Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#156781 Μιας και πλέον έχω και δουλειά επιστρέφω στο θέμα με νέο δίλημμα.

Αγορά μια φθηνής μηχανής όσο πιο σύντομα γίνεται, βάση υποχρεώσεων, ή υπομονή για κάτι καλύτερο.

Σημείωση πως πλέον δίνω σχεδόν 200€ το μήνα σε βενζίνη με το αμάξι.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#156793 Το πολύ χιλιάρικο.
Μετά ανάλογα την υπομονή και πόσο θα με κρατήσουν. :s_tongue
Θα έλεγα τα διπλά. Το πολύ μέχρι 2500€ γιατί έχω να κρατήσω και στην άκρη για άλλα πράγματα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#156864 Στο χιλιάρικο είσαι κάπου εδώ...

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6873191/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6786367/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6676025/

Μετά στα 2500€ έχει πάρα πολλές επιλογές και πρέπει να κατηγοριοποιήσεις τις ανάγκες σου.
Πάντως τα παραπάνω είναι χιλιομετροφάγοι και οικονομικά.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#156911 Για τις παραπάνω επιλογές πόσο άνετα τα χειρίζεσαι με νορμάλ βάρος, υψος? νορμάλ ητοι 1.75 και 70 κιλά.

cb400/500?

< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#156913 Μου είχανε μπει κάτι ιδέες για ένα cbr 600F αλλά με τα εργατικά που χρεώνουν οι μάστορες εδώ, πάει το σχέδιο.
Άμα γυρίσω Ελλάδα, θα ήταν καλή φάση να φέρω κανένα όμως
Άβαταρ μέλους
By dimik
#156917
JasonLouk έγραψε:Για τις παραπάνω επιλογές πόσο άνετα τα χειρίζεσαι με νορμάλ βάρος, υψος? νορμάλ ητοι 1.75 και 70 κιλά.

cb400/500?

< >

Δεν θα έχεις πρόβλημα, δεν είναι και τόσο θηρία.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#156918
KiloMeater έγραψε:Μου είχανε μπει κάτι ιδέες για ένα cbr 600F αλλά με τα εργατικά που χρεώνουν οι μάστορες εδώ, πάει το σχέδιο.
Άμα γυρίσω Ελλάδα, θα ήταν καλή φάση να φέρω κανένα όμως

Αυστρία και Honda ιεροσυλία.... Χτυπά ένα KTM Adventure να πηγαίνεις και χώμα στην αυστριακή φύση να το χαρείς και χαλάλι το κόστος.

< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#156924 Αν δε ψαχτω να βρω τίποτα άκρες με τίποτα μαστροΜητσους από καμία Ανατολική χώρα , δε λέει. Έφαγα κάτι φουτσες τελευταία με τα κ@λοεργατικα τους και έχει Φοβηθεί το μάτι μου. Ωραίο το ΚΤΜ αλλά δεν....

Και όσο περνάω απέξω από το Louis.de στη γειτονιά, τρελαίνομαι.
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#156936 NickTG, με ένα χιλιάρικο αγόρασε το δικό μου, να πάρω εγώ ένα Tuono 1st gen που το έχω καψούρα
απ τα 16. Έχει κάποια αισθητικά θεματάκια (εγώ με ένα φίλο το βάψαμε :lol: ) αλλά μηχανικά είναι
πολύ καλό και σίγουρα είναι ''πολλή'' μοτοσυκλέτα για αυτά τα λεφτά. Από μακριά φαίνεται ωραίο...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#156941
JasonLouk έγραψε:Για τις παραπάνω επιλογές πόσο άνετα τα χειρίζεσαι με νορμάλ βάρος, υψος? νορμάλ ητοι 1.75 και 70 κιλά.

cb400/500?

< >


για τις παρακατω ηθελες να πεις :hmmm:

στο χωριο σου θα βρεις καποια πολυ μερακλιδικα φτιαγμενα 600αρια...
χαμηλωμενα, πειραγμενα, βαμμενα κλπ κλπ...

το διπλωμα στα 23 δε βγαινει???
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#156958 παραπάνω ρε χαβαλε όπως το bmw και το pegaso (?). Δίπλωμα βγάζω α2 μέχρι 35kw ή 600cc όπως "ανεπίσημα" μου είπαν απο σχολές οδηγών(citation needed) . στα 24 απεριόριστο.

@dimik
thank you.

< >
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#156972 Πολύ εύκολα τις χειρίζεσαι, αν και η πρώτη εντύπωση είναι πως θα σε δυσκολέψουν. Το βασικό ειναι σε στάση να μην σου γύρει, ή σε αναστροφή μέσα στην πόλη να προσέξεις την κλίση που θα της δώσεις. Εγώ πχ αν μου γύρει, δεν έχω δύναμη να την συγκρατήσω με τα πόδια μου. Κάτα τ άλλα, μετά τις πρώτες βόλτες, με vstrom, fazer, versys και cbf, όλα τα παραπάνω μου φαίνονται ευκολως οδηγήσιμα απο άτομα της κατηγορίας μου (1.68 και 65 κιλά). Ειδικά δε σε ταξίδι, μηχανές οπως η versys ή η vstrom, τις λες και "ποδήλατο". :-P