Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#535385 Εσπασαν το τζαμι του οδηγου στο μινι,εχει ασφαλεια θραυσης, όμως πως σιγουρευόμαστε ότι θα μπει γνησιο ανταλλακτικο?? Η Carglassβαζει ανταλλακτικα από αντιπροσωπια??
Άβαταρ μέλους
By xeno
#535414 Στην αντιπροσωπεία θα σου βάλουν ότι ζητήσεις. Στην carglass μπορείς να το ζητήσεις, αλλά δεν είναι βέβαιο ότι θα στο κάνουν. Εξαρτάται από την τιμή του γνήσιου ανταλλακτικού.
Άβαταρ μέλους
By gakost
#535496 2 πράγματα να ελέγξεις.
1) Τι σου καλύπτει η ασφάλεια. Πχ σε πολλές αν πας εκτός από το δίκτυο συνεργαζομένων έχει απαλλαγή.
2)Χωρίς να θέλω να γίνω μάντης κακών, σε πολλές περιπτώσεις πλαϊνού ηλεκτρικού παραθύρου σπάει και ο πλαστικός γρύλος. Αυτός δεν καλύπτεται από την κάλυψη για θράυση αλλά πολύ πιθανόν αν έχεις ασφάλεια μερικής κλοπής.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#535764 Περιμένω αύριο τον εμπειρογνώμονα, έμαθα οτι ο Νταγκουνακης είναι με την Groupama, οποτε πιθανόν να μπει γνήσιο, που λόγω αμερικανικής προέλευσης να έχει την απόχρωση διαφορετική απο τα Ευρωπαϊκά.

.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#541148 εκαναν 10 μερες για να ερθει το ανταλλακτικο από Γερμανια, και όλα είναι Ο.Κ. βεβαια 14 μερες χωρις τζαμι και ετσι δεν κυκλοφορουσε το αμαξι … το ειχα στην πυλωτη μου. ευτχως πηρα τις πινακίδες από το 2.24v και βολεψαμε την κατασταση.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#597057 SOS... Το σμαρτάκι βρήκε την ώρα να παρουσιάσει την πρώτη του βλάβη. Το παράθυρο του συνοδηγού έμεινε ανοιχτό. Έκανε ένα ΚΡΑΚ όταν ανέβηκε, στη συνέχεια κατεβαίνοντας κόμπιαζε και μετά έπαψε να λειτουργεί. Έκανε θόρυβο σαν κάτι μεταλλικό να ανακατεύεται και μετά ησυχία (το τζαμί δεν ανεβαίνει ούτε αν το τραβήξω).

Obelix ακούει;; :ninja:

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#597061 Ωραία...

Απαιτείται να αλλαχθεί σε σχετικό με smart συνεργείο ή κάποιο καλό ηλεκτρολογείο θα κάνει δουλειά; Εκτίμηση κόστους;

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#597065 Σε φαναρτζίδικο, ηλεκτρολογείο, γενικό συνεργείο, οπουδήποτε. Είναι απλή δουλειά.
Κόστος, αναλόγως το ανταλλακτικό. Δες πόσο κάνει αυτό, εργασία θα σου έλεγα το πάρα πολύ 50€.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#597076 Γρύλλος...
Στο 450 είναι η χειρότερη δουλειά που μπορεί να σου τύχει , θέλει λύσιμο και στο εξωτερικό πάνελ και το εσωτερικό, ευτυχώς τα κάνει ο φαναρτζης μας αυτά

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#597081 Μου έκανες την καρδιά περιβόλι Χρήστο

Πόσο πιθανό είναι να υπάρχει κάποιο slot στον φαναρτζή σας αύριο και για τι χρόνο εργασίας (και κόστος) μιλάμε;

< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#597312 Το κακό είναι συνήθως ενώ μπορεί να έχει απλά σπάσει μερικά δόντια σε κάποιο πλαστικό γρανάζι πρέπει να αλλάξεις τον μηχανισμό ολόκληρο.
Αυτό έγινε σε μένα, έκανε μερικά γκρουκ γκρουκ και μετά πάπαλα. Έχω κρατήσει τον κινητήρα αν στο μέλλον καεί αυτός χωρίς να χαλάσει το υπόλοιπο.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#697207 Είδα μετά από πολύ καιρό την E39 του πατέρα μου και διαπίστωσα ότι το λάστιχο περιμετρικά του παρμπρίζ έχει τα χάλια του (pics). Εμπιστευόμαστε carglass και ασφαλιστική ή να απευθυνθούμε στη BMW;

ΕικόναΕικόναΕικόνα


Εικόνα

< >