Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#371064 @ Hi-Fi, φοβερή η Honda NR , θα ήταν τρομερή παράλειψη του thread
@Νίκος Παππάς,

άμα δε γράψεις σωστά το nick μου, θα ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ :rant: :lol:

Πούλησε ένας γνωστός μου απο Θεσσαλονίκη πριν απο κάνα χρόνο το VTR του, ίσως να κυκλοφορεί στις αγγελίες

Πάντως, κυκλοφορούσε ένα βελτιωμένο με αρκετά πράγματα πάνω. Το άρθρο τότε στο 0-300 ->

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#371104 Δεν ξέρω για την πρώτη superbike, αλλά με το στόμα ανοιχτό (και μαζί μ' εμένα και ο υπόλοιπος πλανήτης...) έμεινα όταν είδα αυτήν εδώ. Κρίμα που ο δημιουργός της πέθανε νεότατος από καρκίνο και το project έμεινε ορφανό. Μιλάμε για απίστευτο δημιούργημα, τόσο τεχνικά, όσο και εμφανισιακά, αλλά και εξαιρετικό και σε απόδοση.
Εικόνα
Εντυπωσιακή σε σύλληψη και εκτέλεση και η ανάρτηση, τόσο εμπρός όσο και πίσω. Επίσης, δεν θυμάμαι άλλη superbike που να μην χρησιμοποιεί τηλεσκοπικό πηρούνι, αλλά τύπου Girder (μια λύση που συνήθως βρίσκεις σε... chopper! :s_biggrin ).
:s_roses :inlove: :inlove: :s_roses :s_roses
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#371148
georgetz έγραψε:@Νίκος Παππάς,

άμα δε γράψεις σωστά το nick μου, θα ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ :rant: :lol:

Πούλησε ένας γνωστός μου απο Θεσσαλονίκη πριν απο κάνα χρόνο το VTR του, ίσως να κυκλοφορεί στις αγγελίες

Πάντως, κυκλοφορούσε ένα βελτιωμένο με αρκετά πράγματα πάνω. Το άρθρο τότε στο 0-300 ->


Το εφτιαξα κυριε, μην φωναζετε :lol:

Εικόνα

BIMOTA TESI 3 D :inlove:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#371323 Γουστάρετε περίεργα μπροστινά δηλαδής, είστε υπέρ θα λέγαμε :lol:

Οκ τότες

H ιστορία της Ronin ξεκινά απο ένα "ταπεινό" Buell 12άρι

Εικόνα

κρατούν αυτά

Εικόνα

μοντελοποιούν

Εικόνα

και το τελικό αποτέλεσμα

Εικόνα


η λεπτομέρεια και η απλότητα του design σε ένα ποιοτικό ακριβό πακέτο.
Αν προσέξετε, μιλάμε για carbon,alloy,mono-shock, CNC και όλα τα καλά.

http://www.the47.com/the47/

Ξεκινά απο 38000 $ ενώ βλέποντας τα ονόματα, υποθέτω οτι η κάθε μία αντιστοιχεί σε κάποιον Ronin κάποτε :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#371340 Κάθε φορά που ανοίγω το τοπικό μου έρχεται να πουλήσω το χοντα και να πάρω τσοπερ με apehangers, 99% θα είναι πιο όμορφο.

< >
Άβαταρ μέλους
By lemon3
#372027
Anonymous Founder έγραψε:
Και για να επιστρέψουμε στο θέμα, ένας παιδικός έρωτας που δυστυχώς ποτέ δεν το έκανα καν βόλτα!
Εικόνα
Πόσο μπροστά από την εποχή του; :metalo:



Είχα καβαλήσει τέτοιο, ήμουν καμιά 18-19, όχι παραπάνω... Ήχος, διχρονίλα και τούφα το ντουμάνι. Α, και πίσω λάστιχο τελειωμένο :metalo: Δεν πήγαινε και άσχημα, πρέπει να είχε καμιά 45 άλογα μαμά. Κάποτε τα "πετούσανε" για παλιοσίδερα όταν ανέβηκε η βενζίνα, έπεσαν τα δάνεια και ήταν της μόδας να παίρνεις 1000αρι ss για καφετερία, άντε βρες τώρα ένα σε καλή κατάσταση για κυκλοφορία ή αναπαλαίωση... 'Οσα λίγα υπάρχουν σε καλή κατάσταση είναι πανάκριβα
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#372092
dimik έγραψε:Κάθε φορά που ανοίγω το τοπικό μου έρχεται να πουλήσω το χοντα και να πάρω τσοπερ με apehangers, 99% θα είναι πιο όμορφο.

< >


Αν είναι κάτι τέτοιο , δε βλέπω κανένα λόγο

Honda CBR 600 RR 2004
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimik
#372098
georgetz έγραψε:
dimik έγραψε:Κάθε φορά που ανοίγω το τοπικό μου έρχεται να πουλήσω το χοντα και να πάρω τσοπερ με apehangers, 99% θα είναι πιο όμορφο.

< >


Αν είναι κάτι τέτοιο , δε βλέπω κανένα λόγο

Honda CBR 600 RR 2004
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Στο μυαλό μου είχα να ποσταρω 900RR των 90s. Εφηβικος έρωτας.

Hornet 2009 έχω τώρα.

< >
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#373058 Πολύ καλά μηχανάκια και τα 2 , τρώγεται αυτό που έχεις , νταξ :shifty: :lol:

Ένα ακόμη μεγάλο κεφάλαιο , Bonnie

Εικόνα

Εντυπωσιακά ευκολοδήγητη στη σύγχρονη εκδοχή, δε χορταίνεις να τη κοιτάς
Άβαταρ μέλους
By xenos
#373125 Εγώ το βρίσκω ωραίο, αλλά..... ακριβό; Υπερεκτιμημένο; Κάτι τέτοιο πάντως. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#373399 Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#373404 Πωωωωω! :inlove:
Ενα τετοιο σε κοκκινο ειχε ο απεναντι οταν ημανε πιτσιρικας και καθε απογευμα-βραδυ που εβγαινε βολτα καθομουν στο μπαλκονι και ακουγα το γουργουρισμα του κινητηρα.
Μετα του εβαλε 4 σε1 KERKER και εγιναν ακομα πιο απολαυστικα τα ακουσματα :lol: