Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#273875
rx8_drifter έγραψε:Eυτυχώς τώρα που γυρίζω Ολλανδία έχει χειμωνα και δε θα έχω τέτοια προβλήματα. Πάλι καλά που δεν είχα μηχανή στην Ισπανία

:s_crazy

( :vava: )

Μωρέ μπράβο επιχείρημα για το κρύο που θα φας !!!
Δεν λες πάλι καλά που ξεσκουριασες στον νότο, χαζεψες γκομενάκια, ήπιες τις μπύρες σου, έφαγες τα τάπας σου, άντε στην μπιχλα τώρα.

Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By xenos
#273878 Και εμένα γκρι είναι αλλά σκας ρε παιδί μου. :vava:

Καλά εσύ ντρίφτερ μείνε εκεί πάνω και μην μιλάς. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#273882 Ναι, μείνε εκεί πάνω να βγάλεις νυκτικές μεμβράνες, βολεύουν στην βροχή!
Κι εγώ σκάω ρε παιδιά, αλλά χωρίς μπουφάν νιώθω εντελώς απροστάτευτος. Οπότε ιδρώνω και ιδρώνω πολύ, αλλά στην δουλειά αναλαμβάνει το A/C.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#296791 Εικόνα
Εικόνα

To πήγαινα γύρω-γύρω καιρό, αλλά το πήρα για τα καλά απόφαση όταν είδα την τιμή.
Θα μου κοστίσει 395€ στην πόρτα μου. Ελπίζω να μην έχω θέματα με το νούμερο, είχα δοκιμάσει το Μ1 που είναι για 57 εκατοστά και το L που είναι για 59/60, το πρώτο κάπως σφιχτό, το δεύτερο μεγάλο, παρήγγειλα το Μ2 που είναι 58 εκατοστά.
Τι μέτρησε στην απόφασή μου:
-Η X-lite και η Nolan έχουν τον καλύτερο μηχανισμό στα flip-up με απόλυτη επιτυχία στα τέστ της Sharp. Τα αντίστοιχα κορυφαία Shoei Neotec και Schuberth C3 Pro, έχουν ανοίξει σε κάποιες περιπτώσεις.
-Είναι το ελαφρύτερο Flip-up, ειδικά στην Carbon έκδοση που παρήγγειλα. Το βάρος το θεωρώ τεράστια παράμετρο γι' αυτό και δεν έβαλα το N-com που προσθέτει 100 γραμμάρια (κάτι παραπάνω από αυτά που σου γλιτώνει το Carbon shell δηλαδή..).
-Φαίνεται να έχει εξαιρετική κατασκευή και είναι Made in Italy. Άλλες μάρκες πλην Schuberth (Germany) και Shoei (Japan) δεν εμπιστεύομαι, γιατί παίζει πολλή Κίνα...
-Αν τελικά αποφασίσω για Bluetooth kit, η Nolan έχει τα Ν-com που είναι ό,τι καλύτερο στην αγορά.
Τα μειονεκτήματα:
-Κυκλοφορεί λίγο, γιατί η X-lite είναι καινούρια μάρκα σχετικά (σαν πολυτελές κομμάτι της Nolan).
-Φαίνεται να είναι λιγότερο ήσυχο από Shoei και Schuberth C3 Pro. Δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλη η διαφορά, ούτως ή άλλως για μεγάλα ταξίδια θα υπάρχει πάντα και το XR-1100 που είναι πιο ήσυχο από κάθε Flip-up.

Όταν παραλάβω, θα επανέλθω. Σε σχέση με την τιμή από Ελλάδα, μου βγαίνει καμιά 100άρα+ φθηνότερα. :lipsealed:
Το αντίστοιχο Schuberth έβγαινε +280€ (το μονόχρωμο κάνει 600€) και το αντίστοιχο Shoei Neotec λίγο κάτω από 600€.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#306543 Έφτασε και είναι καταπληκτικό!
Βάρος 1480 γραμμάρια, σε flip up!
Η κατασκευή του είναι άψογη, καταπληκτική ποιότητα, δεν είδα να υστερεί πουθενά από τα Shoei και Schuberth.
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#306610 Είναι το τρίτο κράνος που αγοράζω σε 3 χρόνια, άρα.. γενικώς τα φοράω! :lol:
Έχω ένα Caberg Duke (flip up) λευκό σε Large, είναι για κεφάλι 60 ίσως και 61, ενδιαφέρεται κανένας;
:eat:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#306642 παντα ορθιος Γρηγορη! πανεμορφο ειναι.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#306668 Κι εγώ δύο πήρα, το κορίτσι μου είχε κράνος, αλλά είχε παλιώσει. Της πήρα ένα ίδιο με το δικό μου, αλλά άλλο χρώμα, καθ'οδόν είναι αυτή την στιγμή από το ίδιο μαγαζί.
Ευχαριστώ όλους για τα καλά λόγια!