Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#389953 Έχουμε καμία άποψη ή πρόταση για εμπόρους μεταχειρισμένων στην Αθήνα και πέριξ?

Για Βυνιο ή Factory Moto καμία άποψη?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#389974 Για τον πρώτο δεν ακούγονται καλά πράγματα, έχουν αναφερθεί πολλά προβλήματα σε μότο μεταχειρισμένες που πούλησε.
Είναι ας πούμε η Automarin των 2 τροχών.
Για τον δεύτερο σαφώς λιγότερα, έχω διαβάσει όμως για 2 περιπτώσεις γυρισμενων χιλιομέτρων σε μότο.
Επίσης αυτός κάνει και δικές του εισαγωγές, αν και οι περισσότερες αφορούν καινούργια

Βασικά άσε τους εμπόρους, είναι τελείως σίγουρο ότι αυτό που θα πάρεις θα έχει κάτι που δεν θα είναι αλήθεια.
Βρες από ιδιώτη.

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#390018 Το πρόβλημα με τους ιδιώτες είναι ότι δεν νομίζω να δεχθούν δόσεις. :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#390034 Όντως. Βάλε τι κοιτάς να το δούμε. Υπάρχουν και εδώ μέλη με εμπειρία να σου πουν γνώμη.

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By elteo
#390041
Νίκος Παππάς έγραψε:Για τον πρώτο δεν ακούγονται καλά πράγματα, έχουν αναφερθεί πολλά προβλήματα σε μότο μεταχειρισμένες που πούλησε.
Είναι ας πούμε η Automarin των 2 τροχών.
Για τον δεύτερο σαφώς λιγότερα, έχω διαβάσει όμως για 2 περιπτώσεις γυρισμενων χιλιομέτρων σε μότο.
Επίσης αυτός κάνει και δικές του εισαγωγές, αν και οι περισσότερες αφορούν καινούργια

Βασικά άσε τους εμπόρους, είναι τελείως σίγουρο ότι αυτό που θα πάρεις θα έχει κάτι που δεν θα είναι αλήθεια.
Βρες από ιδιώτη.

Από το Redmi Note 4

Τόσο χάλια η αυτο μαριν;

Στάλθηκε με Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#390207
Νίκος Παππάς έγραψε:Όντως. Βάλε τι κοιτάς να το δούμε. Υπάρχουν και εδώ μέλη με εμπειρία να σου πουν γνώμη.

Από το Redmi Note 4



Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο τώρα.
Αλλά βλέπω κατά καιρούς διάφορα ενδιαφέροντα.

Αν έχει κανείς υπόψιν και κανένα μηχανικό για έλεγχο θα εκτιμηθεί.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#390211 Γκινοσατης για HONDA. Μπαρρους για Yamaha.
Τώρα για μηχανικούς, εξαρτάται από την μάρκα αλλά για έλεγχο υπάρχει ένας που ξέρω στην Καλογρεζα

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By corsair
#390292 Εκτός και αν ξέρεις τον εμπορο απο πρώτο χέρι , θα σου λεγα να μην πλησιάσεις. Οι πιθανοτητες να εξαπατηθεις ειναι αρκετά υψηλες...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#390419 Δεν διαφωνώ. Αλλά αν θες δόσεις δεν βλέπω πολλές άλλες λύσεις.

@ Νίκος
:s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By corsair
#390507
NickTG έγραψε:Δεν διαφωνώ. Αλλά αν θες δόσεις δεν βλέπω πολλές άλλες λύσεις.

@ Νίκος
:s_thumbsup


Αυτο με τις δόσεις.... μάζεψε τα και πάρτο ή βάλε μερος του σε πιστωτική κάρτα. Στο ονομα των δόσεων στα φόρα εχω διαβάσει σημεία και τέρατα και τα πιο επικα κωλοπιασίματα ever.
Άβαταρ μέλους
By soch
#390644 Δεν είναι όλοι οι έμποροι το ίδιο πράγμα. Στις μηχανές, είχα για καμιά 10-12 χρόνια πάρε-δώσε με το Μιχαηλίδη στην Αμφιθέας (που είναι και οικογενειακός φίλος) και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος από τις αγορές (1 μεταχειρισμένο και 2 καινούρια) και από τα σέρβις.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#390722 Πολύ δύσκολο να προτείνεις έμπορο γιατί είναι το ίδιο όπως και στα αυτοκίνητα. Και το διαπίστωσα και πρόσφατα για μηχανάκι που είχα εσωτερική πληροφόρηση τι είναι κλπ και με δούλευαν. Και όταν είπα να το πάμε σε μηχανικό "βεβαίως κλπ", αλλά δεν το πήγαν, ούτε service book υπήρξε τελικά, ούτε 2α κλειδιά, ούτε ούτε... Πάντως πουλήθηκε! :s_empathy

NickTG έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Όντως. Βάλε τι κοιτάς να το δούμε. Υπάρχουν και εδώ μέλη με εμπειρία να σου πουν γνώμη.

Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο τώρα.
Αλλά βλέπω κατά καιρούς διάφορα ενδιαφέροντα.
Αν έχει κανείς υπόψιν και κανένα μηχανικό για έλεγχο θα εκτιμηθεί.


Όπως σου είπαν άλλωστε, προτίμησε εξειδικευμένο συνεργείο γιατί όλοι οι μηχανικοί δεν ξέρουν τις αδυναμίες του κάθε μοντέλου. πχ συγγενής πήρε fazer 1000 του '07 που γνώριζε ότι είχαν θέμα με το πλαίσιο. Το συγκεκριμένο δεν είχε και το πήρε. Τελικά κόπηκε. :lipsealed: :ninja: βέβαια η yamahάρα το άλλαξε τσάμπα (ούτε εγγυήσεις ούτε τπτ).

Σε τι είσαι κοντά; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#390824
xenos έγραψε:Σε τι είσαι κοντά; :hmmm:



Μετά από τόσα χρόνια που το παιδεύω αυτό παραμένει ακόμα ένα θέμα.
Έχω απλά αποκλείσει κατηγορίες.
On-off, enduro και παράγωγα, ότι υπάρχει σε 1000αρια και παραπάνω προφανώς, είναι εκτός.
Από εκεί και πέρα περνάνε τα πάντα στο μυαλό.
Από Ninja 250R για μέγιστη οικονομία μέχρι ότι άλλο υπάρχει γύρω στα 2500 με 3000€.