Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#410349
xenos έγραψε:Τ1 σπορτ; Το 2017;
Εικόνα

Τελειωσαν τα re720?


Tα τελευταία RE720 τα φορούσε ο Τσοβόλας όταν ήταν υπουργός οικονομικών επί αειμνήστου.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#410374
panos2171 έγραψε:Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχουν καλό πάτημα σε σφιχτές διαδρομές και όσο πιο αθόρυβα γίνεται.


Λίγο αντιφατικά αυτά τα δύο. Θα το δούμε από κοντά το θέμα. :iconcool:


21 quadra έγραψε:Tα τελευταία RE720 τα φορούσε ο Τσοβόλας όταν ήταν υπουργός οικονομικών επί αειμνήστου.


Τα είχα στο Xedos. Ήθελαν ζέσταμα πρώτα (γλιστρούσαν κρύα και ειδικά σε γλίτσα έκαναν πατινάζ), αλλά μετά κρατούσαν δαιμονισμένα (για την εποχή εκείνη). Από τα πρώτα λάστιχα που είχαν από κάτω πιο μαλακή γόμα ώστε να αντισταθμίζει τον πολυμερισμό όσο περνάει ο καιρός και τρώγεται το πάνω στρώμα.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#410388
REALZEUS έγραψε:
panos2171 έγραψε:Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχουν καλό πάτημα σε σφιχτές διαδρομές και όσο πιο αθόρυβα γίνεται.


Λίγο αντιφατικά αυτά τα δύο. Θα το δούμε από κοντά το θέμα. :iconcool:



Ισχύει Άλεξ αλλά μια μέση λύση σίγουρα θα υπάρχει, τι διάλο. :lol:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#410406
21 quadra έγραψε:
xenos έγραψε:Τ1 σπορτ; Το 2017;
Εικόνα

Τελειωσαν τα re720?


Tα τελευταία RE720 τα φορούσε ο Τσοβόλας όταν ήταν υπουργός οικονομικών επί αειμνήστου.

Είμαι σίγουρος ότι αν κοιτάξεις γύρω σου θα τα δεις να κυκλοφορουν ακόμη. :lol:
Άβαταρ μέλους
By elvet
#410414
bill33 έγραψε:Tα τελευταία RE720 τα φορούσε ο Τσοβόλας όταν ήταν υπουργός οικονομικών επί αειμνήστου.

Είμαι σίγουρος ότι αν κοιτάξεις γύρω σου θα τα δεις να κυκλοφορουν ακόμη. :lol:[/quote]
Εκμεταλλεύονται το δεύτερο στρώμα γόμας που έβγαινε μετά :iconcool:
Πάντως έχω μία 4άδα που οπτικά, ειδικά το πέλμα είναι σαν καινουργια :innocent:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#410422
panos2171 έγραψε: Το αυτοκίνητο γράφει περίπου 9000χλμ το χρόνο και γενικά θέλω να βγάλουν καμιά πενταετία. Στο φόρουμ του MX5 πρότειναν τα michelen pilot sport 3 (και 4 αλλά δε βγαίνουν σε 15 ίντσες απ ότι είδα) για διαστάσεις 195/50/15.


Αν θέλεις να σου βγάλουν 5ετία, πάρε άλλο λάστιχο! :rtfm: Στο 206 μετά τα 10Κ χλμ ήταν απλά για πέταμα. πρόσφυση 0 και πουθενά. Στο βρεγμένο ούτε καινούριο δεν είχε πρόσφυση, στο στεγνό όμως και για τα πρώτα 10Κ χλμ ήταν ποίημα...

Δεν ήταν το 3, ελπίζω να έχει βελτιωθεί.

Στη συγκεκριμένη διάσταση θα σου πρότεινα premium contact, στο 206 είχα μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος. Πολύ καλά στο στεγνό, απίθανα στο βρεγμένο, προοδευτικά στο σπάσιμο της πρόσφυσης (που με το ΜΧ-5, δεν σ' ενδιαφέρει φαντάζομαι... ιδίως στον πίσω άξονα... :innocent: :s_wink )

Μιλάω για το 206, γιατί του φορούσα αυτή τη διάσταση.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#410423
elvet έγραψε:
bill33 έγραψε:Tα τελευταία RE720 τα φορούσε ο Τσοβόλας όταν ήταν υπουργός οικονομικών επί αειμνήστου.

