Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#503985 Ωραίο το εργαλείο!!


Πήγαμε έκθεση μοτοσικλέτας.

Οι δύο σταρ της έκθεσης. Φυσικά και ο γιος καβάλα στην πιο όμορφηΕικόναΕικόνα

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#504017
dekouk έγραψε:Δεν το ήξερα δεν με τρελαίνει αυτό το είδος μηχανών.... ΑΛΛΑ. Έχει ήχο που σε αναστατώνει το λιγότερο.....
MT 10sp yamaha
160 άλογα τα πάντα όλα από τεχνολογία
Του βγήκε 18000 περίπου τι να λέμε. Έχει δύο παιδιά μικρά, αλλά αν δεν το έπαιρνε τώρα, δεν θα το αγόραζε ποτέ. Δεν υπάρχει λογική σε τέτοιες αγορές... Ένα έχει Αθήνα κ ένα Θεσσαλονίκη!!

https://m.yamaha-motor.eu/gr/products/t ... ed/mt10dx/

ΕικόναΕικόναΕικόνα

< Note >


βασικα απο hyper streetfighter που κυκλοφορουν είναι απο τις πιο λογικές αγορές :lol:

Έχει χουφτες , ζελατίνα και cruise control με traction 3 επιλογών

Ελλάδα βεβαια με τους δρομους που εχουμε :svivhaha: :vava:

Το οδήγησα πρόσφατα στο Mt Tour Θεσσαλονικης

+1000 για τον ηχο του , ειναι εκπληκτικος :metalo:



Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Morx
#504091 160 αλογα, σχεδον γυμνο, με τετοια θεση οδηγησης.
Να το καταλαβω για ενα μαζοχα που δεν μασαει απο αερα (το επαιξα και εγω αυτο το χαρτι).
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ομως, πως καποιος θα το κρατησει για παραπανω απο 1 χρονο χωρις να το σιχαθει βαρεθει, οταν θα κατσει να καθαρισει τα 92644 μυγακια που θα μπουν σε αυτη την (κακασχημη εμετικη σιχαμενη |λογοκρισία|) μουρη που εχει με τα 1002 δυσπροσιτα σημεια που δεν μπορεις να καθαρισεις ουτε με μπατονετα.

Oh wait ... 9 στα 10 βρισκονται καφετερια.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#504126
Morx έγραψε:160 αλογα, σχεδον γυμνο, με τετοια θεση οδηγησης.
Να το καταλαβω για ενα μαζοχα που δεν μασαει απο αερα (το επαιξα και εγω αυτο το χαρτι).
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ομως, πως καποιος θα το κρατησει για παραπανω απο 1 χρονο χωρις να το σιχαθει βαρεθει, οταν θα κατσει να καθαρισει τα 92644 μυγακια που θα μπουν σε αυτη την (κακασχημη εμετικη σιχαμενη |λογοκρισία|) μουρη που εχει με τα 1002 δυσπροσιτα σημεια που δεν μπορεις να καθαρισεις ουτε με μπατονετα.

Oh wait ... 9 στα 10 βρισκονται καφετερια.


Κοίτα, καταρχάς, το ότι κάτι έχει δύναμη, δεν σημαίνει απαραίτητα όχι είναι το 90% τερμά στους κόφτες. ένα ωραίο γεμάτι μοτέρ μπορείς να το απολαμβάνεις και στο χαμηλό/μεσαίο εύρος του. οκ, μπορεί να μην χρησιμοποιεί τα 160, αλλά να γουστάρει τη ροπή του.
Καλά για το 2ο που λες, έπιασε 25 βαθμούς και πλημμύρισαν οι δρόμοι με gs 1200!!! :lipsealed: :lipsealed: :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#504177 Χωρίς ηλεκτρονικά αυτά τα μηχανάκια (S1000R, Tuono,MT-10,KTM Duke 1290 κλπα) στους δρόμους γυαλιά που έχουμε, θα ήταν άπιαστο όνειρο :lol:

Βασικά πάνω απο MT-07 , το γκάζι που έχουν είναι υπερ-αρκετό για κλασικούς δρόμους πόλης αφού και ένα MT-09 να ανοίξει κάποιος , το traction γίνεται Χριστουγεννιάτικο λαμπάκι.

inb4 "ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΗΣ ΣΥΓΓΡΟΥ ΒΓΑΙΝΩ ΜΕ 200 ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΒΑΓΓΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΡΑΒΟ"
Ή "ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΟΣΜΟΣ , ΤΟ ΤΟΥΚΑΤΙ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ 220, ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΕΛΙΚΑ, ΘΕΛΕΙ ΣΕΡΒΙΣ"

ΥΓ ο Αθηναίος πλοηγός του MT-Tour : "Πόσο γλυστράνε οι δρόμοι εδώ στη Θεσσαλονίκη (κέντρο) ρε!!!"
Μόνο στη Θεσσαλονίκη εε? :lol: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#505309 Είπα κι εγώ στα γεράματα να βγάλω δίπλωμα για 2τροχο, και μια ψυχή που είναι να βγεί, πάω για Α...
Η μηχανή της σχολής CB600F MY08. Πολύ εύκολη και ευχάριστη στην οδήγηση για αρχάριο...
Άντε, και με έναν πόνο...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#505357
MIXOStsi έγραψε:Είπα κι εγώ στα γεράματα να βγάλω δίπλωμα για 2τροχο, και μια ψυχή που είναι να βγεί, πάω για Α...
Η μηχανή της σχολής CB600F MY08. Πολύ εύκολη και ευχάριστη στην οδήγηση για αρχάριο...
Άντε, και με έναν πόνο...



Πόσο πάει το δίπλωμα; Το σκέφτομαι και γω...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#505410 Μα δεν είναι το κόστος του διπλώματος το θέμα. Αγορά μοτοσικλέτας;
Κράνος, μπουφάν, γάντια, μποτάκια;
Ασφάλεια;
Ετήσια συντήρηση + λάστιχα κάθε 2 χρόνια;

Να ξέρετε ότι η συντήρηση ενός σκούτερ 250 κεκ κοστίζει όσο και ενός μικρού αυτοκινήτου. Χώρια τα άλλα.


Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#505435 Εδώ τιμές παίζουν 300-350...

Εμένα, πιο φθηνά θα μου βγεί λόγω "προσφοράς"

ΝΠ, άλλο αυτό...
Δεν ρωτάνε τιμή γιατί τους λείπουν... έρευνα αγοράς κάνουν...
Οταν το πάρω με το καλό, θα πρέπει να ρίξω 3-4k € ανάλογα με το τι θέλω να έχω...
Το Hornet μ' άρεσε πάντως!

ΥΓ: Αυτό που με δυσκόλεψε λίγο στο μάθημα, ήταν το τεστ 15", όπου πρέπει να διανύσεις μια απόσταση ανάμεσα από σε γραμμές σε πάνω από 15"...
Δεν έχω και καμιά δανεική γμτ να πάω να κάνω βόλτες...