Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By Govus
#351530 Με το συμπάθειο, αλλά η οδική ΒΛΑΚΕΙΑ έχει νικήσει κατά κράτος στο σύνολο της ΕΛ επικράτειας κι εμείς πρέπει τώρα να κουνήσουμε το δάκτυλο στοχευμένα στους δίτροχους :hmmm: ;
Αν είναι έτσι, ν' ανοίξουμε κι ένα ξεχωριστό θέμα για τους πεζούς μέσα στην πόλη, τους "εκπαιδευτές" οδήγησης, ίσως και κανα-δυο ακόμα...
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#351596 Πάντως την αξίζουν ορισμένοι τη ξεχωριστή κατηγορία ,όπως ένας στη καφετέρια σήμερα που έλεγε απολύτως σοβαρά ότι οι δρόμοι ήταν βατοί άλλα είχε πρόβλημα στα πεζοδρόμια που γλίστραγαν και πήγε να πέσει δυο φορές ... :dizzy: ΑΠΟ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ :help: αα... και τα πεζοδρόμια είχαν λέει κάτι κ@λ@γερους που πηγαίναν; δεν ξέρουν ότι μπορεί να σπάσουν κανα κόκκαλο δε κολάει εύκολα στην ηλικία τους!!!
ήταν και σχετικά νέος ο βλάκας!
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#351635 Κι εμένα μου πετούσε κάτι κωλίδια το scooter σήμερα στο παγωμένο χιόνι, στην μισή διαδρομή με
τα πόδια κάτω ήμουν.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#351916 Κουπεα, τραβα αγορασε κανα σκουτερ, γιατι το γυμνο δεν κανει για 'σενα.
Χωρις ανεμοκαλυψη πηρες πολυ αερα.... :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#351980
Eliaskat έγραψε:...Και να φανταστητε οτι παλια οι μοτοσυκλετιστες χαιρετιόντουσαν....


Έτσι ακριβώς!
Και στα ταξίδια όταν βλέπαμε άλλη σταματημένη μηχανή, σταματούσαμε και ρωτούσαμε αν θέλει βοήθεια... :s_yes
Άβαταρ μέλους
By morpheus
#352019
Eliaskat έγραψε:Και να φανταστητε οτι παλια οι μοτοσυκλετιστες χαιρετιόντουσαν....

Καλά αυτό απ'ότι διαπιστώνω έχει εξαφανιστεί...
Μόνο κάτι λίγοι aficionados το κάνουν πια ή τίποτα "διδυμάκια" στο φανάρι ...
Άβαταρ μέλους
By nass
#352027 Ποτέ δεν ίσχυε μέσα στην πόλη. Μόνο σε ταξίδια. Αλλά έχει μειωθεί θεαματικά -κάποτε σε χαιρετούσαν ένας στους δύο που συναντούσες σε επαρχιακό δρόμο, τώρα πια ένας στους τέσσερις και αν...
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#352047 Ετσι εναι.
Οσο για το κομπλεξ των σκουτεραδων ως πρωην κατοχος βρσπας δεν ειχα κανενα κομπλεξ γιατι ειχα μια κλασικη βεσπα. Σημερα βλεπουμε τερατα σε ογκο 500cc 800cc και νομιζει οποιος τα καβαλαει οτι θα βαζει και φωτια στην ασφαλτο. Ακραπα πανω και μπιλιες και μετα παιρνουν αερα τα μυαλα τους Morx.... :thumbsdown:
Ειδικα στα μεγαλα σκουτερ τυπου τ max ποολυ prestige!!!
Άβαταρ μέλους
By Morx
#352053 Σημερα βλεπουμε τερατα σε ογκο 1200cc+ τιγκα στα καγκελα τριβαλιτσα και προβολακια που τα μυαλα των αναβατων τους εχουν παρει αερα ομοιως.

ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΑΥΤΟ...

Πιο ευκολο το βρισκω να μαθει ο σκυλος μου να μαγειρευει μανιταροσουπα, παρα να καταλαβεις εσυ καποια απλα πραγματακια.
Το τσουβαλιασμα σου, ηταν αρκετα καραμπινατο γι'αυτο και σου εγραψα το προηγουμενο ποστ.
Παρα το τσουβαλιασμα σου, εξακολουθεις βλεπω...
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#352067
F&G έγραψε:Ετσι εναι.
Οσο για το κομπλεξ των σκουτεραδων ως πρωην κατοχος βρσπας δεν ειχα κανενα κομπλεξ γιατι ειχα μια κλασικη βεσπα.


VESPA; Εσύ ο Κουπέας VESPA; :s_omg

Παει, κατέρρευσαν όλα γύρω μου! :s_sorry

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#352080
F&G έγραψε: Οσο για το κομπλεξ των σκουτεραδων ...!

Όσο κόμπλεξ μπορεί να έχει ο ιδιοκτήτης οποιουδήποτε οχήματος :lol:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#352116
F&G έγραψε:Ετσι εναι.
Οσο για το κομπλεξ των σκουτεραδων ως πρωην κατοχος βρσπας δεν ειχα κανενα κομπλεξ γιατι ειχα μια κλασικη βεσπα. Σημερα βλεπουμε τερατα σε ογκο 500cc 800cc και νομιζει οποιος τα καβαλαει οτι θα βαζει και φωτια στην ασφαλτο. Ακραπα πανω και μπιλιες και μετα παιρνουν αερα τα μυαλα τους Morx.... :thumbsdown:
Ειδικα στα μεγαλα σκουτερ τυπου τ max ποολυ prestige!!!


Σιγά μην έχουμε κόμπλεξ για τις μηχανές. Εγώ προσωπικά έχοντας παλαιότερα Ζ1000, σε λυπάμαι που τρως τόσο κρύο και αέρα στην μάπα. :lol: :lol: :lol:

ΥΓ. είμαι ευτυχής κάτοχος εδώ και μερικά χρόνια σκουτεροπολυθρόνας Gilera Nexus 500 σαν την παρακάτω και την λατρεύω.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#352229 Εδω στην επαρχια οτι σε σκουτερ υπαρχει ανω των 250cc ειναι βελτιωμενο και οι κατοχοι ειναι στην πλειοψηφια τους νεοι 20 με 27 ετων . Εγω οσους ξερω στην κατηγορια των 20 23 ετων δηλ δεν καθονται να μιλησουν καν με κατοχο μηχανης γενικα. Μεμονομενες περιπτωσεις αυτες. Αποφευγουν ομως λες και θα τους κατηγορησουν για κατι. Αυτη την εντυπωση δινουν τουλαχιστον. Οχι υπερβολες οκ. Σε μια κλειστη κοινωνια φαινπνται αυτα. Αυτο υπαρχει εδω. Δεν τσουβαλιαζω τους παντες γιατι κομπλεξ ισως ειχα κι εγω αν εβρισκα ενα h2r στο φαναρι η ενα Ζχ10rr . Εννοειται.
Pit ναι ειχα την cosa. Καινουργια οταν πρωτοβγηκε στην παραγωγη. Οντως ξεκινησα easy rider στα διτροχα και μετα προχωρησα σχεδον σε ολες τις κατηγοριες μηχανων.
Με την cosa ειχα παει θυμαμαι ραντεβου για σεχ καλοκαιρι στην παραλια του ξενοδοχειου Ριο στην Πατρα και της αρεσε πολυ θυμαμαι της κοπελας που ηθελε να αγορασει κι αυτη. Τωρα αν της αρεσε τιποτε αλλο και ηθελε cosa δεν εμαθα ποτε....
Τελευταία επεξεργασία από F&G και 14 Ιαν 2017, 14:22, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#352237
elteo έγραψε:
F&G έγραψε:Ετσι εναι.
Οσο για το κομπλεξ των σκουτεραδων ως πρωην κατοχος βρσπας δεν ειχα κανενα κομπλεξ γιατι ειχα μια κλασικη βεσπα. Σημερα βλεπουμε τερατα σε ογκο 500cc 800cc και νομιζει οποιος τα καβαλαει οτι θα βαζει και φωτια στην ασφαλτο. Ακραπα πανω και μπιλιες και μετα παιρνουν αερα τα μυαλα τους Morx.... :thumbsdown:
Ειδικα στα μεγαλα σκουτερ τυπου τ max ποολυ prestige!!!


Σιγά μην έχουμε κόμπλεξ για τις μηχανές. Εγώ προσωπικά έχοντας παλαιότερα Ζ1000, σε λυπάμαι που τρως τόσο κρύο και αέρα στην μάπα. :lol: :lol: :lol:

ΥΓ. είμαι ευτυχής κάτοχος εδώ και μερικά χρόνια σκουτεροπολυθρόνας Gilera Nexus 500 σαν την παρακάτω και την λατρεύω.

Εικόνα


Να τη χαιρεσαι. Εχει και καλοριφερ... :iconcool:

Οσο για το Ζ1000 χωρις το φερινγκ της baracuda μπροστα και τερμα κατω σκυφτος δεν κρατιεσαι στο μηχανακι. Παρ ολα αυτα το παλευω και πανω απο τα 250χλμ. Τα λατρευω τα kawasaki..... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#352264
F&G έγραψε:
elteo έγραψε:
F&G έγραψε:Ετσι εναι.
Οσο για το κομπλεξ των σκουτεραδων ως πρωην κατοχος βρσπας δεν ειχα κανενα κομπλεξ γιατι ειχα μια κλασικη βεσπα. Σημερα βλεπουμε τερατα σε ογκο 500cc 800cc και νομιζει οποιος τα καβαλαει οτι θα βαζει και φωτια στην ασφαλτο. Ακραπα πανω και μπιλιες και μετα παιρνουν αερα τα μυαλα τους Morx.... :thumbsdown:
Ειδικα στα μεγαλα σκουτερ τυπου τ max ποολυ prestige!!!


Σιγά μην έχουμε κόμπλεξ για τις μηχανές. Εγώ προσωπικά έχοντας παλαιότερα Ζ1000, σε λυπάμαι που τρως τόσο κρύο και αέρα στην μάπα. :lol: :lol: :lol:

ΥΓ. είμαι ευτυχής κάτοχος εδώ και μερικά χρόνια σκουτεροπολυθρόνας Gilera Nexus 500 σαν την παρακάτω και την λατρεύω.

Εικόνα


Να τη χαιρεσαι. Εχει και καλοριφερ... :iconcool:

Οσο για το Ζ1000 χωρις το φερινγκ της baracuda μπροστα και τερμα κατω σκυφτος δεν κρατιεσαι στο μηχανακι. Παρ ολα αυτα το παλευω και πανω απο τα 250χλμ. Τα λατρευω τα kawasaki..... :inlove:


Μερσι. :lol:

Σε σχέση με το Ζ1000 ναι έχει. :shifty: