Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#157071 Μιλαει και ο Ιδανικος συνεπιβατης σε μηχανη, κατηγορια φτερου σε σημειο να αναρωτιεσαι σε ποια στροφη σου φυγε και δεν καταλαβες...

Ρε Χαβαλε μου θες και bmw pegaso και τα λοιπα :protest: :protest:

Παρε κανα towmate μη σε γραψει κανενας και μετα αναβαθμιζεσαι σε κανα cb250 :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#157093 Νικόλα κοίτα αυτό, είναι πάνω από το όριο που έβαλες, αλλά είναι αρκετά πιο καινούριο από τα άλλα που μπήκαν και δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση. Αν και του bihlas είναι "πολύ" μηχανή για αυτά που ζητάει.

Εικόνα

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6795733/
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#157114 Να ενημερώσω οτι είναι λίγο βαριά μηχανή, τα φρένα της είναι απλώς αποδεκτά
και ουσιαστικά μιλάμε για τεχνολογία τέλη '80's.

Δεν θα 'χα πρόβλημα να την είχα αγοράσει βέβαια για καθημερινό commuter :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#157143 Αεροψυκτη μηχανή δεν αγοράζω! :s_tongue

Ο προβληματισμος μου βέβαια κυρίως ήταν αν αξίζει να περιμένω να μαζέψω λεφτά για κάτι καλύτερο ή να αγοράσω τώρα κάτι φθηνό και μετά από 1-2 χρόνια να πάω σε κάτι καλύτερο που θα έχω και επιλογές από μηχανές που μου αρέσουν και τώρα δεν υπάρχουν μεταχειρισμένες ή είναι πιο ακριβές.

Bihlas δεν είσαι Θεσσαλονίκη?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#157156 Οι συχνες αγοραπωλησιες κοστιζουν χρηματα, γιατι σιγουρα θα χασεις λεφτα πουλωντας την, ενω δεν εισαι σιγουρος για το ποσα θα χρειαστει να ριξεις σε μια μηχανη καποιων ετων. Λαστιχα, τακακια, αλυσογραναζα, μπαταρια, σερβις ειναι μερικα που ισως χρειαστει να κανεις μεσα σε ενα χρονο απο την αγορα της.

Καλυτερα αν μπορεις να περιμενεις να αγορασεις κατι που σου αρεσει, το οποιο θα ειναι πιο καινουριο, με λιγοτερα πραγματικα χιλιομετρα.

Αληθεια τι θα σου αρεσε;;
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#157161
NickTG έγραψε:Ο προβληματισμος μου βέβαια κυρίως ήταν αν αξίζει να περιμένω να μαζέψω λεφτά για κάτι καλύτερο ή να αγοράσω τώρα κάτι φθηνό και μετά από 1-2 χρόνια να πάω σε κάτι καλύτερο που θα έχω και επιλογές από μηχανές που μου αρέσουν και τώρα δεν υπάρχουν μεταχειρισμένες ή είναι πιο ακριβές.

Bihlas δεν είσαι Θεσσαλονίκη?

Και εγώ με αυτό το σκεπτικό αγόρασα το sv, δεν ήθελα να δώσω πολλά για πρώτη μηχανή και πήρα
κάτι ''αντιεμπορικό'' σε μέτρια κατάσταση για να το συμμαζέψω και να το customάρω. Τελικά μου
έφαγε αρκετά χρήματα και εννοείται ότι δεν πρόκειται να πάρω πίσω ούτε τα μισά. Ζύγισέ τα και
σκέψου το, δεν θα σε συμβούλευα να κάνεις αυτό που έκανα και να μείνεις με κάτι που δεν ίσως
δεν μπορέσεις να πουλήσεις αργότερα. Εγώ πραγματικά προτιμώ να το κάνω βίδες και να πουλήσω
κομμάτι κομμάτι για ανταλλακτικά και όποτε φύγουν, παρά να το δώσω για ένα κομμάτι ψωμί.

Στου διαόλου τη μάνα είμαι... Κομοτηνή.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#157165
Anonymous Founder έγραψε:Δεν βρίσκω τι καλύτερο έχει από την GS ή την Pegaso.

1. 5-7 χρονια πιο καινουριο
2. Δικυλινδρο
3. Πραγματικα μαλλον χιλιομετρα.
4. Πιθανοτατα πιο καλα συντηρημενη λογω χιλιομετρων.
5. Ιδιωτης και οχι εμπορος
6. Κινητηρας αλεξισφαιρος
:)
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#157183 Δεν διαφωνώ πως θα χρειαστεί να χαλάσω λεφτά.
Παράλληλα όμως θα γλιτώσω από βενζίνη από 2 αυτοκίνητα αφού θα επιστρέψω στη μάνα μου το δικό της και το RAV πλέον θα μένει στο γκαράζ.
Επίσης θα γλιτώσω και από τα σέρβις των 2 αυτοκινήτων.
Στη μηχανή από την άλλη τα περισσότερα θα τα κάνω μόνος.

Σε φθηνά καινούργια αν μπορούσα θα πήγαινα σε κάτι τέτοιο:

Εικόνα

Εικόνα

Σε μεταχειρισμένα σκέφτομαι διάφορα ανάλογα την υπομονή.
Αν πάω για πιο μετά για παράδειγμα μια F4i μου φαίνεται καλή επιλογή.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#157193 Εικόνα
Yamaha XSR 700
Ειναι μια ΜΤ-07 με αλλα ρουχα για πιο ρετρο look γουστα.

Ποσα χιλιομετρα θα κανεις την ημερα για δουλεια ;; Μηπως θα βολευοσουν με κανενα cbf 250 ;;
Γενικα στις εποχες που ζουμε τα 250αρια τα πουλας πιο ευκολα απο τα 600αρια, υπαρχει ο κινδυνος να θες να πουλησεις το οποιο 600αρι και να μην φευγει.
Τα μικρα τα ζητανε ειτε νεοι οδηγοι λογω περιορισμου στο διπλωμα, ειτε αυτοι που δεν γουσταρουν σκουτερ
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#157194 40 χιλιόμετρα είναι μόνο για τη δουλειά.
50 σίγουρα την ημέρα μαζί με μια στάνταρ βόλτα.
Γενικά επειδή υπάρχει και ανηφόρα ενδιάμεσα και γρήγορα κομμάτια θα ήθελα λίγη δύναμη.
Βάζω σαν κάτω όριο τα 30-35 άλογα. :s_tongue :s_biggrin

Ωραία η XSR! :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#157265
saxon_747 έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Εικόνα
Yamaha XSR 700



:inlove: :inlove: :inlove:
Πόσο κοστίζει αυτό το μαναράκι;

Λογικά λίγο πιο πάνω από το mt 07.

Από το Moto G