Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#553602 Δημητριάδος, Makis Taste it, έπαιρνε ολόφρεσκο κομμάτι πίτσα και έβαζε αλοιφή και γύρο καλό , κιμπαρικο.
Έχω καναδυό χρόνια να περάσω απο τα παλιά λημέρια, το σουβλάκι της Αλεξάνδρας θυμάμαι με φρατζολάκι ψωμί ,
μπαχάρια και κρεατικό σπετσιάλε.

Rainbow, δε χρειάζεται να πω κάτι. Καφέ Μύρτιλλο (θέα , όχι μλκιες) προς Πορταριά, Αερικό (φοβερές σοκολάτες) στο ενδιάμεσο προς Μακρυνίτσα διαδρομές που γίνονταν τακτικά ως driver's pleasure.

Αγριά ήθελα να έχω σπίτι , γμει γαλαξίες (κυριολεκτικά, αφού απο εκεί κατάγεται ο Βαγγέλης Παπαθανασίου που στείλανε οι Αμερικανοί μουσική του στο διάστημα στον περίφημο χρυσό δίσκο, ως ένδειξη χαρακτηριστικού γήινου πολιτισμού )

ΠΩ , μου 'χει λείψει ο Βόλος κ τα πέριξ του.

σρυ για :offtopic:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#553603 @georgetz: Πολύ ωραία τα λες...
Απλά στη παρέα τα λέμε τσίπρα, προς τιμήν του πρωθυπουργού... :lol:

@dimik: και μένα με τρομάζουν τα φύλλα, γι αυτό δεν τα πατάω... :iconcool:

Μιας που είπατε για Πορταρια κλπ, δυο φώτο από κείνα τα μέρη. Κλασικό σημείο για χάζεμα τη πόλη και τον Παγασητικό από κάτω...

Εικόνα

Εικόνα

Στείλτε κάνα pm όμως, αν βρεθεί κάποιος προς τα δω... :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#559641 Νομιζα δε θα χιονισει και 2η φορα σε τετοιο βαθμο. Την πατησα και με τα προγνωστικα βλεποντας χιονονερο, λεω δε γαμεις.
Εφυγα με κατι χαζονιφαδες και οταν εφτασα στη δουλεια σχεδον το ειχε στρωσει.

Στο εβγα απο το γκαραζ του σπιτιου, ηταν ΟΚ νωρις το πρωι η ραμπα και ο δρομος, ειχε και αλατι.
Πριν λιγο που γυρισα ηταν ΜΕΓΑΛΟ ζορι το κατεβασμα, αμαξι απο εκει, δεν εβγαινε με συμβατικα λαστιχα.
Ο περιφερειακος με υψηλη περιεκτικοτητα σε αλατι, ανετα οδηγιοταν, αλλα συσσωρευοταν σε ζελατινα και ζελατινα κρανος χιονι που παγωνε.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

-17 εως 42 βαθμους ο Ιταλος! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Νίκος Παππάς
#559656 Ρε παλαβε είδες αυτό το πρωί και βγήκες με μηχανή;

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Morx
Νίκος Παππάς έγραψε:Ρε παλαβε είδες αυτό το πρωί και βγήκες με μηχανή;

Από το Mi A1.

Σηκωνομαι, πλενομαι, ντυνομαι, ανοιγω ψυγειο πινω λιγο χυμο, τρωω κατι μπισκοτακια, δεν τραβηξα καν κουρτινες να δω τι παιζει, παιρνω κλειδια, κατεβαινω γκαραζ, βαζω μπρος, σηκωνω γκαραζοπορτα... :lipsealed:
ΟΚ λεω απο μεσα μου, μερικες χιονονιφαδες εριχνε και η ανηφορα ηταν πεντακαθαρη, μονο αλατι ειχε. Ορατοτητα μεεεεεχρι Επταπυργιο...
Χθες ας πουμε με -6 .... ηταν σχεδον παγωμενο ακομα και το αλατι! Σημερα ηταν πολυ καλυτερα.

Ε και ξεκινησα! :lol:
Δεν φανταστηκα οτι θα το στρωσει τοσο ευκολα. Μεχρι τη δουλεια απο περιφερειακο ηταν ΟΚ.