Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By dimik
#374399
rx8_drifter έγραψε:Ξυραφάκι bic :s_airkiss

Tί βόλτα, με 38 πυρετό είμαι :s_crazy Παίδες πολύ το γουστάρω :inlove: :inlove: :inlove:
Νομίζω ότι είναι πολύ πιο ταιριαστό για εναν καπετάνιο του γλυκού νερού :s_airkiss

Διμικ, ακράπα πολύ φασαρία, προς το παρόν θα το κυκλοφορήσω για να δώ πόσα κορμιά πέφτουν στο διάβα της και μετά θα αποφασίσΩμε για αλλαγές :adminpower:
Τραβα ψήσε τον eddie να βάλει τπτ στη μαούνα του :rtfm:

Σκεφτομανε αυτοκολλητακι
Εικόνα

Για τον εδδιε

Σε ότι αφορά το μεκανακι είμαι fan των εργοστασιακων επιλογών και με ενοχλεί αφάνταστα ο θόρυβος, για αυτό και φοράω πάντα ωτοασπίδες ακόμα και με την εργοστασιακή εξάτμιση που έχω. Βέβαια το στροφαρω και λίγο παραπάνω αλλά δε γαμεις μια ζωή την έχουμε.

< >
Άβαταρ μέλους
By xenos
#374402 Ότι αυτό τώρα κάνει ήχο και ωραίο κιόλας; :svivhaha: :yahoo: :s_rofl
Γατάκι... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#374406 Αν εκανε θόρυβο να σαι σίγουρος ότι δεν θα το παιρνα, κι εγώ παντα με ωτοασπίδες είμαι
Δεν είναι σε καμία περίπτωση θέμα. Απλά κάνει ενα ωραίο πραπρα μην ακούτε τον xenos με το στραγάλι του :s_tongue :s_tongue
Απο Δευτέρα ελπίζω να μπορώ να καβαλήσω, εχω να πάω και στο βορρά για δουλειά, περιμένω πως και πως να το δώ στο δρόμο :rant:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#374459 Τι να σου πω,εμένα μαρεσε με τις εργοστασιακές πάνω, δε θα τις άλλαζα.
Εξάλλου εχει τόσο ωραίο θόρυβο ο κινητήρας,ενα καταπληκτικό γουργουρίσμα που δεν θα ήθελα να το χάνω απο τη βαβούρα των εξατμίσεων.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#374461
Νίκος Παππάς έγραψε:

Κανε μια χαρη στο εαυτο σου και παρε μηχανη. Εκει που ζεις , με τους δρομους, τα τοπια και την παιδεια των οδηγων ειναι κριμα να μην εχεις.
Ακομα και 10 Κυριακες τον χρονο να βολταρεις θα γινεις αλλος ανθρωπος. Μου βγαζεις μια μελανχολια καθε φορα που γραφεις στα μοτο-τοπικα η οποια δεν ταιριαζει σε νεο ανθρωπο. Δεν σε πηρανε τα χρονια ρε συ.
Ειμαι σιγουρος οτι ολη η οικογενεια θα καταλαβει, ειδικα η γυναικα σου εφοσον σε γνωρισε με μοτο και ταξιδεψε μαζι σου.

:s_howdy :s_roses


ΥΓ. Πανο συγνωμη για το hijack, αλλα ξερεις "μηχανοβιος" στην ψυχη χωρις μοτοσυκλετα ειναι αετος χωρις φτερα. :s_yes


Μεγάλο θεμα ανοίγεις .... κοιτά η γυναικα μου σίγουρα θα έδειχνε κατανόηση .
Αλλά δεν είμαι σε φάση εγώ να το πάρω ... τι να το κάνω , δεν εχω χρόνο για τέτοια παιχνίδια σε αυτη τη φάση. Μέσα στη πόλη αλητείες και ταρζανιές δε παίζουνε , σε εχει μαζέψει το polizei η το ραντάρ άμεσα. Εκδρομές να πάω χρόνο δεν εχω, η όσο εχω προτιμώ να πάμε οικογενειακά όλοι μαζί .
Ναι καμία φορά νοσταλγώ αυτές τις εποχές αλλά πραγματικά ηταν μια άλλη ζωή, άλλες υποχρεώσεις, άλλη διαθεσιμότητα -αυτοδιάθεση, ηταν πακέτο , όχι μόνο η μοτοσυκλέτα.
Στο μέλλον ίσως αλλάξει αυτό βέβαια, άμα μεγαλώσουν και τα παιδιά λίγο... δεν το εχω ξεγράψει :-)
Μην καταλήξω σα κάτι 50-60αρηδες που έβλεπα παλιά στις εκδρομές μου, με κάτι μηχανές τέρατα Φούλ εξοπλισμούς κτλ να ανεβαίνουν τα πάσα :-)
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#374530 Ρε kilo, ψάχνω για side bags και δε βρίσκω τπτ της προκοπής σε νορμάλ τιμές.

Τα αυθεντικά της honda πάνε ενα 800άρι :s_crazy και κάτι άλλα γύρω στο 400άρι. Εχεις καμια συμβουλή?
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#374543 Οι μαλακες βαλίτσες ποτέ δε με βολέψαν , δεν τις συνιστώ.
Ειχα για χρόνια στο Τρανσααλπ, συμβιβασμός ηταν.

τις χρειάζεσαι πραγματικά; για τι χρήση; μήπως μπορείς να βολευτείς με ενα tank bag και μια βαλίτσα κεντρική πίσω .
στο δικό μου με τις αυθεντικές εξατμίσεις μόνος οι Honda βαλίτσες μπαίνανε καλά γιατι αγκαλιάζουν κάπως τις εξατμίσεις και δεν ειναι πολυ έξω

Πάντως εγώ όσο μπορούσα το κυκλοφορούσα χωρίς βαλίτσα πίσω, μου χαλάγε την αίσθηση με κάτι μικρό ταλαντώσεις , μόνο ενα μικρό τανκ μπαγκ εμπρός για τα βασικά σε γρήγορες βόλτες
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#374558
Νίκος Παππάς έγραψε:Τοτε πας εδω

http://motokinisi.gr/product/saki-plain ... lock-givi/

με βαση

http://motokinisi.gr/product/vasis-plai ... x166-givi/

Ακυρο. Δεν κανουν οι βασεις για τις βαλιτσες.
Εδω εισαι

http://www.motorcycleplanet.co.uk/produ ... -800-vtec/
Στο κατω μερος του λινκ εχει και τις βαλιτσες.
Αμα δεν βαριεσαι κοιτα σε κανενα ebay για καλυτερες τιμες
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#374604 Για δύο βδομάδες ταξίδι και με δύο άτομα, δύσκολα να τη βγάλω με tankbag και πισω μόνο, αλλά πιθανόν θα το προσπαθησω (μαζί και με backpack συνεπιβάτη).

Δε μου αρέσουν κι όλας αλλά τί να κάνεις.

Ρε κίλο χωρίς πισω μπαγκαζιέρα, πως βολευόσουν με λουκέτο? πού το έχωνες??

@νικος: το πακετάκι της givi το έχω βρει 400 το χαμηλότερο εδώ και μάλλον δεν πέφτει παρακάτω οποιαδήποτε λυση :s_sorry
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#374624 Άμα πήγαινα κάπου που ήθελε κλειδωμα, οκ τότε με κουτί πισω.
Αλλιώς για εκδρομές μονοήμερες πχ Εύβοια κτλ, τίποτα :-)