Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#370339
Dimitris_P έγραψε:11 μήνες μετά..

Τι προτείνετε για bluetooth car hands free set ? Καλύτερα να συνδέεται άμεσα στο ρεύμα, έστω και με πατέντα, όταν γυρνάει στο ACC. Κάτι value 4 money όμως, αλλιώς να πάρω "σκουλαρίκι"



Καλα ρε παιδι μου... εναν σκασμό λεφτά και δεν ειχε ουτε BT? :vava: Τι καπνο φουμάρουν στην Honda? :ninja:
Πάρε καλυτερα ενα Plantronics για το αυτι σου και τελος.

Μετά μπλέκεις με πατέντες... αν έχεις εστω auxiliary... ισως με κανα adaptorακι αλλα δεν ξερω ποσο σωστα θα δουλευει. Θα μπορουσες να βαλεις και τις παπαριες που καθονται στο σκιάδιο.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#370421
saxon_747 έγραψε:Μήπως μία καινούργια πηγή με Bt?



ειναι κριμα να μαμησει την φατσα καινουργιου αμαξιου.... και αμα ειναι integrated αρκετα με αλλα κολπα του αμαξιου, απλα δεν λεει να σκαλισεις.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#370429 Για ποιο αμάξι μιλάμε; Μπορεί να υπάρχει module για την εργοστασιακή πηγή ή εργοστασιακή πηγή με bt
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#370555 Ναι 1DIN είναι κι έχει ένα κινέζικο τώρα πάνω. Επειδή η κύρια χρήση του ιχ είναι από γυναίκα θα πρέπει το κουμπί απάντησης να είναι όσο το δυνατόν πιο εύχρηστο για να μην ψάχνεται κατά την οδήγηση
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#370850 Δεν είναι απαραίτητο να έχει κουμπί. Μπορεί να ανοίγει αυτόματα μετά από χ χτυπήματα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#370961 Πολλά λεφτά για παλιό αμάξι. Καλύτερα ένα ear bluetooth για αρχή και βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
By otso
#371116
Anonymous Founder έγραψε:100€ είναι πολλά;


Εξαρταται τον πεθερο

εγω εχω βαλει aux-in αυτο http://www.banggood.com/3_5mm-Car-Aux-i ... 59862.html

και bluetooth αυτο http://www.banggood.com/Eachine-3_5mm-B ... 52089.html
φανταζομαι θα υπαρχει αντιστοιχο aux-in για χοντα.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#390828 SOS
Έχω το Kenwood DNX 7200 το οποίο έχει bluetooth (λογικά κάποιο επιπλέον module)

Από χθες δεν μπορεί όμως να συνδεθεί με το κινητό.

Εμφανίζει τα εξης:

Τι μπορεί να συμβαίνει;ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#390844 Αφού έχει ήδη συνδεθεί με το Plantronics.
Είναι η περίπτωση 3.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#390972
Asimov έγραψε:Αφού έχει ήδη συνδεθεί με το Plantronics.
Είναι η περίπτωση 3.

Δεν παίζει ρόλο. Προχθές, έπαιζαν και τα δύο. Δοκίμασα φυσικά και χωρίς το plantronics αλλά τζιφος.