Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#591467
Anonymous Founder έγραψε:Η ασφάλεια κλοπής για μοτοσυκλέτες είναι πανάκριβη.

Συμφωνοι, αλλα ειναι ο μονος τροπος να αισθανεσαι λιγο περισσοτερο σιγουρος οτι θα σου μεινει κατι. Αλλιως μπορει να κλαις την μηχανη και τα 500€ αντικλεπτικου εξοπλισμου.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#591484
Νίκος Παππάς έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Η ασφάλεια κλοπής για μοτοσυκλέτες είναι πανάκριβη.

Συμφωνοι, αλλα ειναι ο μονος τροπος να αισθανεσαι λιγο περισσοτερο σιγουρος οτι θα σου μεινει κατι. Αλλιως μπορει να κλαις την μηχανη και τα 500€ αντικλεπτικου εξοπλισμου.


Εγώ πάω στο μοντέλο συναγερμού χώρου μαζί με κάμερες και καταγραφικό και όλα τα αλλά. Όχι πως αν στο βάλουν στο μάτι γλιτώνεις. Απλά με το που μπουν στο χώρο ια έχουν συναγερμό με ειδοποίηση αστυνομίας, λουκέτα, συναγερμό Μότο και κάμερα που θα με ειδοποιεί. Προφανώς όχι μόνο εξαιτίας της Μότο.

Για τα απλά κλεφτρόνια, που είναι αυτά άλλωστε που μου πήραν το ποδήλατο, είναι καλό.


< >
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#594854 Τελικά, πόσοι είναι οι μ@λκ#ς που κυκλοφοράνε με μοτοσυκλέτες μεγάλου κυβισμού και που στο πέρασμά τους, κουνιούνται ολόκληρα τετράγωνα από το θόρυβο???
Το φαινόμενο έχει πιάσει limit up την τελευταία 3ετία!
ΕΛΕΟΣ !!! :rant:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#594862 Θα έλεγα πολύ λιγότεροι από τους μ@λ@κες με τα παπιά, αλλά γενικώς, θα πρέπει να αρχίσουν να κόβουν κωλαράκια.
Όποιος έχει εξάτμιση χωρίς πιστοποιητικό για κυκλοφορία σε δρόμο, κατάσχεση επιτόπου (αν γίνεται).
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#594869
Anonymous Founder έγραψε:Θα έλεγα πολύ λιγότεροι από τους μ@λ@κες με τα παπιά, αλλά γενικώς, θα πρέπει να αρχίσουν να κόβουν κωλαράκια.
Όποιος έχει εξάτμιση χωρίς πιστοποιητικό για κυκλοφορία σε δρόμο, κατάσχεση επιτόπου (αν γίνεται).



Τι λες καλέ;

Οι Termi που φοράς στο Ducati είναι νόμιμες;

Περίεργα γούστα έχεις

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#594874 Καλα η Ducati δεν χρειαζεται την εξατμιση για να κανει ενοχλητικο θορυβο.
Κανει και στο ρελαντι σαν να χτυπανε κατσαρολια! :lol: :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By g8777
#594875
dimitrisB έγραψε:Τελικά, πόσοι είναι οι μ@λκ#ς που κυκλοφοράνε με μοτοσυκλέτες μεγάλου κυβισμού και που στο πέρασμά τους, κουνιούνται ολόκληρα τετράγωνα από το θόρυβο???
Το φαινόμενο έχει πιάσει limit up την τελευταία 3ετία!
ΕΛΕΟΣ !!! :rant:


Όσοι κατέχουν δίκυκλο. :s_howdy

Ασίμω βγάλε 2 σιφτυ παγωμένα να πιω.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#594881
Anonymous Founder έγραψε:Ναι είναι! Επίσημο αξεσουάρ! :rtfm:
Πωλούνται κανονικά από την Ducati.


Δεν λέει κάτι αυτό βέβαια.
Θα μπορούσε να έχει υποσημείωση πως είναι μόνο για πίστα! :s_tongue

Πάντως και το δικό μου με τη Devil πέρασε κανονικά ΚΤΕΟ ενώ και στη σελίδα τους αναφέρει πως είναι για δρόμο.
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#594980
Anonymous Founder έγραψε:Θα έλεγα πολύ λιγότεροι από τους μ@λ@κες με τα παπιά.........

Σωστό, παράλειψή μου, αλλά δεν παύει να είναι υπερδιπλάσιος ο θόρυβος των συγκεκριμένων.
Και κάτι ακόμα: Τα παπιά, συχνά-πυκνά τα έχουν μικρής ηλικίας άτομα. Τις καρα-μηχανές τις οδηγούν συνήθως >25 ετών (όπως εγώ το βλέπω στατιστικά στις ... "ενοχλήσεις " μου), γεγονός που δείχνει ότι η "αρρώστια" (να μη γίνομαι και αγενής :shifty: ) δεν γνωρίζει από ηλικίες. :oops:
Εχω δει 50άρηδες με τέτοιες (εννοώ απο πλευράς θορύβου-όχι μεγέθους) και έχω φρικάρει ! :dizzy:

Για να μην αναφερθώ στα κιλά που έχουν αρκετοί οδηγοί δικύκλων (>30% βάρος απο το αναλογούν), γεγονός που μου δείχνει ότι - τουλάχιστον οι συγκεκριμένοι- ακόμα και για ... κατούρημα, με τη μηχανή πάνε! :help:
Τυχαίο? Πιθανώς, δεν παίρνω και όρκο, αλλά το χούι μου να είμαι γενικότερα παρατηρητικός στη ζωή μου δεν νομίζω να με ξεγελά.
Τέσπα, ας μη γίνομαι κακός, αλλά η ενόχληση λόγω θορύβου είναι πραγματικά ανυπόφορη και επίσης, συχνότατη. :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#594997
nikos έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Είναι αξεσουάρ Ducati Performance, καμία σχέση με πίστα.
Δεν εχει σιγαστηρες που βγαινουν?
Όχι, δεν έχω δει κάτι τέτοιο.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#595002 Πολλές επώνυμες εξατμίσεις έχουν muffler που βγαίνει καθιστώντας την εξάτμιση παράνομη την ίδια στιγμή.

Εν τω μεταξύ σαν δικυκλιστης δεν μπορώ να καταλάβω πως οδηγούν με τόσο θόρυβο, πρέπει να τα παίρνουν 3-3 τα παναντολ μετά.
Φυσικά το ίδιο νιώθω και για τις καγκουροεξατμισεις στα αυτοκίνητα.

< >