Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By dimik
#483025 ΚΤΜ sx250, όπως το είπες, μπελάς, το αγόρασαν συνεταιρικα οι 2 κολλητοί και τελικά το οδηγαμε όλοι παρτουζα, θέλει τρελά χέρια.

Τώρα που θα έχω χωράφια δίπλα στο σπίτι θα παίξει μίνι πίστα

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#488064 Εικόνα

Εικόνα

Ευχάριστα νέα για τους απανταχού ορκισμένους οπαδούς των λιλιπούτειων Monkey της Honda, αφού σύντομα θα δούμε να κυκλοφορεί ανάμεσά μας ένας επάξιος εκπρόσωπός τους!
Όταν το είχαμε παρουσιάσει εδώ μαζί με τα νέα mopeds (παπιά) της Honda, εσφαλμένα (ευτυχώς) είχαμε προεξοφλήσει πως δεν θα το δούμε στη γραμμή παραγωγής. Διαψευστήκαμε πανηγυρικά όμως, καθόσον το νέο MSZ 125 Monkey ABS, όπως είναι το πλήρες όνομά του, θα διατεθεί κανονικά στο εμπόριο, τόσο στην ασιατική όσο και στην ευρωπαϊκή αγορά! Ξέρουμε μάλιστα και την εγχώρια τιμή του, που ήδη έχει οριστεί από την αντιπροσωπεία στα 3.990€. Ο 125άρης μπόμπος θα βρίσκεται Ελλάδα τον Ιούνιο και αναμένεται να κάνει καρδιές και πορτοφόλια να σκιρτήσουν. Στο λινκ εδώ μπορείτε να δείτε ένα επετειακό βιβλίο με φωτογραφίες της σειράς «Ζ» από το 1964, όταν και πρωτο-εμφανίστηκε στο προσκήνιο. Το είχε κυκλοφορήσει η ίδια η Honda Japan το 2014, με αφορμή τα 50ά γενέθλια ενός μοντέλου με τη δική του ξεχωριστή ιστορία.

http://www.zougla.gr/automoto/moto/nea/ ... ou-mpompou
http://z50a-restoration-project.blogspo ... rsary.html
Άβαταρ μέλους
By xenos
#488069 Μάλιστα... :whistlink:
Εμένα πολύ μου αρέσουν, αλλά ποιος μλκας θα δώσει 4κ για μια πουτσιά; :tomato:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#488071 Χαμηλα το τιμονι το βλεπω, δεν θα χωραω :lol:

Τρελα ειναι :inlove: Θελω!

@xenos, αν τα ειχα σιγουρα! :lol:
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#488081 Άντε να ξαναβγεί και το honda c50 σιγά σιγά.. τα 4κ του monkey πολλά.. πιστεύω στα 3κ έπρεπε να παίξει, όπως το msx 125 (εκείνο δεν είναι ακριβώς στην ίδια κατηγορία βέβαια, ακόμα και σαν ιδέα) ή η μέχρι πρότινος Vespa PX.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#488088
Νίκος Παππάς έγραψε:Χαμηλα το τιμονι το βλεπω, δεν θα χωραω :lol:

Τρελα ειναι :inlove: Θελω!

@xenos, αν τα ειχα σιγουρα! :lol:


ειχε ενα με μπλε σκουρο/λευκο ρεζερβουαρ ενας φιλος στο γυμνασιο.Ηταν και το πρωτο μηχανακι που οδηγησα ποτε μου.
Κουκλι ρε φιλε!Ευκολα τα εδινα και εγω εαν περισσευαν. :inlove:
θυμαμαι ηταν ακριβοτερο απο το παπι της χοντα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#488096
dimviii έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Χαμηλα το τιμονι το βλεπω, δεν θα χωραω :lol:

Τρελα ειναι :inlove: Θελω!

@xenos, αν τα ειχα σιγουρα! :lol:


ειχε ενα με μπλε σκουρο/λευκο ρεζερβουαρ ενας φιλος στο γυμνασιο.Ηταν και το πρωτο μηχανακι που οδηγησα ποτε μου.
Κουκλι ρε φιλε!Ευκολα τα εδινα και εγω εαν περισσευαν. :inlove:
θυμαμαι ηταν ακριβοτερο απο το παπι της χοντα.

Οι πιο ευκολες και ανωδυνες σουζες!

Φυσικα και ηταν ακριβοτερο απο παπι. Τα παντα πανω του εδειχναν. Ηταν και τρομερη βαση για customιες
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#490296 Να κάνει και ένα re-issue το motocompo να πάρω ένα milano red να το βάζω στο πορτ-μπαγκαζ του ταπεR να σκάω με αυτό... :metalo:
Άβαταρ μέλους
By lemon3
#490313
xenos έγραψε:Κανα εντουρακι δεν παιζει κανενας εδω μεσα;
Ο λεμον δεν ειχε παρει κατι;


Έλα, παρών! :lol:

Τι θες να ξέρεις, να σε κατατοπίσω όσο μπορώ


xenos έγραψε:Τέτοιο θηριάκι;


Γ@μησε τα, μία ώρα γύρα και τα χέρια τούμπανο, λες και έκανα βάρη :svivhaha:
Θέλει τεχνική, την οποία τώρα αποκτώ...
Σε άνοιγμα του γκαζιού έχεις 2 επιλογές, σούζα ή μπάντα!


Πέρα από την πλάκα, με ένα- ενάμισι χιλιάρικο (+ εξοπλισμός) είναι το πιό vfm ξεχαρμάνιασμα, και πιό ασφαλές από τον δρόμο, κατά τη γνώμη μου.

Πρώτον βρες παρέα (εγώ δεν έχω, και πάω φυλαγμένα γιατί βγαίνω μόνος μου) και δεύτερον δες τι είδους διαδρομές θες να κάνεις. Εντουράκι είναι και το xr250, εντουράκι και το crf450. Το πρώτο βγάζει 20 άλογα και το δεύτερο 50 (που στο χώμα είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ).

Εγώ το λέω: Άμα θες να μάθεις να καβαλάς μηχανάκι, χώμα. Βελτιώνεσαι πολύ και στην καθημερινή μετακίνηση. Ο καλός στο χώμα, ξέρει και στην άσφαλτο, το αντίθετο όχι πάντα.


Και επειδή το ξέχασα, ούτε γιαμάχα νεορετρό, ούτε τίποτα, το επόμενο μου μηχανάκι (έστω σε 10 χρόνια :s_tongue )

Μουν@ρα!



Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By lemon3
#490696 Μόνος μου ποστάρω, μόνος μου ξαναποστάρω, δε βαριέσαι :lol:

Το μεκανάκι που λέγαμε παραπάνω, θέλει πλύσιμο, μάλλον την Κυριακή θα γίνει η δουλειά.



Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#490708 Ερωτας το CRE :inlove:

Πρεπει και εγω να κανω μια βολτα του αδερφου το ΜΧ

Αλλα μετα θα θελω και εγω.


Να δεις πως το ελεγε ενας τυπος, " μπορεις να καθαρισεις το χωμα απο εναν εντουρα, αλλα δεν μπορεις ποτε να το βγαζεις απο το μυαλο του"
Άβαταρ μέλους
By xenos
#490808 Τι χρονολογιας ειναι;
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#490973


:s_howdy