Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#766859 Μετα απο 14 χρονια και 6 μηνες το σκουτερ φευγει απο τα χερια μου. Χθες δωσαμε τα χερια με τον νεο του κατοχο μετα απο ελεγχο που εκανε σε συνεργειο. Τριτη η μεταβιβαση.

Δεν ξερω αλλα δεν χαιρομαι καθολου.
Πρωτη φορα μετα απο 33 χρονια που μενω αμηχανος :(
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#766860 Σε μερικά χρόνια ΝΠ θ'αγοράσουμε κάνα κλασικό Moto Guzzi, Norton ή κάποιο άλλο για να έχουμε ν'ασχολούμαστε (αφού θα χαλάνε συνέχεια!). :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#766864
Anonymous Founder έγραψε:Σε μερικά χρόνια ΝΠ θ'αγοράσουμε κάνα κλασικό Moto Guzzi, Norton ή κάποιο άλλο για να έχουμε ν'ασχολούμαστε (αφού θα χαλάνε συνέχεια!). :lol:

Δηλαδη θα εχεις κλειστο γκαραζ; Γιατι εγω αποκλειεται! Μ' αρεσει :s_wink

Τα Guzzi δεν χαλανε, χαλαγαν οσο φορουσαν ιταλικα ηλεκτρικα. Πλεον ολα εχουν βαλει Bosch. Τα Νorton, BSA, Triumph ειναι πονεμενη ιστορια.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#766882
Νίκος Παππάς έγραψε:Μετα απο 14 χρονια και 6 μηνες το σκουτερ φευγει απο τα χερια μου. Χθες δωσαμε τα χερια με τον νεο του κατοχο μετα απο ελεγχο που εκανε σε συνεργειο. Τριτη η μεταβιβαση.

Δεν ξερω αλλα δεν χαιρομαι καθολου.
Πρωτη φορα μετα απο 33 χρονια που θα ζησω αλλα 33 χρόνια. Ακομα δεν το πιστευω ποσο, μα ποσο τυχερός στάθηκα. A ρε
G γιγαντα ποσο μπροστα εισαι :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:



:s_drinks
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#766883
NickTG έγραψε:Νίκο, ούτε 5000€.

Εικόνα

Μπα. Κινεζο δεν νομιζω.

Θα ηθελα καποια στιγμη μια μεγαλη μοτο για Κυριακατικες βολτες μονος η με την :inlove: . Ιδανικα σε 4 χρονια που ο γιος θα εχει ενηλικιωθει και δεν θα ακολουθει τους "γερους" ( βασικα δεν θα τον θελουμε μαζι :lol: , αλλα δεν του το λεμε ) :s_wink

Τωρα τι θα ειναι, δε εχω ιδεα. Μπορει κανα cbf1000, μπορει κανενα δικυλινδρο εκ Βαυαριας, οτιδηποτε μου κανει κλικ. Αλλωστε δεν θα κανει χιλιομετρα οποτε καταναλωση , σερβις δεν με απασχολουν καθολου.
Το μονο που θελω ειναι ροπη και ανεση για 2.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#766884
g8777 έγραψε:Πρωτη φορα μετα απο 33 χρονια που θα ζησω αλλα 33 χρόνια. Ακομα δεν το πιστευω ποσο, μα ποσο τυχερός στάθηκα. A ρε
G γιγαντα ποσο μπροστα εισαι :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

:lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#766885
Scotch έγραψε:
g8777 έγραψε:Πρωτη φορα μετα απο 33 χρονια που θα ζησω αλλα 33 χρόνια. Ακομα δεν το πιστευω ποσο, μα ποσο τυχερός στάθηκα. A ρε
G γιγαντα ποσο μπροστα εισαι :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

Όπως βλέπεις G το παιδί κάνει μόνο για να τον βάλεις σε ταξί να τον πάει Σπάτα για να πατάει σταφύλια.



:(
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#766886
g8777 έγραψε:
Scotch έγραψε:
g8777 έγραψε:Πρωτη φορα μετα απο 33 χρονια που θα ζησω αλλα 33 χρόνια. Ακομα δεν το πιστευω ποσο, μα ποσο τυχερός στάθηκα. A ρε
G γιγαντα ποσο μπροστα εισαι :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

Όπως βλέπεις G το παιδί κάνει μόνο για να τον βάλεις σε ταξί και να πάει Σπάτα να πατάει σταφύλια.



