Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#540766 Καπετανιοοοοο!

πως το βλεπεις αυτο;


Εικόνα

https://www.car.gr/15912262-honda-vfr-800-v-tec


να παρω τηλεφωνο;



Αν δεν με χωρισει η γυναικα τωρα, δεν θα το κανει ποτε. :lol:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#597468 Eρώτηση:

Θέλω να αλλάξω το ανεμοθωράκιο :s_biggrin της μηχανής, μου χει κολησει εδώ και πολύ καιρό αλλά το ανέβαλα συνεχώς γιατί ειναι καθαρά κοσμητικό το θέμα, αλλά για κάποιο λόγο πλέον μου την σπάει απίστευτα.

Kοιτάω για dubble bubble, από μάρκες κάποια συμβουλή? φαντάζομαι ebay?
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#597473 ΟΧΙ.
Εχει αυτή τη |λογοκρισία| το MRA που έχω και εκτός του ότι για το δικό μου σωματότυπο τουλάχιστον δε μου κόβει κάτι (αν το σηκωσω μετά τα 130 κάνει πολύ δυνατούς στροβιλισμους) ειναι τελείως ΠΑΡΠΑΔΕΛΙΑ.
Θα πάρει πούλο, το αποφάσισα :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#694092 Πέτυχα γνωστό τις προάλλες και είχε ένα κόκκινο VFR και θυμήθικα αυτό.

Τι γίνεται εδώ drifter?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#694132 το εχει τουρμπισει εμαθα,και ειναι στο σταδιο που ψαχνετε για μεγαλυτερο τουρμπο ωστε να σπινιαρει και την 5η.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#699690 Θα σου πώ εγώ τί γίνεται mixos :lol:

Μετά απο 2 μήνες ακινησίας λόγω αλατιών στο δρόμο, πριν από κανα μήνα λέω να το ετοιμάσω για να ξεκινήσουμε και πάλι.
Είχε σπάσει μια βάση που στήριζε την εξάτμιση της laser, την οποία ειχα ξανακολλήσει, αλλά επειδή ειναι αλουμινένια και πολύ λεπτή, ξανάσπασε στο σημείο της κόλλησης. Ξηλώνω εξάτμιση λοιπόν, την πάω στα μαστόρια στο εργοστάσιο και φτιάχνουμε μια καινούργια stainless steel.
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Περιχαρής για την ποιότητα της δουλειάς, γυρίζω απογευμα σπιτι, την ξαναβάζει και λέω δεν την κανω και μια βόλτα ετσι να ειμαι σίγουρος οτι όλα οκ, μιας και την επόμενη θα ειχα να παω κάπου μακρυά για τη δουλειά.
Βάζω μπροστα, κάνει ενα σκασιματάκι, ξεκινάω και ειναι εμφανές οτι κάπου χάνει αέρα :vava: :vava:
Λέω |λογοκρισία| θα έκανα όπως εβαλα την εξάτμιση, ας κανω λιγο μια βολτούλα και θα γυρίσω να το δω. Όσο συνέχιζα όμως, η μηχανή έκανε σα καθαρόαιμο που δουλεύει τέρμα μείγματα, σταμάταγα στα φανάρια και τα καγκούρια με τα γκολφ μου κάνανε thumbs up :s_crazy :svivhaha:
Φτάνω σπιτι, τσεκάρω και οντως ακούω απ τη μεριά της εξάτμισης κάπου να ΄χάνει. Έλα ομως που δε φαινόταν κάτι, δεν ειναι και καμία πυρηνική επιστήμη, δυο βίδες ειανι :vava:
Παίρνω τηλέφωνο οδική, σκάει μύτη το παλικάρι, μου λεει κι αυτός εξάτμιση ειναι, αρχίζει και σφίγγει βίδες, τπτ. Του λέω, ρε συ, σαν να ακουγεται απ το μοτέρ αυτο...
Ξυλώνουμε ντεπόζιτο, και όντως Ακουγόταν απ τα μπουζί. Πάει να το λύσει, το μπουζί ήταν στον αέρα :s_omg
Να μην τα πολυλογώ, αυτός που τα είχε αλλάξει οταν την πήρα ( γιατί την πήρα μετα απο μεγάλο σέρβις, κι αυτά αλλάζουν κάθε 50.000 χλμ) προφανώς το ειχε σφίξει δίχως αύριο. Και τώρα, μετά απο 5 χρονια την άκουσε :s_crazy
Μετά απο διαβουλεύσεις, γιατί η οδική δεν ήθελε να με παει στο συνεργείο που προτιμούσα, τελικά την πήγα σ αυτόν που την αγόρασα, και 2 βδομάδες μετά και 700 ευρώ ελαφρύτερος (4 μπουζι, helicoil επισκευή στο καπάκι, λάδια, φίλτρο λαδιου-αέρα, υγρά φρένων-συμπλέκτη, αντιψυκτικό μιας και αποφάσισα αφού ειναι ήδη μέσα να μην ασχοληθώ να τα αλλάξω μόνος), η χοντάρα ειναι και πάλι μάχιμη.
Με τις υγειές μας :s_dance
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#699697
rx8_drifter έγραψε: Όσο συνέχιζα όμως, η μηχανή έκανε σα καθαρόαιμο που δουλεύει τέρμα μείγματα, σταμάταγα στα φανάρια και τα καγκούρια με τα γκολφ μου κάνανε thumbs up :s_crazy :svivhaha:


κλαιω ρε μλκ :s_rofl :s_rofl :s_rofl


φωτο απο εξατμιση :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#699703 Μπορείς να με ρωτήσεις τί κάνει ο γείτονας που κάνει φασαρία :s_cool

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Ειναι και γαμώ τις εξατμίσεις, δεν κάνει θόρυβο, και ειναι πολύ μπάνικη, Ολλανδική εταιρία, έκλεισε όμως
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#699707 ωραιο το αποτελεσμα!