Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#376795
nass έγραψε:
xenos έγραψε:Για τα Schuberth όλοι λένε τα καλύτερα αλλά δεν έχει ποτέ κανένας ένα. :lol: Οπότε πως το κρίνουν... :hmmm: :whistlink:


Είχα και μάλιστα ακριβό. Αρνητικά. https://petrolheads.gr/viewtopic.php?p=182146#p182146

Arai και ξερό ψωμί :s_cool


λιωσανε τα υφασματα σε Γερμανικο ακριβο κρανος,ενω του Τζαπωνεζικου οχι?

περιεργο.....
Άβαταρ μέλους
By dimik
#376799
dimviii έγραψε:
nass έγραψε:
xenos έγραψε:Για τα Schuberth όλοι λένε τα καλύτερα αλλά δεν έχει ποτέ κανένας ένα. :lol: Οπότε πως το κρίνουν... :hmmm: :whistlink:


Είχα και μάλιστα ακριβό. Αρνητικά. https://petrolheads.gr/viewtopic.php?p=182146#p182146

Arai και ξερό ψωμί :s_cool


λιωσανε τα υφασματα σε Γερμανικο ακριβο κρανος,ενω του Τζαπωνεζικου οχι?

περιεργο.....



Θες να σου δείξω το εσωτερικό από το δικό μου ακριβό γιαπωνέζικο να δεις πως έχει γίνει από το γένι-μούσι μου; :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#376944
Anonymous Founder έγραψε:Με γεια! Πες λίγα λόγια και εντυπώσεις όταν μπορέσεις.

Ναι αμέ ....καταρχήν εγώ δεν μπορώ τα χοντρά γάντια ...οπότε έψαχνα ένα λεπτό τύπου ανοιξιατικου. Το ότι ένα λεπτο μπορεί να σημαίνει και οτι θα κρυώνεις δεν με απασχολεί διότι έχω θερμαινομενα γκριπ. Στην πρώτη αγορά πήρα ενα πολύ φτηνό που μέσα σε ενα χρόνο τα έπαιξε ..(νομίζω 30 ευρώ έκανε )
Αυτό το 3ήμερο ο βαγιανελης έχει έκπτωση σε όλα τα είδη αναβάτη 25%
Οπότε βρήκα ευκαιρία να το τσιμπήσω . Όχι οτι και μετά την εκπτωση το λες φτηνο αλλά άλλο είναι 94 ευρω αρχική και αλλο 67 μετα την εκπτωση
Στα του γαντιου .
Ειναι γαντι τυπου εντουρο. Πολυ λεπτο με καλή προστασία
Αποτελείται απο διαφορετικα ειδη δέρματος και υφάσματος .
Αθήνα Λουτράκι στη επιστροφή μου κάθησε πολύ καλά
Λεπτό πολυ χειρίζεσαι άνετα όλα τα κουμπάκια , είναι σαν να μην φοράς γάντια καθόλου

Τα 67 ευρώ είναι για μένα οριακά ...94 δεν θα έδινα ποτέ

Τα χαρακτηριστικά του
-Light summer gloves designed for off-road riding.
-Elastic back made of textile blend.
-High-strength kangaroo-leather on the palm.
-Palm not lined for direct grip, back of hand fully lined.
-Two thicknesses of special SuperFabric at the areas in danger in the event of a fall.
-Knuckle protector made of rigid plastic with vent slots.
-Suprotec protector foam underneath the hard plastic shell.
-Light foam provides protection along the back of the fingers.
-Stretch leather zones to protect the knuckles.
-Fingertips doubled and printed with silicone.
-Short neoprene cuff with Velcro fastener.
-Mesh material on the back of the hand and between the fingers for maximum ventilation efficiency.
-Leather loop makes pulling the glove on easy and quick.


send from my Chinese op3T
Άβαταρ μέλους
By morpheus
#379193
xenos έγραψε:Ναι, γενικά η shoei είναι top εταιρία, ίσως λίγο υπερεκτιμημένη. Γι αυτό λοιπόν δεν θα έδινα 550 για κράνος της (και για κανένα κράνος μάλλον). Από την άλλη κάτι agv κλπ δεν παίρνω. Πάντα ψάχνω κάτι vfm αλλά όχι στα κατώτερα/φθηνά επίπεδα (πχ hjc που έχω σε σχέση με το shark είναι όχι 1 αλλά 10 σκαλιά παρακάτω).
Το shark μου είναι ήδη 5-6 χρόνια σε χρήση και γι αυτό ήθελα να το ανανεώσω. Οπότε τα <300ε για top rated κράνος (όχι κατ εμέ μόνο προφανώς), τα θεωρώ καλή περίπτωση. :hmmm:

2 λόγια για το NXR μιας και το έχω...
Λόγω του σχεδιασμού του στο κάτω μέρος έχει αρκετά άνετο βάλε-βγάλε με το κατάληλο άνοιγμα και παρότι μαζεμένο σε διαστάσεις (άλλο ένα + για μένα) είναι πιο εύκολο απο μεγαλύτερα κράνη (πχ shoei gt air).
Είναι το μόνο κράνος της shoei με photochromic visor (έξτρα). Ούτε γυαλιά ηλίου, ούτε αλλαγή ζελατίνας και σαφώς καλύτερο και πιο ασφαλές απο drop visors που δεν καλύπτουν σχεδόν ποτέ όλο το οπτικό πεδίο. Την πετάς πάνω μαζι με την pinlock που έχει μέσα και δεν ξαναασχολείσαι με τη ζελατίνα, μιας και προσαρμόζεται μόνη της ανάλογα τις συνθήκες.
Πανάκριβη, δε λέω... άλλα για μένα που δεν την παλεύω στο έντονο φως, θα την πλήρωνα ξανά και ξανά...
Τέλος πολύ καλή αεροδυναμική και με την κατάληλη κλίση τρομερά σταθερό.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#387402 Ήθελα να πάρω ένα φθηνό, αλλά αξιοπρεπές καλοκαιρινό γαντάκι. Σήμερα λοιπόν χτύπησα αυτά εδώ. Καλά φαίνονται εκ 2ης εντύπωσης. Διάβασα και καλά σχόλια για την εταιρία.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By xenos
#387596
Νίκος Παππάς έγραψε:Καλοφορετα! Ομορφα ειναι. Ποσο τα πηρες αν επιτρεπεται ;


32; Κατι τετοιο.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#387601
nass έγραψε:
xenos έγραψε:Για τα Schuberth όλοι λένε τα καλύτερα αλλά δεν έχει ποτέ κανένας ένα. :lol: Οπότε πως το κρίνουν... :hmmm: :whistlink:


Είχα και μάλιστα ακριβό. Αρνητικά. https://petrolheads.gr/viewtopic.php?p=182146#p182146

Arai και ξερό ψωμί :s_cool

Το δικο μου c3 pro μετα απο 2 χρονια παντως ειναι σαν καινουργιο απο μεσα.
Μπας και ετυχες σε ελλατωματικο?
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#418523 Μήπως ξέρουμε κάποιο μαγαζί λεκανοπέδιο με άτοκες δόσεις?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#418530 Στα μοτοσυκλετιστικα να ξέρεις άτοκες δόσεις σημαίνει αγορά στην τιμή καταλόγου, δηλαδή αρκετά ακριβότερα από άλλα μαγαζιά

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By xenos
#418534 Τι ψαχνεις να σου πουμε καλυτερα;