Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#377292
drdino έγραψε:Τον έχουν περάσει όλοι από την εξωτερική τον Κων5 :(

:lol:

Κανονικά! Δεν πειράζει. Όλα θα γίνουν. Αργά ή γρήγορα. Άλλαξαν λίγο οι προτεραιότητες ένεκα ερχομού νέου μέλους. Σιγά σιγά.


Xene κουκλί να το χαρείς!!!!
Άβαταρ μέλους
By xenos
#377305
Anonymous Founder έγραψε:Dunlop;


Επειδη εχω σχεδον καινουριο μπροστα, εβαλα το ιδιο πισω (pilot power 2ct). Αν εβαζα σετ θα πηγαινα σε diablo rosso 2.

Kon5 έγραψε:
xene κουκλί να το χαρείς!!!!

:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By xenos
#377397 Γρηγορη μηπως εσυ φορας τπτ τουριστικα;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#377577
xenos έγραψε:Γρηγορη μηπως εσυ φορας τπτ τουριστικα;

Ναι, και τώρα που πρέπει να τα αλλάξω, δεν ξέρω τι να βάλω πάλι...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#377590
Anonymous Founder έγραψε:
xenos έγραψε:Γρηγορη μηπως εσυ φορας τπτ τουριστικα;

Ναι, και τώρα που πρέπει να τα αλλάξω, δεν ξέρω τι να βάλω πάλι...


Αν δεν κάνεις πολλά χλμ/ταξίδια, δεν αξίζει πιστεύω να βάζεις τουριστικά λάστιχα.

@dimik εσύ τι φοράς;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#377591 Metzeler M7RR, κι έχω δοκιμάσει όλη την σειρά της Metzeler Μ3-Μ5-Μ7 από την οποία είμαι καταευχαριστημενος.

Μου κοστίζουν από 280 μέχρι 330 ευρώ ανάλογα το μοντέλο.

Φέτος πάω για αλλαγή πάλι και μάλλον τα ίδια θα βάλω, υπόψιν ότι πέρα από αστικές και ορεινές διαδρομές όλα τα έχω βάλει και πίστα τουλάχιστο μια φορά.

< >
Άβαταρ μέλους
By xenos
#377592
dimik έγραψε:Metzeler M7RR, κι έχω δοκιμάσει όλη την σειρά της Metzeler Μ3-Μ5-Μ7 από την οποία είμαι καταευχαριστημενος.

Μου κοστίζουν από 280 μέχρι 330 ευρώ ανάλογα το μοντέλο.

Φέτος πάω για αλλαγή πάλι και μάλλον τα ίδια θα βάλω, υπόψιν ότι πέρα από αστικές και ορεινές διαδρομές όλα τα έχω βάλει και πίστα τουλάχιστο μια φορά.


Ναι για την σειρά αυτή όλοι, πάντα διαβάζω καλά σχόλια. Πόσο σου κρατάνε;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#377593
xenos έγραψε:
dimik έγραψε:Metzeler M7RR, κι έχω δοκιμάσει όλη την σειρά της Metzeler Μ3-Μ5-Μ7 από την οποία είμαι καταευχαριστημενος.

Μου κοστίζουν από 280 μέχρι 330 ευρώ ανάλογα το μοντέλο.

Φέτος πάω για αλλαγή πάλι και μάλλον τα ίδια θα βάλω, υπόψιν ότι πέρα από αστικές και ορεινές διαδρομές όλα τα έχω βάλει και πίστα τουλάχιστο μια φορά.


Ναι για την σειρά αυτή όλοι, πάντα διαβάζω καλά σχόλια. Πόσο σου κρατάνε;


5-6000χλμ, περίπου ένα χρόνο δηλαδή αλλά με αρκετό ζόρι, στην ουσία όταν βγαίνει η μοτοσυκλέτα έξω βγαίνει για να στρίψει.

π.χ χθες πήγαμε μοτοβόλτα καμια 80ρια χλμ και επιστροφή άλλα τόσα, τα 40 σε εθνική με ταχύτητες 170-180 και τα υπόλοιπα βουνό με ταχύτητες 70-120χλμ. Στο πίσω λάστιχο πχ ήδη έχει εξαφανιστεί η χάραξη σε μερικά σημεία αλλά έχει κάνει και 10χ20λεπτα σε πίστα με χαμηλές πιέσεις κλπ
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#377602
xenos έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
xenos έγραψε:Γρηγορη μηπως εσυ φορας τπτ τουριστικα;

Ναι, και τώρα που πρέπει να τα αλλάξω, δεν ξέρω τι να βάλω πάλι...


Αν δεν κάνεις πολλά χλμ/ταξίδια, δεν αξίζει πιστεύω να βάζεις τουριστικά λάστιχα.

@dimik εσύ τι φοράς;

Δεν ξαναβάζω τέτοια, γιατί είναι σκληρά και δεν τρώγονται στην ελληνική άσφαλτο. Απλά ήθελα κάτι με χάραξη να βοηθάει λίγο σε κάνα χωματόδρομο.
Τώρα ψάχνω κάτι άλλο, αλλά δεν ξέρω τι...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#377604
Anonymous Founder έγραψε:
xenos έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
xenos έγραψε:Γρηγορη μηπως εσυ φορας τπτ τουριστικα;

Ναι, και τώρα που πρέπει να τα αλλάξω, δεν ξέρω τι να βάλω πάλι...


Αν δεν κάνεις πολλά χλμ/ταξίδια, δεν αξίζει πιστεύω να βάζεις τουριστικά λάστιχα.

@dimik εσύ τι φοράς;

Δεν ξαναβάζω τέτοια, γιατί είναι σκληρά και δεν τρώγονται στην ελληνική άσφαλτο. Απλά ήθελα κάτι με χάραξη να βοηθάει λίγο σε κάνα χωματόδρομο.
Τώρα ψάχνω κάτι άλλο, αλλά δεν ξέρω τι...



https://www.revzilla.com/motorcycle/mic ... ee-3-tires

https://www.revzilla.com/motorcycle/pir ... port-tires

Οι ονοφαδες πίνουν νερό στο όνομα των Anakee
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#377610 Tα Anakee δεν βγαίνουν για την διάστασή μου , φοράω 120/70-17 & 180/55-17.
Τα Pirelli Scorpion Trail 2 είναι η μία επιλογή, το θέμα είναι πως σε σχέση με τα λάστιχα δρόμου, αυτά είναι 50% ακριβότερα ! :lipsealed: :help:
Δηλαδή, στην διάστασή μου βρίσκεις καλά λάστιχα δρόμου γύρω στα 230-250€, και για τα Scorpion πας σχεδόν 100€ πάνω!
:s_omg
Από την άλλη, δρόμου, και έστω πατημένο χώμα τα καλοκαίρια, μπρρρρ.... :s_dunno :s_shout
Άβαταρ μέλους
By xenos
#377620 Χώμα εννοείς να πας σε καμιά παραλία το καλοκαίρι; :hmmm: