Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#584332
NickTG έγραψε:Ναι αλλά στα Shoei δεν έχει τέτοιες προσφορές! :s_tongue

Μήπως θέλεις να σου πουλήσω το δικό μου Shoei XR-1100; Είναι στο κουτί του 3 χρόνια τώρα. Large, εγώ φοράω τελικά Medium. Το XL είναι αρκετά σπάνιο, μπορεί να σου κάνει.
:iconcool:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#584367
KiloMeater έγραψε:Με αγχωνε πάντα η αγορά κράνους. Κάθε εταιρεία έχει άλλο σουλουπι και η σωστή εφαρμογή είναι το βασικό κριτήριο που καθορίζει σε μεγάλο βαθμό πόσο καλά το νιώθεις στην χρήση (θόρυβος, αεροδυναμική ευστάθεια στα πολλά κτλ).
Άπαξ και το χρησιμοποιήσεις δεν επιστρέφεται, ασε που πρέπει να το φορέσεις ώρα για να δεις αν τελικά σε ενοχλεί καπου (μέτωπο, αυτιά..).
Αγορά αυστηρώς μόνο έπειτα από δοκιμή.


Αυτό ακριβώς , χωρίς να χρειάζεται άγχος :lol:

Είμαστε στην ευχάριστη περίοδο , σίγουρα για Ελλάδα , που θα βρείς κράνη απο 40Ε μέχρι όσο τραβά η ψυχή του καθενός που καλύπτουν προδιαγραφές (τουλάχιστον ECE 22.05 κ πάνω) , έχουν εμφάνιση , έχουν ανταλλακτικά/αξεσουάρ κ.ο.κ

Κρίμα είναι να μην το δοκιμάσεις πως εφαρμόζει , είναι κρίσιμο.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#584437 Πάντως αυτό με τη δοκιμή είναι must για κράνος, ειδικά αν δεν έχεις ξαναφορέσει τη μάρκα.
Εγώ σε shoei δεν μπορώ να μπω. Δεν απλά.
Με βόλεψαν εξ' αρχής τα schuberth και έτσι πήρα και 2ο μετά από 5 χρόνια χρήσης. Αθόρυβο κράνος, πολύ καλός αερισμός. Του έβαλα και το δικό του bluetooth/radio και είμαι happy.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#584474
Νίκος Παππάς έγραψε:
NickTG έγραψε:Ναι αλλά στα Shoei δεν έχει τέτοιες προσφορές! :s_tongue


Δεν ξερω τι ψαχνεις ακριβως αλλα δες εδω και στο motocard.com


Γενικά δεν έψαχνα τίποτα αφού έχω κράνος.
Αλλά βρήκα αυτά τα 2 που μου άρεσαν ήδη σε προσφορά και το σκέφτομαι.
Η σελίδα φαίνεται ωραία. Θα την έχω στα υπόψιν!

Anonymous Founder έγραψε:
NickTG έγραψε:Ναι αλλά στα Shoei δεν έχει τέτοιες προσφορές! :s_tongue

Μήπως θέλεις να σου πουλήσω το δικό μου Shoei XR-1100; Είναι στο κουτί του 3 χρόνια τώρα. Large, εγώ φοράω τελικά Medium. Το XL είναι αρκετά σπάνιο, μπορεί να σου κάνει.
:iconcool:


Σε άλλες μάρκες που είχα δοκιμάσει large ήταν στενό.
Η περίμετρος στο σημείο μέτρησης είναι 61 εκατοστά.
Αλλά αν είναι πολύ καλή η τιμή να το σκεφτώ! :s_tongue :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#584480 H τιμή θα είναι κάνα 150άρι, πιο πολύ γιατί είναι κρίμα να κάθεται. Δεν νομίζω να το φορέσω, αφού έχω καταβολευτεί με το flip-up πλέον. Βέβαια, σε μεγάλο ταξίδι, το full face είναι αναντικατάστατο, αν πας γρήγορα. Πολύ λιγότερος θόρυβος.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#586567 Θέλω βοήθεια για μποτάκι touring. Έχω μπότες του enduro αλλά μπαίνουν πάνω από το παντελόνι και είμαι λίγο σαν εξωγήινος.
Άσε που είναι πολύ σκληρές.
Τί κοιτάω;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#586579 Κατι τετοιο;
https://www.skroutz.gr/s/16668676/Daine ... acite.html

η κατι τετοιο;
https://www.skroutz.gr/s/16416074/Daine ... acite.html

Σε καθε πειρπτωση πας σε ενα μαγαζι και δοκιμαζεις. Ειδικα στις μποτες ο,τι πληρωνεις παιρνεις
Άβαταρ μέλους
By citastak
#586941 Βόλτες 100-150χλμ, ταξίδι Ε.Ο.
Πόλη καθόλου.
Ιδανικά 1 ζευγάρι για χειμώνα καλοκαίρι. Αν δεν, τότε κοιτάμε για 2.
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#586953 Ψάξε να βρεις να δοκιμάσεις τις Tcx, εταιρεία με υψηλά standard σε safety, η ίδια φτιάχνει και κάποια σχέδια φασόν για τη Revit. Στην Αθήνα τις φέρνει ο Γίάσσάρής, μακριά από τις απλές touring Dainese.Πρέπει όμως οπωσδήποτε να δοκιμάσεις γιατί πρέπει να σου κάτσει καλά στο πόδι.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#616766 κύριοι, κανα σχετικά φθηνό (μακρυά από 3ψήφιο) χειμερινό γαντάκι?
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#616783
MIXOStsi έγραψε:κύριοι, κανα σχετικά φθηνό (μακρυά από 3ψήφιο) χειμερινό γαντάκι?



https://www.skroutz.gr/s/20527195/Rev-I ... Black.html
Άβαταρ μέλους
By Govus
#616810 Έχω αυτά τόσα χρόνια, που πλέον δεν θυμάμαι πότε τα πήρα :oops: ... Τα χρησιμοποιώ κυριολεκτικά ΚΑΘΕ μέρα (και όχι αποκλειστικά τον χειμώνα) σε χρήση πόλης. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και μάλλον κάτι τέτοιο θα ξανάπαιρνα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#616909 Καλό θα ήταν να τα δοκιμάσεις πρώτα, είναι καθαρά υποκειμενική η αίσθηση
Παίζουν και black friday deals στα αντίστοιχα site
πχ https://toofast.gr/black-friday