Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By bill33
#280486
Νίκος Παππάς έγραψε:Μάλλον jamon τσάκισε

Από το Moto G

Οι τυρόπιτες είναι everest πάντως!!! :lol:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#280556 Τυρόπιτα λέει ο άλλος το quiche
OH MONDIEU :s_omg

Aνασκόπηση ταξιδιού.

Το ξεμπούκωσα :s_biggrin Εχω να πώ ότι το συγκεκριμένο μηχανάκι ταξιδεύει άνετα με 180 σταθερά. Μόλις πας να ανέβεις παραπάνω εχει κραδασμούς και απαιτεί αρκετή προσπάθεια για να το κρατήσεις, ενώ μέχρι τα 180 είναι τρένο. Δεν ξέρω αν είναι χαρακτηριστικό γενικά των CBR αυτή η νευρικότητα ή να έχει κανα θεματάκι το δικό μου (ζάντες πχ). Ενα άλλο θέμα είναι ότι ενώ σα θέση οδήγησης δεν είχα κανένα πρόβλημα άνεσης (εκτός απ τον αερα, μάλλον πρέπει να ψαχτώ για άλλο φερινγκ), με πόνεσε ο κώλος μου :s_crazy Θα μπορούσα να οδηγήσω άλλο τόσο, αλλά δεν... Μπορεί να είανι θέμα στολής? Παίζει κανα κόλπο?

Όχι τπτ άλλο αλλά ψήνω και κάθοδο Ελλάδα κάποια στιγμή, αλλά δεν νομίζω να μπορώ να το οδηγήσω σερί έτσι :s_no
Άβαταρ μέλους
By dimik
#280581 Μια χαρά πάει και παραπάνω, ο αέρας ίσως δημιουργούσε κραδασμούς και ταλαντώσεις, το έχω νιώσει κι εγώ πολλές φορές αυτό στο μπροστινό με ταχύτητες άνω των 180 αλλά πάντα φυσούσε.

Οποιοδήποτε ταξίδι με μοτοσυκλέτα τα θέλει τα διαλειμματάκια του ανα 2ωρο περίπου, αλλιώς πρέπει να είσαι πολύ σιδερόκωλος :lol:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#280607 Ρωτα τον μορξ για συμβουλές. Λογικα με το δικο σου θα κατεβαινε απο πανω μονο οταν θα χε κανει 1000+ χλμ.

<
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#280630 Όταν έκανα στάση για βενζίνα αυτόν σκεφτομουνα κι έλεγα πόσο ΓΚΕΥ είμαι :lol:

Αλλά ο μορξ οδηγάει πολυθρόνα, τί να πάθει ο κώλος του :x
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#280655
rx8_drifter έγραψε:Όταν έκανα στάση για βενζίνα αυτόν σκεφτομουνα κι έλεγα πόσο ΓΚΕΥ είμαι :lol:

Αλλά ο μορξ οδηγάει πολυθρόνα, τί να πάθει ο κώλος του :x

Κοιτα, συγνωμη που θα στο πω, αλλα σιδεροκωλος γεννιεσαι , δεν γινεσαι :rtfm:

Με το Africa σταματαγα καθε 230-250 χλμ για 10 λεπτα, περιπου καθε 2 ωρες δηλαδη, οσο κραταει ο ανεφοδιασμος και ενα τσιγαρο.
Η σελα του Africa μπροστα στην σελα του cbr ειναι σανιδα.

Οποτε καλα ελεγες ποσο ΓΚΕΥ εισαι. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#280863 Με ενα CBRF ... hmmmm ια εκανα σταση για βενζινη...

Αν ο δρομος εχει στροφες, δεν κρυωνω, δεν πιανομαι, δςν κουραζομαι.

300χλμ Τεμπη δωστε μου και ειμαι οκ.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#281013 Nταξ ρε παιδιά, σκυλέψτε με, πατήστε πάνω στον πιασμένο κώλο μου :s_cry

Επόμενος στόχος μάλλον θα είναι Ελβετία, ελπίζω αν σηκωθώ νωρίς το πρωί να βγεί μέχρι το βράδυ :s_whiteflag