:(

:lol: :lol: :lol:

Σε ευχαριστω ρε για το "παιδι". Με ανεβασες τωρα :s_drinks

Αλλα ξερεις g μου τι γινεται; Δεν μπορεις να ξηλωσεις την μηχανη απο ενα μηχανοβιο και εγω ειμαι πολλα χρονια τετοιος.
Κι εμενα αμα με αφησεις σε εναν δρομο μηχανες θα κοιταω. :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#766892
saxon_747 έγραψε:Νίκο, έχεις διαβάσει το βιβλίο "οι μηχανόβιοι";

Οχι αν και "ξερω" πανω κατω τι ειναι. Διαβαζα πολλα χρονια περιοδικα, ΜΟΤΟ, 0-300, Ελληνικο Motorrad μεχρι και 2 Τροχους και ειδικα στα 2 πρωτα οι τελευταιαες σελιδες ειχαν ιστοριες αλλοτε του Στουκερμαν, αλλοτε του Ντανη Φωτου, κλπ. Οπω και ενα τρομερο "δεκαλογο του καλου μοτοσυκλετιστη" του Πανουτσου πριν ανακατευτει με τα αθλητικα και γινει χαλιας.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#766895 Νικοπαππα εχεις εξαρχης λαθος προσεγγιση.

Την γαγγραινα της διτροχιλας δεν την ξηλωνεις. Την ξεριζωνεις. :s_roses


Και μετα γδερνεις ο,τι απεμεινε. :roll:

Κατα τα αλλα.

Πανουτσος


Εικόνα

To κερδισες με την αξια σου Νικοπαππα. :inlove:

Δωσε λιγο προσοχη τωρα . Μπας και. :roll:


Εικόνα


https://www.amazon.com/Ghost-Rider-Travels-Healing-Road-ebook/dp/B00466HQVA

Ενα σου λεω. Ο Ζορζ εκλαιγε σαν τον Ace Ventura στο ντουζ (οταν καταλαβε ποιον φιλησε).
Άβαταρ μέλους
By nikos
#766896
citastak έγραψε:
nikos έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Αν δεν είναι πρόβλημα τα παραπάνω χρήματα, από την στιγμή που το χρησιμοποιεί πολύ, να ξαναδεί τα τρίτροχα πάντως, εκτός κι αν δεν υπάρχει κάποιο με επίπεδο πάτωμα!
Η αλήθεια είναι πως εκτός από το Peugeot, τα άλλα δεν έχουν επίπεδο πάτωμα... :ninja:
Τα 3τροχα είναι λακουβομαζωχτης.
Δε γλυτώνεις λακούβα με τίποτα. Οπότε χαιρετάει η μέση σου κάποια στιγμή.
Άλλο αρνητικό το αυξημένο βάρος, η αυξημένη κατανάλωση, κακές επιδόσεις σε σχέση με 2τροχα, 3 λάστιχα για αλλαγή, πιο δύσκολα μέσα στη κίνηση πόλης, λιγότερο ευέλικτα, λίγοι αγοραστές άρα κακή μεταπώληση.
Κανένας λόγος αγοράς τους
Εχω τρομερά αντίθετη άποψη. Είχα το mp3 250 καιτου εκανα 45 χιλ χλμ σε 3.5 χρόνια. Είναι απίστευτα οχήματα, χωρίς ιδιαίτερα αυξημένη κατανάλωση (4.5 λίτρα χωρίς να προσέχω ιδιαίτερα), με χώρους, προστασία κτλ. Ειδικά με το κλείδωμα στα φανάρια, εφτανα στεγνός στο γραφείο χωρίς να έχω βάλει πόδι κάτω. Δυσκολία στην κίνηση πόλης δεν είχα ποτέ. Μεταπώληση; Στις 7 μέρες το είχα δώσει και χωρίς να χάσω πολλά λεφτά.

Περί ορέξεως βέβαια, αλλά εγώ δεν θα είχα μπει στο χώρο τη μοτοσυκλέτας αν δεν ήταν οι Ιταλοί. Πολλές φορές το μελέτάω το μπιθρί μου.


< >


Είχα το Μπέβερλι 250 για 7 χρόνια.
Κατανάλωση είχα 3,3 κέντρο. Όταν λέμε κέντρο εννοούμε Ομόνοια και γύρω.
Εσύ με τα 4.5 λίτρα αποκλείεται να τα είχες σε τέτοιες συνθήκες. Ούτε θα ήταν εύκολο μεσα στη κίνηση. Προφανώς κινουσουν σε άλλες περιοχές.
Ισχύουν αυτά που είπα για ακριβά σέρβις αφού πληρώνεις 3 δισκόφρενα, 3 λάστιχα, 3 τακακια και γενικά ένα βαρύ και αργό σε σχέση με ίδια δίτροχα