Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#744981 To 125 είναι.
Από κοντά που το έχω δει πάντως μια χαρά φάνηκε για τα λεφτά του.

Είχε και το Yamaha εκεί παραδίπλα όταν πήρα το δικό μου. 5 χιλιάρικα δεν θα τα έδινα αλλά είναι ωραίο.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#744986
NickTG έγραψε:Μόνο εγώ θα αγόραζα κάτι τέτοιο?

Εικόνα

Το πήρε ο νονός μας, άρτι αποκτήσας δίπλωμα 125cc.
Είχε περάσει τις προάλες και το χάζευα. Πολύ καλή ποιότητα, μου έκανε εντύπωση πως είχε και τα πλαϊνά προστατευτικά πτώσης στάνταρ!
2.800€ βέβαια.
Γενικά πάντως νιώθω πως μένω πίσω στο τι υπάρχει στην αγορά, καινούργιες μάρκες κτλ :oops: :lol:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#745029 Είχε διάφορες βλακείες πάνω είναι η αλήθεια τώρα που βλέπω το βασικό μοντέλο.
Και πάλι βέβαια μου φαίνεται πολύ ακριβό.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#745043 τα επώνυμα 125 απο κάπου εκεί ξεκινάνε , ειδικά τα πιο style oriented "cafe racer / scrambler " ,
τύπου Svartpilen που φτάνουν τα 5500Ε με αποκορύφωμα το γλυκύτατο Fantic Caballero στα 5900Ε.

Ναι, για 125cc , δίνεις τα χρήματα που δίνεις για τουλάχιστον 500cc μηχανή :lol:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#745049 Ναι, δεν είναι προφανώς το μόνο ακριβό. Όλα είναι.
ΟΚ λογικά στοχεύουν κυρίως σε αυτούς που δεν μπορούν να πάρουν κάτι παραπάνω λόγω διπλώματος αλλά θα προτιμούσα να πάρω ένα κινέζικο και να κρατήσω τα έξτρα για το επόμενο.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#745052 Ta 125 εχουν ενα συγκεκριμένο κοινό που δεν μπορεί να στραφεί αλλού, οπότε, ναι, υπάρχουν κάποιες υπερβολές (πχ σκούτερ στις 6000€)

Βρήκα σε αγγελία ενα HONDA (νομιζω)CB125 με πολύ λίγα χιλιομετρα, σε τέλεια κατάσταση :inlove: και τιμη παπιού-παρτάλι.
Ο γιος όμως δυσκολεύεται με τις ταχύτητες, θελει σκουτερ, ίσως και λόγω μόδας

Στις αγγελίες βρίσκεις πολύ πιο εύκολα (και πιο οικονομικα) σκούτερ 150-200 κ.εκ. παρα τα 125

Βασικά, στην πόλη κάνεις άνετα τη δουλεια και με 50αρι, ισως θα πρέπει να κοιταξω προς τα'κει μιας και με ενα δυνατο 125αρι ο νεαρός θα τραβιέται μέχρι τη Χαλκιδική... :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#745055
bebes έγραψε:
Βρήκα σε αγγελία ενα HONDA (νομιζω)CB125 με πολύ λίγα χιλιομετρα, σε τέλεια κατάσταση :inlove: και τιμη παπιού-παρτάλι.
Ο γιος όμως δυσκολεύεται με τις ταχύτητες, θελει σκουτερ, ίσως και λόγω μόδας


Τελειο το CB για αρχαριο και οταν πεσει, που θα πεσει, δεν θα χρειαστει τιποτα περα απο κανα καθερφτη, καμια μανετα κανα φλασακι. Δεν θες να ξερεις ποσα πλαστικα θα σπασουν σε ενα σκουτερ και το κοστος τους. Συν οτι θα μαθει συμπλεκτη για αργοτερα.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#745091
NickTG έγραψε:Ναι, δεν είναι προφανώς το μόνο ακριβό. Όλα είναι.
ΟΚ λογικά στοχεύουν κυρίως σε αυτούς που δεν μπορούν να πάρουν κάτι παραπάνω λόγω διπλώματος αλλά θα προτιμούσα να πάρω ένα κινέζικο και να κρατήσω τα έξτρα για το επόμενο.


έχω την εντύπωση οτι σε αυτές τις τιμές , δεν απευθύνονται σε πιτσιρικάδες τόσο πολύ γιατί το κόστος είναι αρκετό αλλά σε αυτή τη κατηγορία που είναι να έρθει(?) , ήρθε(?) κ Ελλάδα, που με το δίπλωμα αυτοκινήτου μπορείς να οδηγείς νόμιμα μέχρι (πρακτικά) 125cc μοτοσυκλέτα.

Και στην Ευρώπη, αν κρίνω απο τα φθηνά σχετικά αλλά μετρίως κατασκευασμένα Orcal Astor 125 , Brixton 125 κλπα , ο κόσμος έδειξε μια ροπή προς αυτά και οι κατασκευαστές τσιμπήσανε εννοείται, με το αζημίωτο πάντα.

Έχοντας δοκιμάσει αυτά τα κινέζικα, θα έδινα το κάτι παραπάνω :)
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#752200 Μιας και έγινε η μεταβίβαση σήμερα ας βάλω την τελευταία της φωτογραφία:

Εικόνα

Ελπίζω στο μέλλον να επιστρέψω στη μάρκα και στο χρώμα με κάτι λίγο πιο σπορ να κάνει παρέα στην SV650.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#761587 Σήμερα πήγαμε στα μέρη του Μίχου.
Υπέροχο το νότιο Πήλιο αυτή την εποχή, «στόχος» η Αγία Κυριακή που απλά είναι απίστευτο μέρος Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα



< >