Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#584285 Κοίτα υπάρχουν μερικά πράγματα όπου ο ανδρικός εγωισμός δεν επιτρέπει. Πχ φαντάσου να φωνάξεις handyman να σου κρεμάσει ένα φωτιστικό .
Να πάω το αμάξι να μου αλλάξουν τους τροχούς εμπρός πίσω, διαπίστωσα ότι πέφτει σε αυτή την κατηγορία.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#584289 Εγώ δηλαδή που θα πάω σε λίγο στην αντιπροσωπεία να μου βιδώσουν τη νέα πινακίδα κυκλοφορίας μπροστά (την πίσω την έβαλα μόνος, είχε πλαίσιο :s_dance ), πώς πρέπει να αισθάνομαι; :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#584294
KiloMeater έγραψε:Έγινε η αλλαγή σήμερα στο öamtc.
Ενιωσα τελείως μλκς και άχρηστος, το μετάνιωσα όσο δεν πάει
Εντωμεταξύ έβλεπα επειδή ειαι όλο τζαμαρία , δηλαδή και οι ίδιοι δεν πίστευαν οτι πήγα το αμάξι για αυτό το λόγο ....
Lesson learned

Mήπως κάτι δε κατάλαβες καλά?Μήπως ξαφνιάστηκαν γιατι σπάνια κάνουν τα λάστιχα μπρος πίσω?
Με την αλλαγή σε χειμερινά που κάνουν όλοι ,λογικά αν κάποιος θέλει τα σταυρώσει θα το κάνει τότε...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#584298
KiloMeater έγραψε:Κοίτα υπάρχουν μερικά πράγματα όπου ο ανδρικός εγωισμός δεν επιτρέπει. Πχ φαντάσου να φωνάξεις handyman να σου κρεμάσει ένα φωτιστικό .
Να πάω το αμάξι να μου αλλάξουν τους τροχούς εμπρός πίσω, διαπίστωσα ότι πέφτει σε αυτή την κατηγορία.
Αν ειναι θεμα ανδρισμού παω πάσο. Εμεις στην Ελβετία ειμαστε φρουληδες και πάμε για καφέ ενώ μας αλλάζουν τα χειμερινα λάστιχα άλλοι. Ο καθένας βεβαια εχει τον τρόπο του να τονώνει την αυτοπεποίθηση του.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#584299 Ηλία αξίζει να χαλιεσαι για 10 ευρώ που κόστισε η όλη ιστορία; :hmmm:
Σκέψου ότι αξιοποιησες πιο δημιουργικά τον χρόνο σου.
Άσε που έγινε πιο αξιόπιστη δουλειά στο συνεργείο. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By 224v
#584322 τσεκαρουν πιεσεις, και βαζουν λιγο γρασο στον αφαλο.... γενικα τα περιπιουνται... αξιζει το 10αρικο..
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#584324
kostis20 έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Έγινε η αλλαγή σήμερα στο öamtc.
Ενιωσα τελείως μλκς και άχρηστος, το μετάνιωσα όσο δεν πάει
Εντωμεταξύ έβλεπα επειδή ειαι όλο τζαμαρία , δηλαδή και οι ίδιοι δεν πίστευαν οτι πήγα το αμάξι για αυτό το λόγο ....
Lesson learned

Mήπως κάτι δε κατάλαβες καλά?Μήπως ξαφνιάστηκαν γιατι σπάνια κάνουν τα λάστιχα μπρος πίσω?
Με την αλλαγή σε χειμερινά που κάνουν όλοι ,λογικά αν κάποιος θέλει τα σταυρώσει θα το κάνει τότε...

Ακριβώς αυτό.
Άβαταρ μέλους
By teddx
#584613 Aν κάνουν σπάνια σταύρωμα σημαίνει ότι παραβλέπουν τις οδηγίες των κατασκευαστών καθώς σε πολλά μανιουαλ συστήνετε το σταύρωμα ανά κάποια χλμ. Στο δικό μου αναφέρει να γίνεται ανά 10.000, εκτός και αν τα τελευταία χρόνια το κατήργησαν. Έτσι τουλάχιστον πετυχαίνω ομοιομορφη φθορά μπρος πισω και επεκτείνω το χρόνο που τα κρατώ.

< 5 >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#584637 Παιδιά αυτό με το σταύρωμα μην το λέτε πολύ παραέξω. Τα περισσότερα λάστιχα είναι κατευθιντικά, οπότε ΜΟΝΟ μπρος-πίσω γίνεται, όχι σταύρωμα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#584639 Κι εγώ νόμιζα ότι κάνω κάτι πολύ λάθος τόσα χρόνια

Μπρος πίσω μια φορά στην μέση της ζωής περίπου του ελαστικού είναι μια χαρά πιστεύω, οι υπερβολές δεν χρειάζονται.

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#584640 Ελα ντε, τι σταυρωμα ρε παιδια, 2020 φτασαμε. :s_dunno . Εχει απολυτο δικιο ο Αλεξανδρος. :s_thumbsup

Ενα μπρος-πισω οπως ειπε και ο Δημητρης ανα 20-30κ χλμ και τελος.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#584648
g8777 έγραψε:Ελα ντε, τι σταυρωμα ρε παιδια, 2020 φτασαμε. :s_dunno . Εχει απολυτο δικιο ο Αλεξανδρος. :s_thumbsup

Ενα μπρος-πισω οπως ειπε και ο Δημητρης ανα 20-30κ χλμ και τελος.
Νομίζω Γιάννη καλύτερα ανά 10-15 χιλ χιλιόμετρα ώστε να φθαρουν ιδανικά κάνοντας 2 με 3 αλλαγές συνολικά.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#584664 Αχρειαστο φιλε Νικο. :s_dunno

Ο Κωνσταντινος τι αποψη εχει; :hmmm: