Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#701447 Να και η δική μου αρχαιολογία. Αγοράστηκε μέσα στο λοκνταουν, αλλά δεν πρόλαβα να ασχοληθώ ακόμα πέραν λαδιών, φίλτρου και υγρων φρένων. Προς το παρόν κάνω μόνο βόλτες "συντήρησης" από και προς το γραφείο, θα βάλω και λάστιχα μέχρι τέλος Απριλίου να μην σκοτωθούμε κιόλας και μετά θα πρέπει να μαζέψω κανα σοβαρό φράγκο για γενικό συμμάζεμα.Εικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#701452 Με γεια ο ΖουΖουΡας!

Θέλει δουλειά πολλη αλλά αν σου αρέσει η φάση της αναπαλαίωσης, γεμίζεις ικανοποίηση.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#701453 Ευχαριστώ!! Ναι zzr 600 είναι, 1.100 € το πήρα. Η εξάτμιση δεν είναι πολύ χάλια, χάλια είναι η ανάλυση της φωτογραφίας :lol:, πάντως προβληματίζομαι αν θα επιστρέψω στο εργοστασιακό 4/2, αντί για το 4/1 που είναι τώρα, αφού γίνουν φυσικά όλα τα υπόλοιπα απαραίτητα πριν.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#701455
Νίκος Παππάς έγραψε:Με γεια ο ΖουΖουΡας!

Θέλει δουλειά πολλη αλλά αν σου αρέσει η φάση της αναπαλαίωσης, γεμίζεις ικανοποίηση.

Redmi Note 8 Pro

Θέλει αρκετή δουλειά ναι, αλλά από αισθητικής άποψης εγώ είμαι εκεί στα μηχανάκια των 90s οπότε είπα να το τολμήσω, θα δείξει. Τουλάχιστον έχει όλα τα πλαστικά του σε καλή κατάσταση, με τις λογικές γρατζουνιές, γδαρσίματα των 20+ χρόνων με τα οποία λέω να μην ασχοληθώ, πέραν του ξεθολώματος της ζελατίνας και καινούριας επένδυσης στη σέλα.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#702143 Σήμερα πήγα (εκτακτως) στα μέρη του mixou.
Είχα προγραμματίσει Όλυμπο, αλλά έμαθα ότι έχει χιόνια σε κάποιες διαδρομές που ήθελα να πάω και το ανέβαλα.
Τα χιόνια πάντως δεν τα γλυτωσα, ούτε τις λασποτοπιές
Πήγα απο Μακρυνίτσα, Χάνια, Δράκειας, Αγριά και πίσω
Είδα και τρεις μοτοπαρέες από Πορταρια και πάνω

στην τελευταία φωτό φαίνεται και ενα "παράσημο" που απέκτησα στην Μακρυνίτσα. Το έστησα στο διπλό σε ελαφρια κατηφόρα και οταν το κατέβασα δεν πρόλαβα να το κρατήσω και ακούμπησε στο τσιμεντένιο τοιχάκι. Ευτυχώς ηταν κοντά στο τοιχάκι και δεν πρόλαβε να πέσει καλά, και ευτυχώς (2) ακούμπησε στα κάγκελα.
Εκει καταλαβα και το βάρος της μηχανής (όπως και στις λάσπες πάνω στο χιονοδρομικό :lipsealed: )
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα


< >
Τελευταία επεξεργασία από bebes και 11 Απρ 2021, 18:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By bebes
#702167
MIXOStsi έγραψε:Εγώ πήγα Καλά Νερά Νοτίου Πηλίου και Κάρλα...
φωτο δεν έχω, πιστέψτε με! :lol:

Τρίκερι ήθελα να πάω (Αγία Παρασκευή), αλλά μέχρι να ετοιμαστει η κα bebe περάσαμε τις 13:00, οπότε συμμάζεψα λίγο τη διαδρομή...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#703710 Άντε καλές βόλτες! Έχω κλείσει κι εγώ να πάω να φτιάξω τον συμπλέκτη της δικής μου, γιατί είναι κρίμα να κάθεται ακίνητη τόσο καιρό. Σχεδόν 1 χρόνο την έχω παρατημένη στο γκαράζ.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#703713 Θενκς!! Τώρα με καινούργια λάστιχα και το μικρό σέρβις που έκανα πριν λίγο υπάρχει μια σχετικη ασφάλεια για να βολταρω πιο άνετα.
Φτιαξτο και συ να την ευχαριστηθεις όσο γίνεται βέβαια.