Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#753017
Giuseppe Busso έγραψε:Toyo Proxes CF2?


Κι εγώ Τοyo είχα σαν πρώτη σκέψη.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#753018
Geralt έγραψε:ειδα αυτο το χτυπημα
ανησυχω?


Στην θεση σου θα ανησυχουσα. Οπως το βλεπω θελει αλλαγη, ειναι αρκετα βαθυ σε σημειο που το λαστιχο ειναι λεπτο
Άβαταρ μέλους
By xeno
#753064
panos2171 έγραψε:Σε fiesta διάσταση 175/65/14 έχουμε καμία πρόταση για ήσυχο λάστιχο, καλό στο βρεγμένο και σχετική αντοχή;
Πέραν των Bridgestone θα ήθελα να δοκιμάσω και κάτι άλλο.


.

Uniroyal RainExpert 5 175/65 R14
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#753112
Geralt έγραψε:ειδα αυτο το χτυπημα
ανησυχω?

Εικόνα
Εικόνα



Αν τα αλλάξεις την Δευτέρα δεν χρειάζεται να ανησυχείς....
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#753113 τοσο επιφοβο βρε παιδια :s_omg
θα το παω να το δουν δεν θα το αφησω αλλα υπεθετα οτι μπορει να φτιαχτει με καποιο τροπο
Άβαταρ μέλους
By edmond
#753125 Δεν φτιάχνεται αυτό. Το θέμα είναι πόσο βαθιά έχει σκιστεί το εξωτερικό μέρος -η φλίδα αυτή που βλέπουμε.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#753296 Κόπιασα αλλά βρήκα μέσω Αθήνας από Γερμανία.

Στη διάστασή μου μια ακόμα τετράδα Michelin Latitude Cross που γενικά μονο τα panda φοράνε. έκανα ίσαμε 35 τηλεφωνήματα Γιάννενα Πάτρα, Θεσ/νίκη και Αθήνα. Κανένα στοκ, ούτε καν η μαμά Μισελέν. Και τώρα με την κρίση όλα αυτά θα πάνω κανα 30-40ήμερο πίσω. Μέσω Αθηνών κατάφερα να βρω.

Φέτος έβγαλε και η Pirelli το Scrorpion ATR στη διάστασή μου, χάρηκα και εγώ αλλά στα τηλεφωνήματα είδα ότι η Pirelli θα το έχει αρκετά αργότερα διαθέσιμο και πάλι σε πολύ χαμηλά αποθέματα.
Άβαταρ μέλους
By Sijune21
#753322 Πως μπορω να βρω ποιες διαστασεις ελαστικων εγκρινει/προτεινει ο κατασκευαστης για το αυτοκινητο μου? Γραφει πουθενα?
Άβαταρ μέλους
By uncle_nontas
#753324
Sijune21 έγραψε:Πως μπορω να βρω ποιες διαστασεις ελαστικων εγκρινει/προτεινει ο κατασκευαστης για το αυτοκινητο μου? Γραφει πουθενα?
Συνήθως είναι στην πόρτα του οδηγού. Επίσης μπορείς να μπεις σε έναν οποιονδήποτε κατασκευαστή (πχ www.michelin.gr) , να καταχωρήσεις τα στοιχεία του αυτοκινήτου σου κ θα στο βγάλει.

< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#753325
Sijune21 έγραψε:Πως μπορω να βρω ποιες διαστασεις ελαστικων εγκρινει/προτεινει ο κατασκευαστης για το αυτοκινητο μου? Γραφει πουθενα?

manual + υπόλοιπα που αναφέρθηκαν
Άβαταρ μέλους
By bill33
#753369
Geralt έγραψε:τοσο επιφοβο βρε παιδια :s_omg
θα το παω να το δουν δεν θα το αφησω αλλα υπεθετα οτι μπορει να φτιαχτει με καποιο τροπο

Mπροστινό ή πίσω;