Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#7344 Σιδερένιος ρε συ :s_sad :s_sad

Καλα ξεμπερδέματα με τις ασφαλιστικές και γρήγορα με άλλο χόντα :s_smile


Image
εδώ αλλάζοντας τακάκια με το συνάδελφο \m/
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#7405
vasilis 1200101 έγραψε:Μπίχλα, ωραία τα βιντεάκια σου. Πιο μηχανάκι είναι αυτό είπαμε; :s_smile

Όσον αφορά στο πιο σύγχρονη, αυτή είναι μεγάλη κουβέντα αλλά δύσκολα θα πάω σε πιο σύγχρονη. Δεν ξέρω τι φταίει αλλά τα μηχανάκια μετά το 2000 δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα. Και εδώ συμβαίνει το εξής παράδοξο, ενώ τα σκούτερ του 90 ούτε να τα φτύσω δεν θέλω, τα καινούρια μου φαίνονται αρκετά συμπαθητικά.

Για να γίνω σαφής, δυο - τρεις μέρες μετά την πτώση πήρα τηλέφωνο τον μηχανικό μου και του λέω. " Φεύγουμε για Βόρεια..., βρήκα την επόμενη, GPZ 1100 RX".
Σιωπή στο τηλέφωνο και μετά από μερικά δευτερόλεπτα άκουγα τα γαλλικά του αιώνα..."
Τελικά δεν πήραμε το Καβασάκι! :s_crazy

Suzuki SV650S πρώτης γενιάς που μετέτρεψα με τα χεράκια μου από ημιfairingάτο σε γυμνό...
επειδή δεν είχα λεφτά για monster της προκοπής. Φωτό πριν και μετά

Image
Image

Kαι από βδομάδα θα πέσει βάψιμο σε Lotus racing green, αναμένατε φρέσκιες φωτό :s_cool

Έχεις περίεργα γούστα πάντως, γουστάρεις ρετρό αλλά θωρηκτά, εγώ αν αγόραζα κάτι παλιό θα ήταν
κάτι... πολύ παλιό για customάρισμα σε cafe racer, πρατ πρατ εξάτμιση, πέτσινο, μπότα, jet κράνος
και rock'n'roll attitude all the way ναούμ.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#7431
Mad_Max_Geo έγραψε:Αυτο ειναι το δικο μου!

Εικόνα

Και με αυτο κοβω κατι βολτες καθε φορα που κατεβαινω Ελλαδα! :inlove: :inlove:

Εικόνα


για δείξε μας και το κράνος σου :s_cool
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#7576
red_monster έγραψε:
Mad_Max_Geo έγραψε:Αυτο ειναι το δικο μου!

Εικόνα

Και με αυτο κοβω κατι βολτες καθε φορα που κατεβαινω Ελλαδα! :inlove: :inlove:

Εικόνα


για δείξε μας και το κράνος σου :s_cool


Δε το εχω φωτο, ενα nolan εχω που το ειχα αγορασει μαζι με το σκουτερ!
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#7609
red_monster έγραψε:Δεν θέλω μαγκιές και χαζομάρες, να το φοράς ε :rtfm:



Ναι ρε τι το περασες! Με το σκουτερακι καθε φορα! Οπως και με το gsxr ε! :s_wink
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#7625 Αυτο ειχα για 11 χρονια και 120000χλμ, δυστυχως βγηκε ολικη και πουληθηκε για ανταλλακτικα.
Image
Αυο εχω εδω και 7 χρονια, χωρις κανενα προβλημα και με την "μαμα" μπαταρια.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#11927 (Κλέβω παλιά δημιουργία του Άρης γιατί αξίζει)

Image

Κάπως έτσι θα μπορέσει να την δει όποιος την χρειαστεί. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By vasilis 1200101
#20027 Γιατί αν πέσεις απ' την Ακρόπολη και σταθείς όρθιος, μετά δεν σε πτοεί τίποτα...

Η αλλιώς... Η Αλίκη στον δρόμο της ανάστασης.
Η ιστορία θα μπορούσε να είναι φανταστική αλλά είναι πέρα για πέρα αληθινή....
Η τελευταία συνάντηση είχε λήξει άδοξα. Η επικείμενη αγορά αφορούσε στην Honda CBR 250RRL, αυτή με το 4κύλινδρο μοτέρ με το στρατοσφαιρικό κόφτη στις 19.500. Ο πωλητής ήθελε να πουλήσει, ο αγοραστής -ο υποφαινόμενος- να αγοράσει (?)...
Με βήματα αργά, βαριεστημένα και ένα κουκουνάρι να κάνει γκελ απ τις κλωτσιές στο πεζοδρόμιο, μαύρα σύννεφα για άλλη μια φορά μαζεύτηκαν πάνω απ΄ το κεφάλι.
Το τηλέφωνο χτύπησε και μια γνώριμη, πολύ φιλική φωνή, ακούστηκε στην άλλη άκρη. O Giuseppe Busso, είχε αντιληφθεί την ύπαρξη μιας μοτοσυκλέτας αρκετά οικείας προς εμάς, με πολύ σημαντικές πιθανότητες απόκτησης, καθώς έμοιαζε εγκαταλειμμένη μέσα στην αυλή. Ναι ήταν μια Χοντα, αλλά τι Χοντα;;;
Οι επαφές έγιναν με γοργούς ρυθμούς, το κατάλληλο τηλέφωνο βρέθηκε και η πρώτη κλήση έλαβε χώρα την Τρίτη το απόγευμα...
Ντριιιν, ντριιιν, ντριιιν...
-Ναι;
-Χαίρετε, συγγνώμη για την ενόχληση. Σας καλώ για μια μοτοσυκλέτα που έχετε...
-Α! Ναι, κατάλαβα, έχω μια Χόντα, στην αυλή, αλλά κύριε μου η μοτοσυκλέτα δεν κυκλοφορεί, λόγω προβλημάτων προσωπικών.
- Καταλαβαίνω, ωστόσο θα μπορούσα να μάθω περί τίνος προκειται;
-Είναι παλιά η μοτοσυκλέτα, τι να σας πω, δεν θα ξέρετε, την έχω πρώτο χέρι από το 1990 και έκανα ταξίδια με αυτήν.
Η καρδιά μου άρχισε να χτυπά γοργά...
-Συγγνώμη αλλά ποιό μοντέλο έχετε;
-Ένα CBR 1000F...
Πάγωσα, η τρίχα μου σηκώθηκε κάγκελο, το άκρα μου μούδιασαν και με προσπάθεια ψέλλισα:
-Τι χρ... χρωμα;;
-Λευκό, κόκκινο με την μπλε σέλα. Η μοτοσυκλέτα είναι εργοστασιακή και δεν μου έχει πέσει ποτέ αλλά δεν μπορώ πια να καβαλήσω.
Σιωπή, σάστισα, δάκρυσα, μετά από μερικά δευτερόλεπτα...
-Αύριο το πρωί, έρχομαι να την πάρω, σας ευχαριστώ...
Έκλεισα το τηλέφωνο και μου 'ρθε λυποθυμία, εκεί στο πεζοδρόμιο, στην μέση του δρόμου...

Το πως συνήλθα και πως έγινε αυτή την στιγμή, η δύο απ' τις λιγότερες από 10 λευκές cbr να βρίσκονται στην κατοχή μου, θα σας το περιγράψω το βράδυ...
Προς το παρόν εδώ και μερικές μέρες είμαι κάπως έτσι... :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: