Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#77950
rx8_drifter έγραψε:Στο ρεϊσόνι θερμαινόμενα ρε Νίκο? :s_biggrin

Εσύ χάνεις, αν δεν φοβόμουν τα ηλεκτρικά του Ιταλικού μπρικιου μου θα είχα βάλει χρόνια τώρα.


Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By JBT
#77954 Κάποια προτασουλα τότε στο ebay? Να πέφτουν οι παραγγελίες :eat:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#77958
Νίκος Παππάς έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Στο ρεϊσόνι θερμαινόμενα ρε Νίκο? :s_biggrin

Εσύ χάνεις, αν δεν φοβόμουν τα ηλεκτρικά του Ιταλικού μπρικιου μου θα είχα βάλει χρόνια τώρα.


Από το Moto G



Xειμώνα ούτως ή άλλως με τα αλατια δεν την βγάζω και επαναλαμβάνω χτες μόνο στα πόδια κρύωσα :lol:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#82998 Αν μπορούν οι Μόντες ας μεταφέρουν εδώ τα σχετικα πόστα απο το γενικό τοπικ :)

Σχετικα με τα γάντια
Εικόνα

Όχι, δεν είναι για κολονοσκόπηση

Χτες πήρα κάτι χειμωνιάτικα revit, εντυπώσεις σύντομα, μας βγάζει ήλιο αυτές τις μέρες
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#83007 Αυτά ως underglove είναι για εσωτερική χρήση μέσα από κανονικά γάντια.
Τα είχε λανσάρει πρώτη η ισπανική Bikers Comfort in Action, με υλικό windstopper της Gore που είναι το
κορυφαίο αναπνέον airblocking.Λογικά της Revit θα είναι πολύ καλά καθώς αποτελούν αντιγραφή των Bikers
και οι επικεφαλείς της Revit είναι από τους μεγαλύτερους γνώστες που συνάντησα στο χώρο της ένδυσης για μοτοσυκλέτα.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#83028 Ναι, τετοια εψαχνε ο συνφλωρουμητης για το βεσπινι του. Ο,τι έχω πάρει απο Revit ( που σημειωτέον είναι ολλανδική ) είναι πολύ καλό. Δεν είναι φτηνή αλλά είναι τίμια[COPYRIGHT SIGN].
Τα χειμωνιάτικα που πήρα είναι Gore, αν έχει αύριο καλη μέρα θα δώσω feedback.
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#83034 Ολλανδική επιχειρηματικά, παραγωγικά outsource σε πολύ επιλεγμένα εργοστάσια και πολύ καλή εποπτεία.Χαίρει μεγάλης εκτίμησης και είναι
πολύ δυνατή στην αγορά των ΗΠΑ, ενώ οι ιδιοκτήτες της είναι μεγάλοι fan των αγώνων.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#83447 Λοιπόν, εντυπώσεις απ την βόλτα που τελείωσε σχετικά σύντομα (με μπουγάτσα :s_biggrin ) μιας κι έχει τρελό αέρα.

τα γάντια είναι αυτά:
Εικόνα

Τιμή 130€, μου τα άφησε 100. Το πρώτο που νοιώθεις είναι ότι έχουν αρκετά αποκομένη αίσθησι, η οποία προσωπικά με προβληματίζει. Σε μεγάλα ταξίδια που δεν είσα όλη την ώρα με το συμπλέκτη, φαντάζομαι ότι είναι καλύτερα τα πράγματα, αλλά μες στην πόλη δε νομίζω ότι βολεύουν. Επίσης, τα δάχτυλα "περισσεύουν" αρκετά, και θέλει συνήθεια για να μην σκαλώνεις όταν πας να πατήσεις φρένο. Το μικρότερο νουμερο που δοκίμασα με πίεζε στους αντίχειρες οπότε το απέρριψα.
Αντοχή στο κρύο, καμία επαφή με τα άλλα που έχω, είμαι περίεργος σε θερμοκρασίες κοντά στο 0 τί κάνουν όμως, μιας και σήμερα είχαμε γύρω στο 10. Στις 2 ώρες που βολτάριζα, δεν κατάλαβα τπτ.
Η ποιότητά τους φαίνεται πολύ καλή, ο χρόνος θα δείξει :)
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#83476 Με γεια τα γάντια!
Κάτω από τους 5 βαθμούς μετράει το γάντι και αυτό για τα δύο πρώτα χρόνια, μετά αρχίζουν και χάνουν τις ιδιότητες τους.
Επίσης κορυφαία θεωρούνται τα dainesse σε θέματα εφαρμογής και αίσθησης

Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#84096 Και απλά ισοθερμικά να βάλεις κάτω από το οπλισμένο γάντι, μια χαρά δουλεία θα κάνεις για νορμαλ θερμοκρασίες... Στους υπό το μηδέν, μετά από λίγο τίποτα δεν σε κρατάει.


Αυτό που λες για την αποκομμένη αίσθηση το έχουν τα περισσότερα μετρίου μπάτζετ οπλισμένα γάντια... Μόνο κάτι πανάκριβα dainese έδιναν το κάτι παραπάνω
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#84100 Θυμάμαι κάποτε που αγόραζα μπουφάν αξεσουάρ κτλ από Louis.de.... Και τώρα που μένω δίπλα (3 λεπτά από το σπίτι μου Έχει μια μεγάλη έκθεση) δεν έχω μηχανή... :-(
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#103897 Ήρθε ο καιρός για καινούργιο κράνος ..μετα από πολύ ψάξιμο κατέληξα σε 2 και εμενε να αποφασίσω πιο από τα 2
shuberth c3 η shoei gt air
και τα 2 από τα κορυφαία στην κατηγορία τους, το πρώτο flip up και το δεύτερο full face. Tελικα κατέληξα στο shoei
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#103907 Με γεια και αχρείαστο να είναι!
Το Shoei Neotec το δοκίμασες;
Εμένα μου αρέσουν πολύ τα flip-up, αλλά δεν κάνουν για ταξίδι λόγω του θορύβου.
Στην πόλη είναι πολύ πρακτικά όμως, γιατί παίρνεις αέρα στις ζεστές μέρες.