου γαρ ερχετε μονον" :lol:

Εσυ απο οσο ξερω οχι. Αρα αυτο το γαντι που κανει σε εμενα θα ειναι πολυ ζεστο για εσενα και τουμπαλιν.

επισης αυτα που αγορασα προπερσι τα πηρα 80+€ για να ειναι ζεστα και..........δεν ειναι και τοσο.

Οποτε πας στα μαγαζια, δοκιμαζεις τι σου κανει σε νουμερο και αισθηση (καθε μαρκα εχει αλλα νουμερα).
Δες και τα FIVE παντως

Να ξερεις οτι θερμικη επενδυση και προστασιες ανεβαζουν το κοστος και τα "καλα" και στους δυο τομεις αγγιζουν τα 150€ η και τα ξεπερνανε
Άβαταρ μέλους
By xenos
#444900 Τα χειμερινά γάντια είναι δυστυχώς πανάκριβα. Τα φθηνά συνήθως δεν είναι ζεστά. Αν κινείσαι χειμώνα με μηχανάκι χωρίς καμία προστασία (χούφτες κλπ), τότε το 100ρικο είναι μονόδρομος και αξίζουν κιόλας.

Καλή τιμή βλέπω εδώ πχ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#444903 Όχι ρε συ, αυτά που προτείνεις δεν έχουν καμία προστασία! :s_no
Αν το κόστος πρέπει να μείνει χαμηλά, αυτά που πρότεινε ο Νίκος Παππάς.
Αλλιώς, πας για επώνυμα σχεδόν στο 100άρικο, σωστά. :s_sad
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#445056 Ας ξεχάσουμε το κρύο. Ας επικεντρωθουμε μόνο στην προστασία και στο να είναι αδιάβροχα.
Θα πάω να τα δω του Νίκου.
Μέχρι τώρα πάντως δεν έχουν χρειαστεί με τη ζέστη που έχει.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#455610 Τελικά αγόρασα τα παρακάτω:

Εικόνα

Τώρα λέω να αρχίσω να ψάχνω για χειμωνιάτικο μπουφάν μπας και πέσει η θερμοκρασία.

Για πείτε καμία άποψη. Τι κυκλοφορεί στο forum?
Το level της προστασίας να το δω ή είμαι περίεργος? :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By dimik
#455615 Ixon για VFM, γαλλικά πολύ καλής ποιότητα και με λογικές τιμές.

Προστασία εννοείται κοιτάς, πέρα από κλασικά σε αγκώνες ώμους να δεις τι είδους προστασία έχει στην πλάτη και αν παίρνει επιπλέον.

< >
Άβαταρ μέλους
By nikos
#455619 Nordcap dakar 2. Φουλ τσεπες, προστασια στα παντα, αφαιρουμενη θερμικη επενδυση και αφαιρουμενο αδιαβροχο που δεν υπαρχει σε ολα!

.