Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#563705 Μακάρι να βρεις κανα καθαρό SV αλλα τα 1ης κ 2ης γενιάς συνήθως είναι περασμένα περισσότερα χέρια κ απο την
Εικόνα

Για GSXR ειναι x10 γιατι είμαστε κ πολύ racy. :lol:

Θα κοιτούσα κάτι σε αυτά αλλα ρεαλιστικά μαλλον κάτι σε cbr600f, yamaha mt07, gsr 600, street triple, z750s.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#563709 Εαν κοιτας στα 2000-3000 που απ'οτι καταλαβαινω εκει θες να πας ακουγοντας SV, τοτε πραγματα ειναι ζορικα.
Μπορεις να παρεις, δε διαφωνω, αλλα:

1) ενα καλο σερβις κινητηρα, λαδια φιλτρα μπουζι συγχρονισμος σωματων, βαλβιδες (και μη μου πεις οτι αυτα δεν ειναι η απολυτη προτεραιοτητα οταν παιρνεις μεταχειρισμενο!)
2) ελαστικα, τακακια, αλυσογραναζα
Ποσα λες να στοιχισουν; Οκ το εκανες πενα, αν ειναι ηδη πενα το μοτερ και δεν ακουστει κανας χτυπος στις επομενες χιλιαδες χιλιομετρα.

Για τα επομενα λοιπον:
1) ανορθωτης πηνια λοιπα ηλεκτρικα
2) αμορτισερ, ξερεις, δακρυα σε τσιμουχες...
3) Ρουλεμαν τροχων, λαιμου, ψαλιδιου, μοχλικου...

Εαν οι εργασιες που περιλαμβανει η αγορα μιας "Γριας" σε βρισκουν συμφωνο, μαζι με το αναλογο αντιτιμο, go for it.
.... αλλιως απλα θα ξενερωσεις!
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#563719 Τα λεφτά ναι εκεί είναι μέχρι τώρα.
Σέρβις θα γίνει σε ότι και να πάρω ενώ θα ελεγχθούν και όλα τα υπόλοιπα σημεία.

Κάποια φαίνονται εύκολα οπότε αν είναι στην αλλαγή τους θα ζητήσω και αντίστοιχες μειώσεις στις τιμές.
Αν δεν γίνουν πάμε παρακάτω.

Αν θα βγει κάτι στην πορεία είναι ένα ρίσκο για όλα τα μεταχειρισμένα θεωρώ.

Εννοείται πως περιμένεις και κάποια έξτρα κόστη σε αυτές τις ηλικίες. Αν δεν βγάλει τίποτα κέρδος θα το θεωρώ.

georgetz έγραψε:Μακάρι να βρεις κανα καθαρό SV αλλα τα 1ης κ 2ης γενιάς συνήθως είναι περασμένα περισσότερα χέρια κ απο την
Εικόνα

Για GSXR ειναι x10 γιατι είμαστε κ πολύ racy. :lol:

Θα κοιτούσα κάτι σε αυτά αλλα ρεαλιστικά μαλλον κάτι σε cbr600f, yamaha mt07, gsr 600, street triple, z750s.

Γενικά δεν βιάζομαι ούτως ή άλλως.
Δεν είναι ότι δεν έχω καθόλου μηχανή και πρέπει να πάρω κάτι οπωσδήποτε.
Οπότε έχω και χρόνο να ψάξω για κάτι καλό.
Στο ενδιάμεσο μπορεί να ανέβει και το διαθέσιμο budget.

Και τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι σε αυτά που κοιτάζω.

Ψάχνω όμως και κανένα ακόμα συνεργείο που να μπορεί να ελέγξει και όλα αυτά.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#563821 Όλα αυτά γενικά είναι σε αυτά που κοιτάω.
Απλά ψάχνω και κανένα συνεργείο ακόμα που να μπορώ να τα πάω για έλεγχο.

Προφανώς στην τελική τα πάω και εκεί που πάω το δικό μου. Γνωστό όνομα είναι γενικά, 30 χρόνια συνεργείο έχει θα μπορεί να τα δει.
Αλλά μιας και επίσημα είναι για Kawasaki θα ήθελα 1-2 εναλλακτικές.