Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#579133 δεν γνωριζω ακριβως τις διαφορες,αλλα μου το εχει επιβεβαιωσει τεχνικος της Πιρελλι στην Ιταλια.
Ανεφερε για διαφορες στο σκελετο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#579148 ανοιγουμε,γιατι να μην ανοιξουμε?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#579170 και τωρα μπορεις να τα κανεις.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#579376
Miatakias έγραψε:υγ1. Δημήτρη θα μ ενδιέφερε έστω σε πμ να μου πεις τη διαφορές έχουν . Τα Pzero σκέφτομαι βασικά...


Είχε δώσει κάποτε η Pirelli ένα πινακάκι που έδειχνε τι τους ζητάει ο κάθε κατασκευαστής. Έδειχνε για παράδειγμα ότι η Ferrari ζητούσε την καλύτερη δυνατή πρόσφυση, ειδικά σε στεγνό, ενώ η Merc ήθελε αθόρυβα και με πιο μαλακό σκελετό λάστιχα, για λόγους άνεσης. Για αυτό υπάρχουν τα brand-specific μοντέλα.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#581498 έβαλα στη bmw 320d e93 τα dunlop sport maxx rt 2 σε διαστάσεις 225/45/17 91. Πολύ ωραία τα πρώτα συμπεράσματα, τόσο σε αυτοκινητόδρομο (σαν χαλί είναι όπως κ τα προηγούμενα). Πρέπει να μειώθηκε το μαγούλιασμα που παρουσίασαν τον πρώτο χρόνο τα sport maxx που είχα. Από τα τελευταία έμεινα υπερευχαριστημένος. Τα είχα 4 καλοκαίρια, έκανα περί τα 40.000 χλμ. Τα ξαναέβαλα στο αμάξι πριν 1 εβδομάδα κ έτυχε βροχερός καιρός. Ακόμη κ έτσι δε γλίστρησαν πουθενά.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#581523 Μιας και στα 3 χρόνια τα Michelin PS4 στο Golf είναι στα τελευταία τους αξίζει να πάω σε Dunlop μιας και το οδηγεί η σύζυγος πλέον και σπάνια το στριβω εγώ ή να πάω για Pirelli PZ4;

Αλλιώς κανένα ημισπορ προς τουριστικό και οικονομικό σε 225/45/17 έχουμε;
Βέβαια λόγω θερμοκρασιών στην 3ετια και τα 25-30.000χλμ άχρηστα θα βγουν και τα τουριστικά αλλά σκέφτομαι μήπως γλιτώσουμε κανένα φράγκο κερδίζοντας σε διάρκεια.

Στα budget sport έχω τα Dunlop SportMaxx RT2 και τα Goodyear Assymetric.

Continental Sport Contact 5 και Michelin PS4 έχουν δοκιμαστεί και αποκλείονται γιατί είναι πολύ ακριβά χωρίς να χρειάζονται πλέον και θα ήθελα να ξεφύγω και λίγο από τα παραδοσιακά.



< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#581552 Εχει, έχω δοκιμάσει τα Falken όταν το είχα αγοράσει αλλά δεν θέλω να πάω σε τέτοια κατηγορία, όσα λεφτά και να γλιτώνεις.





< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#581559 Τα Pirelli Pzero PZ4 βγαίνουν από 18" και πάνω. Τα Dunlop είναι μια χαρά λάστιχα και στην Ελλάδα τουλάχιστον, έχουν πάντα λίγο καλύτερη τιμή από τον ανταγωνισμό.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#581570 Ρωτώντας χθες, έμαθα πως δεν υπάρχει SportContact 5 πλέον σε διαστάσεις 225/45/17 και έχει αντικατασταθεί από τα premium contact... :dizzy: Ισχύει αυτό;;; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#581706
rocsta έγραψε:Απο 18" κ πανω το sc6

Sent >


Απλά μου έκανε εντύπωση πως ούτε το SC 5 βγαίνει σε 17 πλέον, που το έχω... :dizzy:

Έγιναν και οι 17άρες μικρές και οικονομικές διαστάσεις... :lol:


Anonymous Founder έγραψε:Σιγά την απώλεια! :shifty:


:shifty:

Μόνο κάποιος που ξέρει μπορεί να αντιληφθεί... :shifty: