Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#527051 Δεν την έχω προσθέσει την κάλυψη αυτή. Και φοβάμαι πως αν τους πάρω τώρα, μάλλον δεν θα δεχτούν να την προσθέτω (με το συμβάν σε εξέλιξη).

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#527052
Scotch έγραψε:Αν συνδέσω με το fr-v έχω πιθανότητες να πάρει μπρος; (Μόνο για να πάω μέχρι το συνεργείο)

< >


Σκοτσεζε γιατι δεν πας να αγορασεις μια μονος σου να την βαλεις.Τα μικρα φορανε μικρες και φθηνες μπαταριες.Τετοια φοραω στο εβο,για λιγοτερο βαρος.
edit 40 λιρες
https://www.thebatteryguys.co.uk/639-micra-petrol-
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#527054
Scotch έγραψε:Δεν το έχω κάνει ποτέ. Τι βαθμό δυσκολίας του δίνουμε;

< >


0 δυσκολια

δυο παξιμαδια οι πολοι,και αλλη μια βιδα η βαση.
Αν δεν μπορεις φωναξε την οδικη.



https://www.youtube.com/watch?v=5kzy-2Iw0vQ
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#527072 προσεξε να ειναι οι πολοι απο την σωστη μερια ,βγαλε φωτο την παλια μπαταρια
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#527078 Βλέπω ότι στο Halfords οι μπαταρίες ξεκινάνε από 80£, οπότε ψάχνω μήπως βρω κάτι πιο οικονομικό. Βλέπω ότι αυτή των 40£ στο link σου είναι μικρότερων διαστάσεων.ΕικόναΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#527079 ποσα αμπερωρια ειναι η δικη σου? λογικα θα ειναι 40-45 αμπερωρια.Αυτες αποκλειεται να κανουν 80 λιρες.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#527091 kai halfords και τεοια τιμη για 45αρα? :dizzy:
ψαξε αλλου για φθηνοτερη.
τετοια σαν την δικη σου 50 ευρω την αγορασα Ελλαδα.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#527092 Σκοτς, carparts4less αν δεν σε ενδιαφέρει ο χρόνος, αλλιώς eurocarparts με κουπόνι summer35.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#527114 Πρόσεχε να μην κουνιέται η μπαταρία στην βάση της,είναι αιτία για κόψιμο απο το εκεί κτέο.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#527119 Ρίξε κι ένα συμμάζεμα στη βάση πριν σαπίσει εντελώς.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#527123 Ευχαριστώ drdino. Super η έκπτωση 35%
Για τη βάση μάλλον θα αφήσω τον επόμενο ιδιοκτήτη να τη συμμαζέψει (κυρίως επειδή δεν ξέρω τον τρόπο).

Θα το κοιτάξω Βασίλη. Πάνω-κάτω οι διαστάσεις με την προηγούμενη είναι ίδιες, οπότε ελπίζω να ταιριάζουν τα σιδεράκια που την κρατούσαν σταθερή.

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#527126 Παρε ένα σπρέι μπογιάς απευθείας για σκουριά.