Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#157335
JasonLouk έγραψε:Αρχάριος ούτε που να σκέφτεται τέτοιο στυλ ή ..?
π.χ http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6767206/

Θέλω 90ies καλτίλα. :inlove: :lol:

Αν έχεις Α2 δεν το καλύπτει, έχει 5 άλογα παραπάνω, οι περισσότερες αυτής της εποχής βέβαια
δεν γράφουν ιπποδύναμη στην άδεια οπότε είναι στην κρίση σου αν θα το ρισκάρεις να είσαι
παράνομος. Αν ο μοι γένοιτο κάτσει καμιά στραβή μπορεί η ασφαλιστική να το ψάξει και να μην
σε καλύψει. Σε γκάζι είναι βατή αν δεν σε τρώει πολύ ο καρπός, βγάζει την ισχύ και την ροπή πολύ
ψηλά (11.000 και 9.000 αντίστοιχα) αλλά θα είναι άβολη σε στάση σώματος και βαριά (~215 γεμάτη)
για αρχάριο.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#157340 20 είμαι οπότε α2 βγάζω μόνο. Ισχύει αυτό με τα άλογα? ακούω απο διάφορες σχολές ότι με το α2 έχεις περιθώριο μέχρι 400-500-600 κυβικά( :dizzy:) , με την δικαιολογία ότι σε καμία άδεια δεν γράψει kw.

το βάρος και τα περισσότερα πλαστικά(δεν θα πέσεις μια φορά?) σε σχέση με ένα naked με ανησυχούν.

ΥΓ κάνω λίγο hijack το θέμα του Νίκου γιατί βάζω μπρος για διπλωμα και ψάχνομαι :oops:

< >
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#157346 Μέχρι 48 άλογα καλύπτει το Α2, άσε τι λένε στις σχολές, υπάρχουν μονοκύλινδρα >600cc που καλύπτει
(xt660) και τετρακύλινδρα που δεν καλύπτει (όλα τα 90s 400ρια), απλά ρισκάρεις. Εγώ έχω πέσει με
γυμνό με φαρδύ τιμόνι 3-4 φορές και απλά στράβωναν ή έσπαγαν οι μανέτες, την τελευταία φορά
όμως, λόγω εκτεταμένης σούρας :lol: δεν πρόλαβα να κατεβάσω το πόδι σε στάση και πέφτω στο
πλάι με το μοτέρ από τη μία πλευρά και τη γωνία του πεζοδρομίου από την άλλη, οπότε...

Εικόνα

Πάρτα παλιομπεκρή :rtfm: , 8 εβδομάδες με γυψονάρθηκα (προχθές έκλεισα 6) και 2-3 περπάτημα με
μπότα-νάρθηκα για να ξαναγίνω άνθρωπος. Σκέψου ότι το sv650 είναι 30 κιλά ελαφρύτερο από το zzr.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#157691
JasonLouk έγραψε:
ΥΓ κάνω λίγο hijack το θέμα του Νίκου γιατί βάζω μπρος για διπλωμα και ψάχνομαι :oops:

< >


Για αυτό είναι γενικός ο τίτλος μου να γράφουν όλοι! :s_biggrin

Στις προηγούμενες σελίδες κάτι έχει γραφτεί και για αυτές που κοιτάς.
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#157746 Jason, βγαλε διπλωμα και σε χαριζω τη δικια μου :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#163264 Jason όταν ανοίξεις τοπικό για αγορά monster στείλε μου ένα pm.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#163309 Eddie :x . Εννοείται ducati :inlove: αλλά δεν παίζει για αρχή από καμιά άποψη.


Τιμής ένεκεν link απο το παλιό .http://www.4troxoi.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=12&t=36601
67 σελίδες για να ξανα-θέλει όλο το forum Ducati. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#163344 Το τοπικό του kon 5 είναι τόσο γαμω που διαβάζεται συνοδεία οινοπνεύματος.
:thumbsup: