Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#352306 Επειδη οδηγω ανεκαθεν μοτο και στην πρωτευουσα μπορω να πω η ζωωδης οδηγηση δεν υπολογιζεται η καλυτερα δεν φαινεται τοσο πολυ μεσα στην πολη λογο μεγαλου αριθμου οχηματων που κινουνται στους δρομους. Οχι οτι δεν ενοχλει . Μη παρεξηγηθω παλι. Βλεπω εναν με κροσακι να κοβει δρομο απο πεζοδρομιο οκ. Εχω χωρο τον αφηνω περναει. Δε χανω ουτε κερδιζω κατι να τον κλεισω. Εδω πανω στην επαρχια αν το κανεις αυτο μπορει και να μεινεις αιωνια στο πεζοδρομιο και αν μιλησεις να τις φας . Δικαιο οκ... :lol: ... Ομως αν εισαι γνωστος θα παρεις και κερασμα παρακατω στο καφε.... :lol: ... Οποτε για να περασεις ανετα θα πρεπει να εισαι κοινος γνωστος. Στην Αθηνα και στις μεγαλες πολεις γενικα οι οδηγοι δινουν χωρο περισσοτερο στα διτροχα. Δεν ξερω αν συμφωνητε σε αυτο :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#362816 Σήμερα, στο ύψος του φιξ, με προσπερνάει τύπος με gs1150 με 3βάλιτσο και με κλείνει πάνω στη στροφή! :x
Του κορνάρω. Παρακάτω μας πιάνει φανάρι και σταματάει να πάω δίπλα του. Ώπα λέω πρωί πρωί, θα μανουριάσουμε... :rant:
Μου λέει σε τρόμαξα; Όχι απαντάω, με έκλεισες. :x
Και με αποστομώνει... "δεν το κατάλαβα, συγνώμη". :lipsealed: :lipsealed: :lipsealed:

Και όμως... :thumbsup:

Παρακάτω συγγρού, xt αλλάζει λωρίδα στο μισό μέτρο μπροστά μου, από την λωρίδα στα δεξιά μου, στην λωρίδα στα αριστερά μου, χωρίς να κοιτάξει τπτ, χωρίς φλας, τπτ. :rant:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#362821 Χθες το μεσημερι γυριζοντας σπιτι πετυχαινω κοπελια (φορουσε ροζ κρανος με λουλουδακια) σε σκουτερ η οποια πηγαινε με 20 κοιτωντας το κινητο της :dizzy: , πλησιαζοντας την ειδα να ερχεται προς το μερος μου, φωναξα ενα ΕΠ! και μου εκανε σινιαλο συγνωμης με το χερι που κρατουσε το κινητο, διορθωνοντας την πορεια της και συνεχισε να στελνει μηνυμα :slap:

Καλα (τροπος του λεγειν) να το κανεις στο αμαξι που εχεις τις λαμαρινες να σε προστατεψουν απο την βλακεια σου! Μα στο μηχανακι;
Άβαταρ μέλους
By xenos
#362830 Νίκο έχω δει και εγώ τύπο που είχε βάση στον καθρέφτη του σκούτερ και είχε εκεί ένα μεγάλο κινητό (φάση iphone+) και οδηγούσε και έγραφε με το ένα χέρι στο viber! :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#375748 Χθες το βράδυ, είδα μπάρμπα με παπί που δεν είχε ούτε μία λάμπα να δουλεύει, οπότε τι έκανε; Έπιασε πρόχειρα με ταινία 2 φωτάκια για το ποδήλατο (μπρος/πίσω) και τέλος! :lol: :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#375949
xenos έγραψε:Χθες το βράδυ, είδα μπάρμπα με παπί που δεν είχε ούτε μία λάμπα να δουλεύει, οπότε τι έκανε; Έπιασε πρόχειρα με ταινία 2 φωτάκια για το ποδήλατο (μπρος/πίσω) και τέλος! :lol: :lipsealed:

IT WORKS !! :rtfm:
Αφου τον ειδες !!! :lol:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#375950 Τον ειδα γιατι εχει φωτα η μεσογειων οχι γιατι ειχε βαλει τα φωτακια. Αλλα απο την αλλη κατι εκανε ο ανθρωπος σε σχεση με τοσους αλλους που δεν...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#382483 Πατερα σε παπι με μπουφαν, κρανος κ γαντια και πισω του πιτσιρικος 13-15 χρονων χωρις τπτ.

Επισης σκουτερ στην κηφησιας κουβαλουσε κατι σαν παραθυρο αλουμινιου, τεραστιο. Ρε δεν πανε καλα τα ατομα.
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#409748 4καβαλο, 3καβαλο με 2 κ 1 παιδι αντίστοιχα. Ο άλλος κουβαλουσε 2 χαλια σαλονιου μεγαλα, ο άλλος ολοκληρο ντουλαπι κουζίνας αναμεσα στο σώμα του κ το τιμόνι . Άλλος προφυλακτηρα αυτοκιντου κ αλλος μια 4άδα ελαστικα τα 2 φορεμενα απο αυτον σαν σωσιβια. Ο καθένας κάνει ό,τι του καπνίσει. Πληρης αδιαφορία για την ασφάλεια των παιδιών του κ των λοιπών χρηστών της οδού. Απουσια ελέγχων κ προστίμων. Γενικό ξεχαρβάλωμα
Άβαταρ μέλους
By xenos
#409847 Ισχύουν όλα αυτά που λες.
Τώρα δε, είναι η σεζόν των καλοκαιρινών καγκουροειδών! Γιατί δεν βγαίνουν καβάλα, παρά μόνο καλοκαίρι (μην κρυώσουν τα παιδιά), δεν φοράνε ποτέ εξοπλισμό, σαγιονάρα, μαλλί, γυαλί και τα γ@μ@με όλα! :metalo:
Ειδικά σε gs μεγαλώνει και το πουλί σου μου έχουν πει. :lipsealed:

Παιδιά επίσης τις γκόμενες που κάθονται πίσω στα SS για να πάνε για μπάνιο, σας παρακαλώ να μην φοράνε μακρυά μπλουζάκια γιατί δεν βλέπουμε καλά το κωλαρίνι.

Ευχαριστώ :)
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#409854
xenos έγραψε:
Παιδιά επίσης τις γκόμενες που κάθονται πίσω στα SS για να πάνε για μπάνιο, σας παρακαλώ να μην φοράνε μακρυά μπλουζάκια γιατί δεν βλέπουμε καλά το κωλαρίνι.

Ευχαριστώ :)

Τι λες; Σου εχει τυχει να παθεις target fixation απο τετοια κωλοκατασταση ( στην κυριολεξια ομως) :lol:
Μπηκα στην στροφη 10 μετρα πριν, κοντεψα να σκοτωθω :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#409889
Νίκος Παππάς έγραψε:
xenos έγραψε:
Παιδιά επίσης τις γκόμενες που κάθονται πίσω στα SS για να πάνε για μπάνιο, σας παρακαλώ να μην φοράνε μακρυά μπλουζάκια γιατί δεν βλέπουμε καλά το κωλαρίνι.

Ευχαριστώ :)

Τι λες; Σου εχει τυχει να παθεις target fixation απο τετοια κωλοκατασταση ( στην κυριολεξια ομως) :lol:
Μπηκα στην στροφη 10 μετρα πριν, κοντεψα να σκοτωθω :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:


Νίκο είσαι καλά; Αποτελεί το 90% τνω περιπτώσεων το καλοκαίρι! :lipsealed:
Μα κ αυτές ρε πστη μου, σορτσάκι με το μισό κωλομέρι έξω. άντε μωρή από δω, θα σκοτωθούμε με τις μλκίες σου! :lol: