Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#407716 Οι υπερβολικές εξατμίσεις είναι γενικό φαινόμενο και αρκετά ενοχλητικό επίσης,
το "ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟΝ :) :) :) :) ΣΟΥ ΠΑΛΙΟ :) :) :) :) :) :) " δε βγήκε τυχαία
Άβαταρ μέλους
By xenos
#408463
georgetz έγραψε:καλησπέρα Αλέξανδρε, τι ? όχι όχι , δεν παίρνω για τη μηχανή ...

https://www.car.gr/10266489-aprilia-shiver-750


:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#411019 Σήμερα είπα να έρθω δουλειά με το monster μιας και έχω μέρες αρκετές να το οδηγήσω. :lipsealed:
Ξεχνάς ρε παιδί μου... :inlove:

(πρέπει να πάρω ιμάντες να δένομαι πάνω του σε μεγαλύτερες ταχύτητες :lipsealed: )
Άβαταρ μέλους
By dimik
#411023
xenos έγραψε:Σήμερα είπα να έρθω δουλειά με το monster μιας και έχω μέρες αρκετές να το οδηγήσω. :lipsealed:
Ξεχνάς ρε παιδί μου... :inlove:

(πρέπει να πάρω ιμάντες να δένομαι πάνω του σε μεγαλύτερες ταχύτητες :lipsealed: )



σφίξιμο τα γόνατα στο ντεπόζιτο μέχρι να έχεις μελανιές στο εσωτερικό του γονάτου :rtfm:
:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#411190
xenos έγραψε:Σήμερα είπα να έρθω δουλειά με το monster μιας και έχω μέρες αρκετές να το οδηγήσω. :lipsealed:
Ξεχνάς ρε παιδί μου... :inlove:


+1

2-3 φορες το χρονο το κανω και εγω όταν εχω να παω Μεγαρα Ελευσινα Βιλλια κλπ.
Καθημερινη χωρις κινηση,δρομο που τον ξερεις απεξω στροφη προς στροφη. :inlove: :twisted:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#411527 Μετά από ~20 χρόνια οδήγησης μοτοσυκλετών, ήρθε η ώρα για το 1ο ατύχημα. :lipsealed:
Ενώ ήμουν σε διήθηση με το παπί, βγήκε μεγάλη μηχανή να περάσει κάθετα να αλλάξει λωρίδα. Φρέναρα όσο μπορούσα, αλλά δεν έφτασε. Χώρος για ελιγμό δεν υπήρχε. Με χτύπησε πίσω από τον μπροστινό τροχό, έσπασαν τα πλαστικά και φτάσαμε μέχρι μοτέρ. Από την φόρα έφυγα αριστερά (αφού χτύπησα το γόνατο κάπου με δύναμη), αλλά κατάφερα να μην πέσω τελείως, καθαρά λόγω του μικρού βάρους του παπιού και της μικρής ταχύτητας.
Ευτυχώς ο άνθρωπος, ευγενικότατος κλπ, να βοηθήσει να ρωτήσει, κλπ κλπ.
Το γόνατο δεν πονάει πολύ ευτυχώς, έβαλα πάγο. Άντε να ξεμπερδέψουμε τώρα με ασφάλειες κλπ. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#411529 Περαστικα xenos και ποτε ξανα!
Αφου την εβγαλες με ψιλο πραγματα στο κορμι παλι καλα να λες. Το μηχανακι φτιαχνεται.
Καλυτερα θα ηταν παντως να πας σε ενα γιατρο να σε δει.


"Οι μοτοσυκλετιστες ειναι δυο κατηγοριες, αυτοι που εχουν πεσει και αυτοι που θα πεσουν". Αυτο να θυμομαστε παντα και να παιρνουμε τα μετρα μας, κρανος, μπουφαν, γαντια κτλ
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#411544 Πάντα όρθιος και περαστικά , τα υπόλοιπα φτιάχνονται. :s_howdy

Στα περι ασφαλιστικών, είχα μείνει στην εντύπωση οτι η διήθηση θεωρείται παράνομη.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#411550 Ευχαριστώ για τις ευχές. :s_howdy

Παράνομη θεωρείται γενικά (ή για να το πούμε πιο σωστά δεν προβλέπεται), αλλά ο άνθρωπος αναγνώρισε το λάθος του, δεν αναφερθήκαμε σε ακριβή σημεία κλπ.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#411588 Προβλέπεται κανονικά και θεωρείται παράνομο
https://scooternet.gr/%CE%B1%CF%86%CE%B ... %BA%CE%B7/

αλλά το point μου, όπως σωστά κατάλαβες , είναι στο πως δηλώσατε τις συνθήκες του ατυχήματος για να είστε
εντάξει.

Και πάλι πολλή προσοχή :s_howdy