Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#537094 Πηγαινα πρωτη λυκειου και ενας φιλος εσκασε στο σχολειο με ενα Honda CR 80. "Αφελης" οπως ηταν και αυτος μου το εδωσε. Ζητημα να εκανα 200 μετρα, ενα μικρο δρομακι 100 μετρα πηγαινε και 100 μετρα ελα. Ουτε τρεξιμο ουτε τιποτα τρελο φυσικα.

Δε θα ξεχασω οτι ασχετος οπως ημουνα εκανα μια σουζιτσα ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ (ειχε πολυ γκαζι αυτο το καθαροαιμο σκατουλακι) και ισα που προλαβα και αφησα το γκαζι για να μη φαω καπακι. Μολις επεστρεψα 4-5 φιλοι που βλεπανε λεγανε "σωπα ρε και σουζα, μπραβο...." και εγω γελουσα μεσα απο τα μουστακια μου (για την ακριβεια χνουδι που ειχα τοτε) αφηνοντας την εντυπωση οτι το εκανα σκοπιμα!

Ειναι η πρωτη φορα που λεω αυτη την ιστορια μετα απο σχεδον 30 χρονια και παραδεχομαι οτι η σουζιτσα ηταν κατα λαθος και μαλιστα οτι τρομαξα τοσο πολυ (κυριως για το ρεζιλικι που θα επακολουθουσε) που εκανε πολυ ωρα να μου περασει η ταχυπαλμια.

Off topic, αλλα η πρωτη μου επαφη με μηχανακι μου θυμιζει παντα κατι ασχημο. Αν και με το παλικαρι που μου ειχε δωσει το μηχανακι χαθηκαμε εντελως, μετα απο λιγα χρονια εμαθα απο ενα κοινο γνωστο οτι πεθανε στην ασφαλτο :s_sad