Είμαι σίγουρος ότι αν κοιτάξεις γύρω σου θα τα δεις να κυκλοφορουν ακόμη. :lol:

Εκμεταλλεύονται το δεύτερο στρώμα γόμας που έβγαινε μετά :iconcool:
Πάντως έχω μία 4άδα που οπτικά, ειδικά το πέλμα είναι σαν καινουργια :innocent:[/quote]

Στείλτα σε κανένα μουσείο, πρώτα όμως δες την ημερομηνία παραγωγής τους από περιέργεια.
Άβαταρ μέλους
By elvet
#410424
21 quadra έγραψε:
elvet έγραψε:
bill33 έγραψε:Tα τελευταία RE720 τα φορούσε ο Τσοβόλας όταν ήταν υπουργός οικονομικών επί αειμνήστου.

Είμαι σίγουρος ότι αν κοιτάξεις γύρω σου θα τα δεις να κυκλοφορουν ακόμη. :lol:

Εκμεταλλεύονται το δεύτερο στρώμα γόμας που έβγαινε μετά :iconcool:
Πάντως έχω μία 4άδα που οπτικά, ειδικά το πέλμα είναι σαν καινουργια :innocent:


Στείλτα σε κανένα μουσείο, πρώτα όμως δες την ημερομηνία παραγωγής τους από περιέργεια.[/quote]
του 2006 είναι!
Άβαταρ μέλους
By 106s16
#410429
Giuseppe Busso έγραψε:Toyo Proxes T1-Sport φοράω πάντως στην Alfa Romeo. :iconcool:

Το ίδιο και εγώ dot1914 225/45/17 94Υ σε mercedes sc 230 μια χαρά λάστιχο, πολύ καλό στο βρεγμένο, καλό στο στεγνό, αρνητικό η γρήγορη φθορά.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#410433
markvag έγραψε:
panos2171 έγραψε: Το αυτοκίνητο γράφει περίπου 9000χλμ το χρόνο και γενικά θέλω να βγάλουν καμιά πενταετία. Στο φόρουμ του MX5 πρότειναν τα michelen pilot sport 3 (και 4 αλλά δε βγαίνουν σε 15 ίντσες απ ότι είδα) για διαστάσεις 195/50/15.


Αν θέλεις να σου βγάλουν 5ετία, πάρε άλλο λάστιχο! :rtfm: Στο 206 μετά τα 10Κ χλμ ήταν απλά για πέταμα. πρόσφυση 0 και πουθενά. Στο βρεγμένο ούτε καινούριο δεν είχε πρόσφυση, στο στεγνό όμως και για τα πρώτα 10Κ χλμ ήταν ποίημα...

Δεν ήταν το 3, ελπίζω να έχει βελτιωθεί.

Στη συγκεκριμένη διάσταση θα σου πρότεινα premium contact, στο 206 είχα μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος. Πολύ καλά στο στεγνό, απίθανα στο βρεγμένο, προοδευτικά στο σπάσιμο της πρόσφυσης (που με το ΜΧ-5, δεν σ' ενδιαφέρει φαντάζομαι... ιδίως στον πίσω άξονα... :innocent: :s_wink )

Μιλάω για το 206, γιατί του φορούσα αυτή τη διάσταση.


Για το 3 πάντως αλλιώς τα λένε αυτοί που το βάλαν στο mx5 και μάλιστα είναι εντυπωσιασμένοι με την επίδοσή του στο βρεγμένο. Ίσως όντως στο 3 να κάναν ουσιώδεις αλλαγές.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#410441 Μάρκο υπερβάλλεις.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#410455
drdino έγραψε:Μάρκο υπερβάλλεις.


torque steer με 4η και 2000σαλ σε υγρό οδόστρωμα δεν μου έτυχε ούτε με τα uniroyal 550rallye που ήταν για πέταμα... :rtfm:


Και μιλάω για το 206 με τα 110 άτια έτσι;;; :lol: