Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By xenos
#338839 Καλοταξιδο. Τι ειχες πριν;
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#338841
dimik έγραψε:θέλουμε φώτο... όχι αλά μπιχλας, κανονική.

:shifty:

Καλοτάξιδο το εργαλείο, φωτό να χαλβαδιάσουμε asap :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#338842
morpheus έγραψε:Παρέλαβα σήμερα... Και είμαι κατουρημένος... :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :inlove: :inlove:

Το κλασικό συναίσθημα...
Ζηλεύω. :roll:
Καλοτάξιδο μορφέα. :s_bye
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#338848
morpheus έγραψε:Παρέλαβα σήμερα... Και είμαι κατουρημένος... :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

Εικόνα

Μπράβο! Για την επιλογή και για την απόφαση!
Πάντα όρθιος και πάντα με χαμόγελο!
Περιμένουμε κι άλλες φωτο, αλλά και εντυπώσεις.
Με προσοχή πολλή στη αρχή, μην παρασύρεσαι, είναι εντελώς διαφορετικό από το αυτοκίνητο: μαζεύει χιλιόμετρα για πλάκα, αλλά φρενάρει πιο αργά.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#338856 Καλοταξιδο, απεφτο και καλοστριφτο Μορφεα :thumbsup:

Απο φωτογραφιες ξερω οτι δεν θα μας απογοητευσεις :s_cool
Άβαταρ μέλους
By xenos
#338941
morpheus έγραψε:Θένκς παίδες...
@dimik εννοείται πως θα παίξουν φωτό...
@xenos τίποτα :ninja:


α καλός είσαι κ συ! :lol: γιατί δεν πήρες ένα 1198; :hmmm: :innocent:
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#338949
morpheus έγραψε:Παρέλαβα σήμερα... Και είμαι κατουρημένος... :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

Εικόνα

Καινούριο κούτα;;; Με γεια!
όταν λες δεν είχες τίποτα εννοείς ποτέ πριν είναι η πρώτη σου μηχανή;; ή είχες καιρό από την τελευταία;
Άβαταρ μέλους
By xenos
#339003 Μίλησα με τον τρελό συνάδελφο με το monster που από 620 έχει βάλει μοτέρ (μόνος του) 820?821? Κάτι τέτοιο μου είπε. Οι πληροφορίες που μου έδωσε είναι:

*το 620 είναι λίγο
*το 695 έχει πολύ καλύτερο μοτέρ αλλά πολύ χειρότερη ποιότητα κατασκευής από το 620

Η πρότασή του; :roll: Multistrada 1000! :lol: :slap:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#339017 Δεν έχει άδικο στην πρόταση του πάντως!
Κανόνισε συνάντηση με τον . να δεις το δικό του. Κούκλα το έχει!!
Δεν θα στο πουλήσει, το έχει τάξει σε εμένα , αλλά να πάρεις μια ιδέα.

Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By dimik
#339071
xenos έγραψε:Μίλησα με τον τρελό συνάδελφο με το monster που από 620 έχει βάλει μοτέρ (μόνος του) 820?821? Κάτι τέτοιο μου είπε. Οι πληροφορίες που μου έδωσε είναι:

*το 620 είναι λίγο
*το 695 έχει πολύ καλύτερο μοτέρ αλλά πολύ χειρότερη ποιότητα κατασκευής από το 620

Η πρότασή του; :roll: Multistrada 1000! :lol: :slap:



Σαφώς πιο fun to drive το 620....σχεδόν 60 δικύλινδρα αλογάκια με χαμηλό σχετικά βάρος και πολύ καλές εως και άριστες δυνατότητες στριψίματος το ευχαριστιέσαι αν είσαι παιχνιδιάρης.
Άβαταρ μέλους
By morpheus
#339245 Κατ'αρχήν σας ευχαριστώ όλους ολόψυχα... :oops:
Οι ευχές για τη μηχανή είναι πολύ πιο ιδιαίτερες από αυτές του αυτοκινήτου...
Να είστε όλοι γεροί και ειδικά όσοι οδηγείτε δίκυκλα πάντα όρθιοι...
edmond έγραψε:Το κλασικό συναίσθημα...
Ζηλεύω. :roll:
Καλοτάξιδο μορφέα. :s_bye

Ομολογώ πως πάνε αρκετά χρόνια που είχα να νοιώσω έτσι με όχημα...
Βασικά δεν θυμάμαι ουτε εγώ πότε ήταν η τελευταία φορά που κατέβηκα μετά τα μεσάνυχτα 3 φορές στο γκαράζ απλά για να το δώ... :s_inlove

Anonymous Founder έγραψε:Μπράβο! Για την επιλογή και για την απόφαση!
Πάντα όρθιος και πάντα με χαμόγελο!
Περιμένουμε κι άλλες φωτο, αλλά και εντυπώσεις.
Με προσοχή πολλή στη αρχή, μην παρασύρεσαι, είναι εντελώς διαφορετικό από το αυτοκίνητο: μαζεύει χιλιόμετρα για πλάκα, αλλά φρενάρει πιο αργά.

Να'σαι καλά... Αν και δεν γνωριζόμαστε έχω την εντύπωση πως είσαι από τους λίγους που μπορούν να με καταλάβουν...
Η επιλογή ήταν εύκολη, παρότι υπήρχαν άλλοι 1-2 ακόμα σοβαροί υποψήφιοι, κάθε φορά που καβαλούσα το Monster πάντα εκεί κατέληγα...
Η απόφαση ήταν δύσκολη... Το έψηνα άσχημα, χρόνια τώρα, άλλα δεν είχα τα άντερα να το κάνω...

Οι αρχικές εντυπώσεις από τα πρώτα 140χλμ είναι :yahoo: :yahoo: :yahoo: :inlove: ...
Αρκετά πιο φιλικό από τα Ducati που ήξερα... Εντυπωσιακά ευέλικτο, σε φάση που ενώ είναι η βαρύτερη -σε απόλυτα νούμερα- μηχανή που έχω οδηγήσει, στο δρόμο μοιάζει η ελαφρύτερη και ακολουθεί με τη σκέψη... (έχω μείνει |λογοκρισία| με το ζύγισμα και την ευκινησία της).
Για τη δύναμη και το τράβηγμα που έχει από χαμηλά είναι μάλλον περιττό να πω...
Ο ήχος... Ο ΉΧΟΣ... :inlove: είναι απόλαυση... Μπορώ να την πάρω εύκολα βόλτα μόνο για να την ακούω... Δεν περίμενα κάτι τέτοιο από σύγχρονο μαμά σύστημα...
Τα ηλεκτρονικά λειτουργούν -so far :lol: - πολύ καλά (δεν έτυχε να τεστάρω ακόμα το ABS, άλλα το DTC και τα modes είναι άψογα).

Αρνητικά αν πρέπει να βρώ κάτι, θα ήταν ο ανύπαρκτος (κυριολεκτικά) χώρος κάτω από τη σέλα...
το ότι τα (πολύ δυνατά) φρένα θέλουν συνήθεια γιατί η αρχική προοδευτικότητα μετατρέπεται μέσα σε μερικά χιλιοστά σε απότομο δάγκωμα (αυτό ίσως στρώσει λίγο μετά τα πρώτα χλμ)...
και το ότι ο κινητήρας δεν γουστάρει (αναμενόμενο) να βρίσκεται σε πολύ χαμηλές στροφές.
Όμως προσωπικά δεν βρίσκω deal-breaking κανένα από τα παραπάνω για να χαλάσει το γαμάτο σύνολο και χαρακτήρα του Μ821... Όλα συνηθίζονται και αντιμετωπίζονται...
Αυτές είναι και πρώτες μου εντυπώσεις, οι οποίες φυσικά αφορούν σε άστρωτο μηχανάκι και αναβάτη με ελάχιστη εμπειρία, οπότε τους δίνετε και την ανάλογη σημασία... :s_smile

xenos έγραψε:α καλός είσαι κ συ! :lol: γιατί δεν πήρες ένα 1198; :hmmm: :innocent:

Το σκέφτηκα άλλα είπα να ξεκινήσω από κάτι μικρό... αν και το βλέπω σε 1-2 μήνες να τον βαριέμαι τον τάφο και να χτυπάω κάνα H2R... :rtfm:

NiTse έγραψε:Καινούριο κούτα;;; Με γεια!
όταν λες δεν είχες τίποτα εννοείς ποτέ πριν είναι η πρώτη σου μηχανή;; ή είχες καιρό από την τελευταία;

Καινούριο, κούτα.
Εννοώ ποτέ πριν. Ούτε παπάκι.
Αν δείτε στο δρόμο καινούριο μαύρο ματ monster με κόκκινο πλαίσιο (αρκετά χαρακτηριστικό γιατί δεν βγαίνει με αυτό το συνδυασμό το 821) ανάσκελα σε κάνα χαντάκι, να ξέρετε είμαι εγώ... :)

bihlas87 έγραψε:Καλοτάξιδο το εργαλείο, φωτό να χαλβαδιάσουμε asap :rtfm:

Θενκς θενκς :s_smile
Επειδή μάλλον θα αργήσω να κουβαλήσω κάμερα με αυτό το ψωλόκρυο, ανεβάζω τις πρώτες -κλασικά από κινητό- σημερινές φωτό σε βόλτα προς Βάρκιζα...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα